Stínoví lovci

Poháněný živými vzpomínkami dávno mrtvé protosské opatrovatelky a pronásledovaný nenasytnými zergy Královny čepelí, vydává se archeolog Jake Ramsey na nebezpečnou výpravu na legendární domovský svět protossů Aiur. Hledá tam životně důležitou protosskou technologii, Aiur však nachází obsazený zergy. Přesto musí sestoupit do stínového labyrintu pod povrchem a nalézt tam posvátný krystal dřív, než mu vyprší čas - jemu i celému vesmíru. To, co Jake objeví pod povrchem Aiuru, však překoná i jeho nejdivočejší noční můry. V jeskyních se skrývá Ulrezaj - archon sestávající se ze sedmi nejsmrtonosnějších a nejmocnějších temných templářů v historii....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/88_/88747/stinovy-lovci-88747.jpg 4.422

StarCraft - Sága Temných templářů (2.)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Shadow Hunters (2007)

Kniha Stínoví lovci

Svářeč
02.01.2018

Už Prvorození se četli skvěle. Natož pak Stínoví lovci, v nichž je snad všechno ještě lepší! Méně flashbacků, méně vaty, více akce. Navíc Christie Golden potvrdila, že postavy jsou její silnou stránkou - tady je to navíc vidět o to víc, že od knihy podle PC hry by propracované charaktery čekal málokdo. Zatím se tahle trilogie vyvíjí skvěle, tak doufám, že třetí díl bude pokračovat v kvalitativním růstu. Byla by škoda, kdyby to Christie nějak zazdila, protože dosavadní dva díly patří mezi nejlepší knihy podle PC hry, co jsem zatím četl (a nebylo jich málo)...

majxik
30.11.2015

Podařené pokračování ságy temných templářů. Příběh se téměř sám četl, až jsem se divil že už jsem ji dočetl, těch 256 stránek je opravdu na chvilku. Nevím co bych mohl knížce vytknout, tak raději nic vytýkat nebudu. :o)

between
10.06.2014

V druhém díle přibylo akce, zergů i protosů. Paráda.

Harry_
28.11.2012

V pořadí šestá česky vydaná kniha ze světa StarCraftu je pokračováním Ságy Temných templářů. Opět se tedy setkáme s archeologem Jakem Ramseyem, který má v hlavě protosskou mysl - Zamaru, mariňačkou Rosemary Dahlovou, císařovým synem Valeriánem, před kterým naše dvojice prchá a dalšími postavami, které známe alespoň jménem ze hry Starcraft (a samozřejmě s postavami, které vůbec neznáme).

Příběh ubíhá rychleji než v prvním díle, ubylo Zamařiných vzpomínek na protosský pravěk, zápletka není úplně předvídatelná, prostě výrazný posun k lepšímu. Děj je vyprávěn ze třech stran: jednou je Královna čepelí, druhou Valerián a pochopitelně nejčastější je pohled našeho psionicky nadaného archeologa, který dorazil na protosskou domovskou planetu Aiur, zamořenou Zergy, a spojil se s přeživšími Protossy.
Fanoušky hry StarCraft potěší objasnění kastovního systému Protossů, původu Temných templářů, vznik Archonů, život Aduna a Raszagal, vznik psionických bouří (vše znají z SC1).