Majkrofon Majkrofon komentáře u knih

Tanec s drakmi 1: Sny a prach Tanec s drakmi 1: Sny a prach George R. R. Martin

Spočiatku by som sám seba zaradil, za veľkého fanúšika Martinovej Piesne ľadu a ohňa, no postupom času sa začínam obávať či dokáže tento svoj veľký fantasy svet dotiahnuť do uspokojivého finále. Oproti predchádzajúcemu dielu je to svižnejšie a napínavejšie, vrátili sa moje obľúbené postavy, ale i tak, bude veľmi zaujímavé sledovať ako sa s tým nakoniec Martin popasuje.

04.01.2018 4 z 5

Zárezy smrti Zárezy smrti Veronica Roth

Išlo o moju prvú skúsenosť s autorkou, jej predchádzajúce knihy som nečítal. A napočudovanie ma Zárezy smrti v celku bavili, čo prekvapilo aj mňa samého. Rothová vytvorila úplne nové iniversum, ktoré funguje. ide o nenáročnejšie dielo s prvkami scifi a fantasy, ktoré môže zaujať obe pohlavia v rôznych vekových kategóriach. Dúfam, že ak autorka vydá aj dalšie diely, prepracuje ešte viac hĺbku jednotlivých národov

26.12.2017 4 z 5

Obeť bez tváre Obeť bez tváre Stefan Ahnhem

Celkom fajn detektívka. Zo začiatku sa to trochu vlečie a miestami to pripomína iných severských autorov, ale potom sa to celkom slušne rozbehne.

24.12.2017 4 z 5

Skurvený príbeh Skurvený príbeh Bernard Minier

Kniha ma pohltila hneď od začiatku, výborná atmosféra, a v neposlednom rade je to pútavé čítanie so zaujímavými a nečakanými zvratmi. Nenudil som sa ani chvíľu, keby mam viacej času a menej povinností, tak by som ju zhltol oveľa skôr.

15.12.2017 5 z 5

Volanie Kukučky Volanie Kukučky Robert Galbraith (p)

Mna proste Rowllingová baví a nechápem tomu podhodnotenému hodnoteniu. Kniha je fajn, baví, postavy sú sympatické, je to písané na klasický štýl a v podstate dokonca som netušil ako to dopadne, ak chcete filmovú akčnú bečkovinu siahnite po Carterovy a jeho Hunterovy, ale zaručujem Vám, že Cormoran mu natrhne prdel.

26.11.2017 5 z 5

Mechanický pomaranč Mechanický pomaranč Anthony Burgess

Ja neviem, na túto knihu som sa veľmi tešil a v konečnom dôsledku som as do čítania musel nútiť, nesedel mi autorov štýl, slang, možno preklad.

05.11.2017 3 z 5

Posol Posol Markus Zusak

Silná kniha, plná lasky a dobra, ktorá ma neskutočne zasiahla. A nie len pre to, že v Edovy vidím tak trochu seba. treba žiť svoj život na plno a nepremárniť ani sekundu!

04.11.2017 5 z 5

Koza rohatá a jež Koza rohatá a jež Milan Rúfus

Túto knihu som čítaval u babky ako úplný krpec, vždy keď som tam bol :)

23.10.2017 5 z 5

Svetlo, ktoré nevidíme Svetlo, ktoré nevidíme Anthony Doerr

Výborná kniha, emotívna a plná nádeje ale aj zúfalstva. Hlavne postavy som si zamiloval a prežíval som s nimi nástrahy druhej svetovej vojny, plus pre mňa bolo veľké plus kratšie kapitoly. nečudujem sa že kniha získala Pullizera, vrelo odporúčam.

09.10.2017 5 z 5

Memento Memento Radek John

Jedna z mojích prvých audioknih. Vypočuzl som si ju v práci a aj vdaka nej mi cas ubehol ovela rýchlejšie ako by to bolo za normálnych okolností. Veľmi zaujímava knižka, poučná i odstrašujúca.

24.08.2017 4 z 5

Harry Potter a Tajomná komnata Harry Potter a Tajomná komnata J. K. Rowling (p)

Z nostalgie čítam celú seriu. Mam ju nacitanu uz asi 10 krat, no uz je to par rokov, co som ju cital naposledy. Tajomna komnata ma pre mna specificke caro a milujem ju rovnako ako celu seriu.

