Majkrofon Majkrofon komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Dám tri, aj keď som chcel dať najprv štyri hviezdičky. Je to dobrá kniha, dobre sa číta, má tempo, spád a aj zaujímavú zápletku, plus ja osobne mám rád surové thrillery s atmosférou. Len tu mi tá atmosféra nejak chýbala, bolo tam veľa naivity, klišé a bolo to napísane pre mňa všedným štýlom. Veľmi veľa vecí mi prišlo akoby okopirovaných z iných diel a často mi to prišlo ako prehnaný americký film, ale keď budem mať dlhú chviľku, k tejto sérii sa ešte vrátim, raz.

08.04.2017 3 z 5

Hostina pre vrany Hostina pre vrany George R. R. Martin

Trošku iný diel ako tie predošlé. Do knihy som sa strašne dlho začítaval, niektoré pasáže nuda. Tak isto mi chýbali moje obľúbené postavy, čo už, aj tak sa teším na ďalšie knihy.

05.04.2017 4 z 5

Bezhviezdna tma Bezhviezdna tma Stephen King

Po čase som opäť dostal chuť na poriadnu hororvku od Kinga a tak som v knižnici siahol po tejto knižke, ktorú som už mal dlho vytipovanú. A vôbec nesklamala, hneď prvá poviedka 1922 je viac ako len slušný rozbeh a aj ostatné sú skvelé. Za mňa ale najlepšie 1922 a Dobré manželstvo.

25.03.2017 5 z 5

Netopierí muž Netopierí muž Jo Nesbø

Moja prvá od Nesba. Zámerne som chcel začať jeho prvotinou a nebolo to vôbec zlé. Príbeh samotný síce mal pár obkľúk a filozofických úvach, to mne však vôbec neprekáža. Skôr mi prišlo, že aj keď to bola kvalitne napísaná detektívka, niečo mi tam chýbalo, niečo šokujúce. Ale určite sa chcem dostať aj k tým lepšie hodnotením knihám od autora, ako rozbeh celkom slušné.

18.03.2017 4 z 5

Stratená kolónia Stratená kolónia Eoin Colfer

Asi moja rozlucka s Artemisom, tento diel ma velmi nezaujal, uvidim, ci sa k tejto serii este niekedy vratim.

16.03.2017 3 z 5

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

Jedna z mojich obľúbených z detstva :)

13.03.2017 5 z 5

Piliere zeme Piliere zeme Ken Follett

Rozsiahlý hstorický román, ktorý Vás vtiahne do atmosféry tvrdého stredoveku a prekvapí Vás svojou brutalitou, surovosťou a zaujímavými zvratmi. Moja prva skúsenosť s Kenom Folletom dopadla na výbornú a ja sa teším aj na ďalšie jeho knihy.

27.02.2017 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Zaujímavý námet, vôbec mi nevadilo, že nebol opísaný systém, aký vládol v USA, bolo to znatelne zo samotného príbehu. Samotná knižka vo mne zanechala v celku pozitívny dojem. Jednalo sa skôr o psychologickú záležitosť, velmi dobrá kniha, ktorá má svoje muchy, no zaujme hneď od začiatku.

18.02.2017 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Ďalší Lincoln Rhyme, opäť vynikajúci záver plný zvratov, bohužiaľ začiatok sa trošku vlčie a nie vždy je to až také pútavé čítanie, preto len 4 hviezdy. Ale kvalitné čítanie, to každopádne.

23.12.2016 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

A je tu koniec jednej éry pre mňa. Záverečný diel je strhujúci, napínavý a mne sa len veľmi ťažko lúčilo s hrdinami, ktorých som si za tých 9 mesiacov, čo som čítal 7 dielne Sapkowskeho fantasy veľdielo, veľmi obľúbil. Ale nezúfajme, ešte nás čaká Búrková sezóna! :)

09.12.2016 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Opäť výborný diel, miestami možno viac rozťahaný, ako predošlé časti,,le tak nenudí a posledných 100 strán som pri čítanie dostával zimomriavky, čo sa mi už pri knihe velmi dlho nestalo. teľím sa na vyvrcholenie románu o Geraltovy a Ciri :)

13.10.2016 5 z 5

Pán Mercedes Pán Mercedes Stephen King

Najprv som chcel dať len štyri hviezdičky, King má aj prepracovanejšie a pútavejšie knihy, ale musím uznať že som tejto knihe podlahol a ku Kermitovy W. Hodgesovy sa určite vrátim.

21.09.2016 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Pre mňa najlepšia časť série.

26.07.2016 5 z 5

Klub bitkárov Klub bitkárov Chuck Palahniuk

Film som videl minimálne 5 krát..kniha tiež super.

22.07.2016 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Kniha, ktorá v našich končinách stoji v tieni svojho filmového spracovania. Ja osobne som nikdy film nedopozeral do konca, preto som si záver knihy užil asi viac ako väčšina tu prítomných. Kniha ma jednoznačne bavila ovela viac, skvelé dielo.

10.07.2016 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Výborné pokračovanie. Krev elfu bol síce vlažnejší diel (i ked skvelý), ale v Čase opovržení sa intrigy, súboje a vzťahy rozbehnú na plné obrátky, zaujímavé zvraty, super dialňogy i nové postavy. Nemám čo dodať, jasných 5 hviezdičiek.

12.06.2016 5 z 5

Inferno - Peklo Inferno - Peklo Dan Brown

Nuda, nuda a nezáživný Brown..opäť.

05.06.2016 2 z 5

22. 11. 1963 22. 11. 1963 Stephen King

Moje najdlhšie Kingovské čítanie. Vďaka nahustenosti môjho programu, som strávil V Jodie a v Dallase 2 mesiace. Spočiatku som sa dlhšie začítaval, ale príjemne ma prekvapila náväznosť na moju najoblúbenejšiu kingovku To. Návrat do Derry bol výborný. Dnes, keď už som knihu dočítal, mi je celkom lúto,že tento príbeh končí. Hlavnú dvojicu postáv Jake/George a Sadie som si veľmi oblúbil a i keď som sa občas knihou prekusával, cestovanie časom King veľmi dobre zvládol a knihu som si predsa len obľúbil.

15.05.2016 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Opäť skvelé čítanie, konečne sa objavuje Ciri a poviedka Meč osudu je pre mňa najlepšia Sapkowského poviedka o Zaklínačovy, ktorá sa objavila v prvých dvoch knihách. Veľmi sa teším na román, ktorý ma čaká.

28.03.2016 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Deaver je majster nečakaných ťahov a zvratov. Kniha je trošku viac rozťahaná ako prvý diel a čitateľ sa môže do nej dlhšie dostávať, ale zas na druhej strane, druhá polovica má spád a záverečná časť od pilotovania až po Tanečníka je strhujúca.

18.03.2016 5 z 5