Posol

Devätnásťročný Ed Kennedy – ako väčšina mladých ľudí na predmestí – sa živí ako taxikár, hoci vzhľadom na vek porušuje austrálske zákony. Voľný čas trávi popíjaním s priateľmi a nekonečným kartovaním. Miluje dievča, ktoré ho má príliš rado, aby mu lásku opätovalo, a psa, nadšeného kávičkára. Na rozdiel od súrodencov to Ed nikam nedotiahol, je na najlepšej ceste skončiť ako jeho otec alkoholik. Jedného dňa sa stane svedkom prepadnutia v banke. Po tom, čo lupičovi prekazí plán, stane sa na krátky čas mediálnym hrdinom. Už sa nevie dočkať, kedy sa veci vrátia do zabehnutých koľají, keď v poštovej schránke objaví tajomnú zásielku: kárové eso, na ktorom sú napísané tri adresy. Edov život sa čoskoro otrasie v základoch. Mení sa na posla dobrých i menej príjemných správ, vstupuje do života neznámym ľuďom a prehodnocuje vlastnú minulosť. Už len zistiť, kto rozdáva karty v tejto zvláštnej hre – priatelia, príbuzní, či dokonca mŕtvy otec?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79358/posol-vyR-79358.jpg 4.41213
Vydáno, Ikar (SK)

I Am the Messenger, 2002

Kniha Posol

Meg1

Na začátku knihy jsem z ní byla nadšená, nemohla jsem se odtrhnout a už jsem si v duchu říkala, že dostane 5 hvězd:-)Pak se ale příběh začal lámat a konec? Ten je naprosto o ničem. Čekala jsem velké odhalení a minimálně rozpoutání revoluce v myšlení čtenáře o tom jak to s tou naší společností vlastně je....a nic.Možná mi to ještě doběhne, ale zatím jednu hvězdičku mínus za ten závěr.Kniha se ale čte dobře, je vtipná a nápad na příběh se mi líbil. Dám ještě šanci Zlodějce Knih;-)

PaniWiga
17.12.2020

Námět je zajímavý a kniha se čte dobře. Hezké je i poselství, které přináší, tedy, že když se rozhlédneme po okolí - a pořádně se budeme dívat, určitě najdeme někoho, komu můžeme pomoci. Často stačí malé gesto, které může pro druhého hodně znamenat. Souhlasím i s tím, že když pomůžeme druhým, pomůže to i nám (minimálně si zvýšíme sebedůvěru a získáme dobrý pocit).
Mínus knihy vidím v jejím konci. Za mě by asi bylo lepší nechat nevyřešeno, kdo karty posílá, než situaci vyřešit tak, jak to udělal autor.

Kája95
13.12.2020

Vyjít za hranice svých stereotypních možností a udělat svět hezčím místem pro všechny.
Myšlenka krásná jako takhle kniha.
Trochu sentimentu,romantiky a pohádkaření před Vánocemi přece nemůže být na škodu

nefernefer
08.12.2020

Je zvláštní, že ani jeden komentář tady na databázi se nezmiňuje o tom, že se děj odehrává o Vánocích. Už jen ten samotný fakt by totiž čtenářům napověděl, co od Posla mohou čekat. Připomínalo mi to takové ty americké vánoční filmy, co naprosto prvoplánově „chytají za srdce“ a cíleně útočí na city, aby v dojatém divákovi vyvolaly chuť být lepším. Za mě je tam spousta nelogičností, nad kterými zůstává rozum stát, a spousta dojemných scén, ze kterých úplně čiší, jak jsou napsané na efekt. Ale když to budete brát jen jako pohádku pro dospělé, není to špatné. Aniž bych to tušila, vybrala jsem si tak knihu, která mě docela hezky vánočně naladila. :o)

Kaja1
16.11.2020

Nemohla jsem se od ni odtrhnout. V této době poselství promluvilo o to víc, každý z nás může pomoci druhým, nemusí to být žádný hrdinský čin, někdy stačí jen naslouchat a všímat si druhých.Knihy od Zusaka jsou čtivé a přitom je každá úplně jiná.

Kopretina
15.11.2020

Musela jsem se podívat do seznamu knih, které jsem letos přečetla, jestli jsem přečetla něco lepšího a nenašla jsem (i když skvosty tam jsou). Tato kniha mě velmi oslovila a nechápu, že něco takového může napsat někdo tak mladý. Nejde totiž jen o to, že hlavní hrdina pomáhá, ale jde o to, že on "nepáchá" dobré skutky tak, aby druhé ponížily, ale aby jim zachovaly úctu, aby se z nich poučily, aby jim pomohly do dalšího života. Ale v knize je mnohem víc. Hlavní hrdina si prochází obdobím zrání - nejprve pomáhá cizím, pak známým, rodině a nakonec sám sobě - a to je to nejtěžší. Tím zraje jeho osobnost a stává se z něj člověk, který ví o svých potřebách a respektuje je a ví o potřebách druhých a respektuje je. Perfektní kniha!

Xaveza
28.10.2020

Po Zlodějce knih další kniha od výborného autora. Skvělá kniha.

J&B
11.10.2020

Kdyby byla možnost dát více hvězd, dám jich mnohem víc. Smutný, dojemný, veselý, vtipný, zábavný, tajemný, napínavý příběh. Nádherná kniha. Doporučuji.Po Zlodějce knih další knížka od tohoto autora, která nesmí chybět v mé knihovně.