Majkrofon Majkrofon komentáře u knih

Dračia cárovná Dračia cárovná Juraj Červenák

Najlepšie slovenské fantasy, o tom bez debaty. Temnejšie, krvavejšie a napínavejšie ako prvý diel. Červenák nás zavedie na zaujímavé miesta, jeho postavy sú sympatické a ako som už spomínal, dokáže konkurovať svetovým spisovateľom fantasy. Zaslúžil by si, aby sa jeho knihy predávali po celom svete.

26.02.2024 5 z 5

Kedy zabiť Kedy zabiť John Grisham

Moja prvá skúsenosť s Grishamom.Knihu som mal roky na poličke, no nejak som sa k nej nevedel dostať, až teraz. Nemôžem povedať, že by ma to nebavilo, no môj šalok kávy to práve nebol. I tak však musím vyzdvihnúť Grishamov štýl písania.

22.02.2024 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Príbeh, ktorý sa celý čas javí veľmi nevinne, avšak poukazuje, že King vie aj vo svojej novej tvorbe vyprodukovať emotívny a veľmi dobre vyskladaný príbeh. Kniha ma zo začiatku síce pomalšie tempo, no mne osobne to vôbec neprekážalo. Postavy sú opäť skvelo vykreslené a záver je plný emócii.

22.01.2024 5 z 5

Iskra v popole Iskra v popole Sabaa Tahir

Vcelku nechápem také vysoké hodnotenie knihy. Musel som sa do čítania miestami premáhať a celkovo mi autorkin štýl nejak nesadol. Tiež postavy neboli pre mňa nejak zvlášť zaujímavé a sympatické. Pre mňa priemerné fantasy.

06.01.2024 3 z 5

Pancierové srdce Pancierové srdce Jo Nesbø

Môj druhý najobľúbenejší knižný Harry a jeho ďalší spletitý prípad, ktorý nás zavedie na tri kontinenty. Dej je opäť napínavý a plný zvratov, takže opäť plný počet.

30.12.2023 5 z 5

Kosec Kosec Neal Shusterman

Kosec ako celok je pre mňa príjemne prekvapenie. Svižná knižka, ktorá využíva svoj potenciál a zaujímavý dej vo svete, kde smrť existuje len v podobe kosenia. Musím uznať, že som si to užil a som zvedavy, čo nás čaká v ďalších častiach. Ešte by sa dalo polemizovať, či to je kniha pre deti a mládež, pretože je miestami dosť krutá.

19.12.2023 5 z 5

Smrtiaca biela Smrtiaca biela Robert Galbraith (p)

Opäť veľmi dobrá kniha. Rowlingová pokračuje v tempe, ktoré nastolila pri Harrym Potterovi a zvyšuje počet strán svojich kníh, i keď vôbec to nevadí. Kniha je putavá, dej zamotaný a celkovo ma čítanie bavilo.

15.12.2023 5 z 5

Oceľové žezlo Oceľové žezlo Juraj Červenák

Čistokrvné historické fantasy, ktoré by kľudne mohlo konkurovať aj svetovým spisovateľom. Juraj Červenák rozohral ďalšiu skvelú sériu plnú krvi, bojov, kúziel a drakov.

07.12.2023 5 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Poviedky od Kinga mám rad a aj v tejto knihe prevládajú tie lepšie nad tými slabšími. Najviac sa mi páčili 1408, Smrť Jacka Hamiltona, Všetko je definitívne a Jazda na strele a samozrejme Sestričky z Elurie ako príjemný návrat do sveta Temnej veže.

13.11.2023 5 z 5

Strach múdreho muža Strach múdreho muža Patrick Rothfuss

(SPOILER) Prvých cca 550 strán je skvelých, v podobnom štýle ako prvá časť. Potom však prídu zdĺhavejšie pasáže s Felurian a Ademsky výcvik, za ktoré dávam hviezdičku dole, keby boli o polovicu kratšie knihe by to neubralo. I tak som si aké druhý diel užil a dúfam, že sa dožijeme aj poslednej tretej knihy.

