majxik majxik komentáře u knih

Milosrdenství Milosrdenství Toni Morrison

Zajímavý námět, první půlka knihy mi přišla docela nudná, druhá byla lepší. Co se mi na knížce poměrně nelíbilo že černošský otroci byli často vyobrazovány jako slabí a zlomení, možná tomu tak bylo, ale ironicky mi přišla knížka poměrně vyhroceně rassistická vůči každé rase...

28.08.2016 2 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Trošku zmatečné jak je kniha psaná spíše z povídek a vyprávění než jako ucelený příběh, ale mě se líbila. A i když se k ní vracím podruhé, tak byla stále stejně poutavá, i když zápletky jsem věděl dopředu. Doporučuji každému, kdo začal s touto serií kolem Geralta, tak aby nadále pokračoval.

10.08.2016 4 z 5

Zločin u kostela Zločin u kostela Mel Starr

Hezky napsané, příběh poutaví, i když hlavní hrdina je na svoje povolání trošku prostější... ale to asi je úmysl, aby se čtenář cítil lépe :)

05.07.2016 4 z 5

Wedgův gambit Wedgův gambit Michael A. Stackpole

Dobré pokračování, projel jsem knížkou jako horký nůž máslem... trošku mě zklamalo že tam bylo méně leteckých soubojů než v předešlém díle, ale na rovinu... aspoň se jich nepřejím tak brzo, a ještě mě čeká 7 dílů:)

30.04.2016 5 z 5

Eskadra Rogue Eskadra Rogue Michael A. Stackpole

Takže, je to Star Wars bez rytířů Jedi. Všeobecně se jedná o příběh jedné letky x-wingů a o jejich vztazích. Ať už autor popisuje zmíněné vztahy nebo vesmírné bitvy, vždy jsou velmi dobře podané a čtou se jedna radost.

25.04.2016 5 z 5

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Pokud chcete pochopit vaši chlupatou potvoru, je přečtení této knížky povinností, sice vám to nepomůže s pochopením kočičí povahy (tu nechápou ani samotné kočky) ale aspoň budete vědět, že v tom nejste sami.

08.04.2016 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Pokud vám nevadí se smát v MHD, klidně ji můžete v MHD číst, jinak se řidtě radou renefer. Já osobně hodnotím velice kladně, knížka se mi líbila a přečetl jsem ji už asi 6krát.

08.04.2016 4 z 5

Lovci Duny Lovci Duny Kevin J. Anderson

Čtivé a dějově napínavé, jen škoda že to skončilo v nejlepším. Rozhodně doporučuju k přečtení všem fanouškům série, ostatním doporučuju si přečíst všechny ostatní knížky a prokousat se k ní :) doufám že nebudete zklamáni.

17.03.2016 5 z 5

Povídky do šuplíku Povídky do šuplíku Vlastimil Šubrt

Povídky se čtou dobře, a kdo zná Autora osobně, pozná že jsou povídky obrazem skutečnosti. Moc doporučuju na odlehčení a případné i zasmání nad politickou tragédii.

01.03.2016 5 z 5

Tunel 22,15 Tunel 22,15 Vlastimil Šubrt

K téhle knížce jsem se odhodlával nějaký čas, a velice mě příjemně překvapila, sice nemá 400 stran, ale i tak se na těch stránkách rozprostírá pěkný dobový příběh. Nyní pokračuji s další knížkou od Vlastíka, Podvídky do šuplíku.

26.02.2016 5 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Základní knížka pro milovníky sci-fi a robotiky. Český překlad je dobrý a čte se s lehkostí a dobrou zapamatovatelností. Co si nejspíše odnesete z této knížky, je, že pro poslušnost autonomních robotů nám budou stačit 3 pravidla, a že obcházet je, bude nejspíše katastrofické... A jestli něco mam vyzdvihnout, tak je to způsob vyprávění povídek, který dokáže i utlumit pocit, že čtete jednotlivé povídky a nikoliv ucelený příběh.

08.02.2016 5 z 5

Kniha citátů o pejscích a kočičkách / Die Zitate übrt doe Hündchen und die Kätzch Kniha citátů o pejscích a kočičkách / Die Zitate übrt doe Hündchen und die Kätzch Dalibor Gregor

Knížka mě zaujala díky pesanovi na obálce. Knížce se dá vytknout její délka, ale za to tam jsou pěkné fotky. Pokud chcete do výzvy něco přečíst za 5 minut, tak tohle je nejednoduší možnost. :)

26.01.2016 3 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Stará klasika, pro děti dobré :) pro dospělé už tolik ne... co ale čekat od tohoto typu pohádky jiného?

01.12.2015 3 z 5

Soumrak Soumrak Christie Golden

Konečně jsem se dozvěděl něco o pozadí StarCraftu, a nelituji že jsem začal zrovna Ságou Temných templářů, kterou jsem si zakoupil k Legacy of Void CE. A vřele doporučuji si přečíst celou Ságu Temných Templářů, pokud se do toho začtete jako já, tak to je zábava na 2 týdny i při plné pracovní vytíženosti. :o)

30.11.2015 4 z 5

Stínoví lovci Stínoví lovci Christie Golden

Podařené pokračování ságy temných templářů. Příběh se téměř sám četl, až jsem se divil že už jsem ji dočetl, těch 256 stránek je opravdu na chvilku. Nevím co bych mohl knížce vytknout, tak raději nic vytýkat nebudu. :o)

30.11.2015 4 z 5

Prvorození Prvorození Christie Golden

Musím se přiznat, že už se mi dlouho nestalo, že bych nějakou knížku takhle hltal, přečetl jsem si ji během pár dní, a 5 minut po dočtení jsem si už koupil rovnou další dva díly. Idealní knížka pro fanoušky Sci-fi i StarCraftu, osobně jsem obojí.

24.11.2015 4 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Krvavá četba, která se čte ale skvěle, někomu nejspíše nesedne, ale hold né každá knížka je pro každého.

21.11.2015 4 z 5

Nadělat prachy Nadělat prachy Terry Pratchett

Super pokračování s Vlahošem, tato postava se mi velmi líbí a je dobře propracována, dokonce příběhy s ní se čtou jedna radost. Pratchettovo umění vypíchnout realné záležitosti a vložit je na zeměplochu aby dávali smysl a zároveň pobavili i zde funguje skvěle. :o)

21.11.2015 5 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Nejdříve jsem k této knížce přistupoval opatrně, to víte, už dlouho neměl Pratchett novou postavu, tak jsem si nebyl jistý co od ní očekávat, nakonec jsem ale zklamaný nebyl, naopak velmi potěšený, protože Zasraná pošta mě velice pobavila a četla se téměř sama, Vlahoš + Vetinary jsou užasná kombinace. Pro jistotu jsem ji už od roku 2008, přečetl asi 4 krát. :o)

21.11.2015 5 z 5

Šňupec Šňupec Terry Pratchett

Jak ohodnotit tuhle knížku? Přemýšlel jsem nad 4 nebo 5 hvězdičkami. K 5 jsem se přiklonil, protože se mi líbilo jak se celá knížka zabírala rovností a nespravedlností mezi rasami. A taky po tom, co jsem to přestal brát jako další knížku o městské hlídce, ale jako knížku o veliteli Elániu.
Knížku doporučují,protože se čte skvěle, díky detektivní zápletce se jednoduše necháte vtáhnout do příběhu, a přečtete ji během několika dní, protože vás bude zajímat, co se stane na další stránce. Škoda že už nebude mít pokračování, příběh Elánia, jakožto vévody mě zajímal.

20.11.2015 5 z 5