Majkrofon Majkrofon komentáře u knih

Nemyslel som si, že ma tato knižka chytí až tak veľmi za srdce, ale opak je pravdou. Veľmi pekná knižka, silný príbeh, zaujímavé postavy a originálne poňatie príbehu, ktoré zaujme ako tých mladších, tak i starších.

13.06.2023 5 z 5

Hradba západu Hradba západu Juraj Červenák

Záverečný diel je zároveň aj najlepším z celej série. Svižné, krvavé a napínavé vyvrcholenie výborného príbehu kapitána Bathoryho ani chvíľu nenudí, Červenák do nás celý čas pumpuje akciu a boj o Ujvár je veľkolepé zakončenie jednej z najlepších historicko-fantasy sérii, aké som kedy čítal.

28.05.2023 5 z 5

Deti Duny Deti Duny Frank Herbert

O kúsok lepšie ako druhý diel, ale na prvú časť sa to nechytá. Miestami trochu zdĺhavé a filozofické. Uvidím či sa pustím aj do ďalších častí.

29.04.2023 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Cuja som na poličke už dlhší čas a doteraz netuším prečo som jeho čítanie toľko odkladal. Jedna sa o jeden z najlepších Kingových hororov. Výborne napísané postavy, napínavý dej a veľmi smutný záver. Na konci mi okrem hlavných postáv bolo ľúto aj samotného Cuja, ktorý vlastne za nič nemohol. Vplyvom náhodných udalosti a nezodpovednosti jeho majiteľov sa z milujúceho a dobráckeho psa stal krvilačný netvor.

23.04.2023 5 z 5

Susannina pieseň Susannina pieseň Stephen King

Spočiatku ťažšie čítanie, ale príbeh opäť skvelí. Mám pocit, že v tomto diely naši hrdinovia zažívajú najkrušnejšie chvíle, avšak celá sága sa blíži ku koncu, takže sa to dalo očakávať. Zakomponovanie seba samého do príbehu King príjemne prekvapil, ani sa mi nechce veriť, že na čaká už len záverečný diel.

09.04.2023 5 z 5

Diablova hviezda Diablova hviezda Jo Nesbø

Návrat k Harrymu Holeovi po dlhšej dobe, no o to viac som si to užil. Skvelý príbeh i zápletka a hlavne grandiózne a uspokojujúce vyvrcholenie. Fuck you Tom..

02.04.2023 5 z 5

Železný polmesiac Železný polmesiac Juraj Červenák

Kniha ma svižne tempo a Červenák do nás pumpuje akciu za akciou, vďaka čomu sa hlavne postavy dostávajú neustále do problémov a čitateľ sa ani chvíľu nenudí. Veľmi sa teším na zakončenie tejto skvelej historickej ságy.

25.03.2023 5 z 5

Uvoľnení Uvoľnení Neal Shusterman

Príjemná oddychovka so zaujímavým príbehom a celkom sympatickými postavami. Čítať túto knižku v teenegerskom veku, určite by som dal 5 hviezd.

12.03.2023 4 z 5

Krv prvorodených Krv prvorodených Juraj Červenák

Bavilo ma to viac ako prvý diel. Juraj Červenák je pre mňa najlepší slovenský spisovateľ súčasnosti.

11.02.2023 5 z 5

Rytier siedmich kráľovstiev Rytier siedmich kráľovstiev George R. R. Martin

Príjemný návrat do sveta Siedmich kráľovstiev, spočiatku som sa síce obával, či sa autor dokáže vyrovnať sérii Hry o tróny, no už po pár stránkach moje pochybnosti odišli. Kniha má nádych nostalgie, sympatické postavy a rozhodne ponúkne zaujímavý pohľad na zjednotenú ríšu pod vládou Tangeryenovcov.

31.12.2022 5 z 5

Vlky z Cally Vlky z Cally Stephen King

Po Osudovej trojke druhá najlepšia knižka série. Aj keď sa jedna o pomerne hrubú knihu, dej ma slušne tempo a mini príbeh otca Callahana je taktiež pútavý.

24.12.2022 5 z 5

Nikdekoľvek Nikdekoľvek Neil Gaiman

Kniha, od ktorej človek nevie čo očakávať. Nakoniec však z toho bola príjemná fantasy jazda naprieč Dolným Londýnom. Osobne mám veľmi rad štýl písania Neila Gaimana a knižku som si užil.

30.01.2022 5 z 5

Diablova pevnosť Diablova pevnosť Juraj Červenák

Opäť dobre napísaná kniha, ktorá vás svojim príbehom len tak nepustí. Červenák je majstrom histórie a rozprávania, jeho postavy sú komplexne a opäť potvrdil, že je špička domácej scény.

10.01.2021 5 z 5

Meno vetra Meno vetra Patrick Rothfuss

Povedal by som až, že melódiu, ktorú táto kniha vydáva by ste priam mohli počuť. Veľmi originálne a prijemne čítanie pre všetkých fanúšikov fantasy.

07.04.2019 5 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Ako som už spomínal pri Bryndzovej knihe Dievča v ľade, máloktorá detektívka ma už dokáže naplno zaujať a baviť. Na túto som sa ale obzvlásť tešil, nie len pre to, že ju napísal Červenák, ale hlavne kvôli zasadeniu do 16. storočia, ktoré dokáže autor vykresliť viac ako vierohodne a atmosféra vás totálne pohltí. K tomu môžete pridať zaujimavé postavy a zápletku a dostanete pár príjemne strávených hodín kvalitnej historickej zábavy.

19.11.2018 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Tak ako pri Merleho Smrt je mým řemeslem tak aj pri tejto knihe budete cítiť, že sa vám kniha veľmi páči, ale nebudete vedieť prečo. Je tam veľa zla, násilia a nepravosti a vy budete stále viac a viac tužiť potom aby sa z toho hlavný hrdina dostal živý a zdravý a bude vás to nútiť čítať stále ďalej a ďalej.

29.10.2018 5 z 5

Stratení nájdení Stratení nájdení Stephen King

Veľmi príjemné prekvapenie. Patrím medzi skalných Kingových fanúšikov, ale úprimne? Nečakal som, že by ma táto kniha dokázala až tak zaujať. Zaujímavý príbeh, ktorý sa mne nesmierne páčil, skvelí starí známi i nové postavy a opäť charizmatický zaporák, Plus Brady na posledných stránkach je fakt desivý a mrazivý. Dosť sa teším na záverečný diel!

25.10.2018 5 z 5

Zaklínač – komplet 8 knih Zaklínač – komplet 8 knih Andrzej Sapkowski

Moje najobľúbenejšie fantasy!

25.10.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Češi môžu byť hrdý, že majú tak talentovanú spisovateľku akou Stehlíkova je. Dokázala vytvoriť originálny a zaujímavý svet s nezameniteľnou atmosférou. Jednu hviezdičku dávam dole za to, že stred knihy som musel trošku prekusávať. Úvod aj záver knihy brilantný.

22.09.2018 4 z 5

Mizéria Mizéria Stephen King

Opäť výborne, napínavé a strašidelne čítanie. Film som videl pár rokov dozadu, to ale vôbec neubralo na autentickosti zážitku. Skvele postavy, dej, atmosféra i psychológia vás nenechajú ani nachvíľu v klude a budú vás nútiť citat dalej.

18.09.2018 5 z 5