03.11.2023 4 z 5

Diabol v zrkadle Diabol v zrkadle Juraj Červenák

Juraj Červenák si stále drží vysokú laťku. Jeho príbehy sú pútavé a aj v tomto diely preukázal skvelý spisovateľský talent. Hlavnú trojicu hrdinov mám veľmi rad a teším sa na ďalšie časti.

21.10.2023 5 z 5

Narrenturm – Veža bláznov Narrenturm – Veža bláznov Andrzej Sapkowski

Kniha sa pomaly rozbieha, ale príchodom Šarleja a Samsona sa dej pekne rozbieha a i keď bolo na mňa občas veľa mien a cirkevných úvah mala kniha svižne tempo. Nie je to lepšie dielo ako Zaklínač, no za povšimnutie určite stojí.

23.09.2023 4 z 5

Snehuliak Snehuliak Jo Nesbø

Fu, musím povedať, že Jo Nesbo vie stále prekvapiť a vymyslieť zaujímavý príbeh. Snehuliak sa mi zatiaľ páčil najviac a dokonale ma nabudil do čítania ďalších kníh o Harrym Holeovi.

15.09.2023 5 z 5

V službách zla V službách zla Robert Galbraith (p)

Zatiaľ najsvižnejšia a najlepšia časť z celej série. Autorka mierne pridala na brutalite, vymyslela zaujímavú zápletku a poriadne zamotala vzťah hlavných postáv, čím okorenila celý priebeh samotného vyšetrovania. Som zvedavy s čím príde v ďalších dieloch.

19.08.2023 5 z 5

Temná veža Temná veža Stephen King

Vyvrcholenie jednej z najoriginálnejších fantasy sérii je síce dlhé, ale nakoniec uspokojivé a pútavé. Je cítiť ako sa séria rokmi vyvíjala a človek si hlavné postavy zamiluje, o to viac túži dozvedieť sa ako to snimi dopadne. A či to bude dobre? To už musíte zistiť sami, za mňa je koniec tejto ságy ako nádherný, tak aj prekvapujúci. Cesta musí pokračovať.

15.08.2023 5 z 5

Planéta opíc Planéta opíc Pierre Boulle

Pôvodný film som vlastne nikdy nevidel, čiže som ním nebol nejak ovplyvnený, o to viac sa mi asi kniha páčila. Príbeh bol v celku zaujímavý, a musím povedať že záver ma celkom prekvapil a páčil sa mi.

01.08.2023 4 z 5

Prečo skáčem Prečo skáčem Naoki Higašida

Môj 5 ročný syn je autista a v tejto knižke som našiel veľa odpovedi na otázky ohľadne jeho diagnózy. Aj keď už o tom samozrejne vieme veľa z iných zdrojov, je zaujímavé si o tom prečítať z pohľadu samotného autistu, o to viac keď je knižka napisana v takom milom duchu. Myslím, že by si ju malo prečítať čo najviac ľudí, aby potom deti a ľudí s touto diagnózou neodsudzovali ako nevychovaných a neposlušných ako sa to stalo aj nám už veľakrát, pretože väčšinou ide o milých a sucitnych ľudí žijúcich vo vlastnom svete.

31.07.2023 5 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Aj keď sa mi predchádzajúci diel páčil o trošku viac, stále ide o výbornú knihu so skvele vystaveným príbehom a záverom, ktorý vás nenechá chladným.

26.06.2023 5 z 5

Nekonečný príbeh Nekonečný príbeh Michael Ende

Na Nekonečný príbeh som sa tešil hlavne kvôli tomu, že film podľa neho natočený nepatril práve k mojim obľúbeným a tak trochu som dúfal, že kniha by môj názor mohla zmeniť, no nestalo sa tak. Knihu som čítal na dvakrát a vcelku ma nudila. Možno to bolo tým, že som ovplyvnený filmom, možno mi len nesadol autorov štýl, no premňa to bolo proste sklamanie.

19.06.2023 3 z 5

Nemyslel som si, že ma tato knižka chytí až tak veľmi za srdce, ale opak je pravdou. Veľmi pekná knižka, silný príbeh, zaujímavé postavy a originálne poňatie príbehu, ktoré zaujme ako tých mladších, tak i starších.

13.06.2023 5 z 5