31.07.2017

Pád titanov Pád titanov Ken Follett

Prekvapivo ma to nevtiahlo do deja tak ako Piliere zeme. Vojnové obdobia a knihy na túto tému mám rád, tak isto aj politiku a rôzne hry s ňou spojené, ale neviem, miestami mi kniha prišla až moc rozťahaná a na môj vkus tam bolo až priveľa romantiky a ľúbostných pletiek, ale aj tak veľmi dobré čítanie, ktoré hodnotím štyrmi hviezdami. Obdobie druhej svetovej, aj studenej vojny je pre mňa oveľa viac zaujímave ako z prvej, preto sa teším na pokračovania.

30.07.2017 4 z 5

Chlapec v pásikavom pyžame Chlapec v pásikavom pyžame John Boyne

Keďže som videl film, tak som vedel do čoho idem, ale i tak som záver knihy čítal husacou kožou. Musím vyzdvihnúť schopnosť autora interpretovať príbeh skrz 9 ročného chlapca, tie jemné detaily, autor má veľký talent.

19.07.2017 5 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Čítanie tejto knižky mi trvalo trošku dlhšie ako som predpokladal a to z jednoduchého dôvodu. začal som ju čítať ako e-knihu, ale asi po 100 stránkach som sa rozhodol, že si ju zoženiem v klasickej podobe, čo chvilku trvalo. Po vynikajúcom druhom diely som sa nevedel dočkať na ďalšie dobrodružstva na ceste za Temnou Vežou. Tešil ma návrat Jakea, kniha je opäť veľmi pútavá, hlavne druhá polovica, či časť, kde sa Jake vracia ku svojej skupine. Väčšinu knihy som čítal jedným dychom a aj keď to bol občas poriadný výplach mozgu a páčilo sa mi to trošku menej ako Traja vyvolený, sú Pustiny skvelým pokračovaním a ja sa teším na ďalšie časti, je to to už troška ako zavyslosť.

27.06.2017 5 z 5

Dobrodružstvá Toma Sawyera Dobrodružstvá Toma Sawyera Mark Twain (p)

Mile, vtipné a svieže, ale ako dieťa by ma to zaujalo určite oveľa viac.

22.06.2017 3 z 5

Návrat kráľa Návrat kráľa J. R. R. Tolkien

Výborné zakončenie jednej z najlepších sérii vôbec. Dlho som sa k tejto knižke nevedel dostať, ale musel som už napraviť to, že som ju nečítal a musím uznať, že ma to bavilo viac ako filmy. Pútavé čítanie a Tolkienová predstavivosť a fantázia je priam neskutočná.

21.06.2017 5 z 5

My deti zo stanice ZOO My deti zo stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tato kniha by mala patrit na zoznam povinnej literatury na vsetkych stredných školách.

23.05.2017 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Posledná kniha zo série, ktorá však chronologicky patrí medzi poviedky. Zo začiatku je to trošku pomalšie ale hneď ako sa dej rozbehne, je to starý dobrý Sapkowski. Kniha ma bavila, rád som sa vrátil do môjho obľúbeného fantasy sveta a verím, že autor nezavesil zaklinačské meče na klinec.

28.04.2017 5 z 5

Motýľ Motýľ Henri Charrière

Príbeh je pre mna o to pútavejší, že sa stal. nevravím, že presne tak ako je to v knihe, pretože len málo ľudí na tejto planete by si niečo po toľkých rokoch pamätali tak detailne, ale stačí len uveriť a zažijete skvelé dobrodružstvo na ceste za slobodou. :)

15.04.2017 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Dlho som sa tešil na túto knihu, preto keď som ju zbadal v knižnici voľnú, ani na chvíľu som neváhal. Je to trošku iné čítanie, McCarthy pekne vykreslil vzťah medzi otcom a synom. Škoda len, že po chvíľi začnete tušiť čo Vás čaká na konci. Občas som sa síce strácal v rozhovoroch bez úvodzoviek, ale aj tak má táto posapokalyptická záležitosť v niečom zasiahla.

08.04.2017 4 z 5