Hostina pre vrany

Po stáročiach krutých zápasov a osudových zrád sa sedem mocností, ktoré vládli v jednej ríši, zdecimovalo natoľko, že im nezostalo nič iné ako uzatvoriť prímerie. Aspoň navonok sa to tak zdalo. Niekoľko jedincov si ešte stále robí nárok na Železný trón, ale sú priveľmi slabí alebo vzdialení, aby sa im to mohlo podariť. Vojna, ktorá trvala tak dlho, pohltila samu seba. Avšak zanedlho sa v krehkom prímerí zrodia zradcovia, vydedenci, mrchožrúti, ktorí sa snažia priživiť na mŕtvych i živých. Ľudské vrany sa zlietajú na opulentnú hostinu a v Siedmych kráľovstvách sa rodia nové intrigy a vznikajú nebezpečné aliancie, zatiaľ čo zo zlovestného súmraku minulých zápasov sa vynárajú prekvapivé postavy. Je to čas, keď múdri a ctižiadostiví, ale aj zradní a silní sa usilujú pomocou svojich schopností, moci a mágie prežiť kruté a strašné časy, ktoré nastali. Je to obdobie, kedy ľudia prostí aj urodzení, bojovníci I čarodejníci, úkladní vrahovia a mudrci spájajú dohromady a bojujú o svoje miesto na zemi a svoje životy. Na hostinu sa zletelo množstvo vrán – ale nasýti sa len niekoľko....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294508/big_hostina-pre-vrany-xDM-294508.jpg 4.42500

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 4.

Literatura světová, Fantasy

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

A Feast for Crows, 2005

Kniha Hostina pre vrany

Karoley

Píseň ledu a ohně prostě miluju! Nejprve jsem viděla několik řad skvělého seriálu a pak při čekání na další díly jsem se ponořila do knih a strávila několik krásných měsíců ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy. Zamilovala jsem si Daenerys Targaryen, Jona Sněha, Tyrona Lannistra, Aryu i Sansu Stark, jejich příběhy mě nejvíc bavily a netrpělivě jsem očekávála, co jim osud připravil. Snad se Martin trochu pochlapí a ságu konečně dopíše, na poslední dva díly mám totiž už v knihovně připravené místo!

"Zima se blíží.."
"Ty nevíš nic, Jone Sněhu."

Sága ledu a ohně
6) Vichry zimy
7) Sen o jaru

Placi
30.12.2021

(+ SPOILER) U skvěle vymyšlených příběhů, které jsou navíc brilantně napsány čtivou formou mi vůbec nevadí, že jsou delší, než by mohly být. Hostina pro vrány je toho krásným příkladem. Řada čtenářů opět řeší, že je děj natahovaný a zdlouhavý, ale já jsem tomu u kvalitní literatury rád. Píseň ledu a ohně je skutečným eposem.

Obrovsky oceňuji s jakým umem dokáže autor zachytit situace, kdy nějaká postava ve svých plánech počítá s eventualitami, které již neplatí, což víme my jako čtenáři, avšak daná postava logicky ne.

Zdá se, že vše směřuje k Daenerys a jejím drakům. Mocní pánové Západozemí mají za lubem zmocnit se jejích draků, za každou cenu. V tomto díle mě však nejvíc bavila dějová linka Briene, která se přes řadu osobních zklamání a neúspěchů stále snaží dostát svým přísahám.

petaSk
30.11.2021

[audiokniha]
Opět paráda. Nejnenáviděnější osoba je Cersei, u které jsem se konečně dočkala nějaké satisfakce. Jaime Lannister se definitivně stal jednou z mých nejoblíbenějších postav a v Hostině pro vrány dostal hodně prostoru, abychom ho poznali lépe. Brianne je taky skvělá a jsem zvědavá, jak to s ní nakonec dopadlo. Osud Fialky a jejího synáčka mi rval srdce a já doufám, že v Tanci s draky vše dobře dopadne. Sansa nám dospívá a získává sebevědomí, ale rozhodně se z ní nestává taková bitch, jak bylo znázorněho v seriálu.
Naopak, nejméně mě pořád baví Arya Stark. Tyrion mi tady nechyběl, aspoň dostaly prostor jiné postavy. Ale do dalšího dílu se na něj těším.

Květ
29.07.2021

Po delší době jsem dočetla čtvrtý díl Hry o trůny. V tomto pokračování mi moc chyběly některé postavy (Daenerys, Tyrion, Jon Sníh...), přišlo mi to trošku natahované, ale jiné výtky nemám, opět do detailů propracovaný příběh a těším se, co bude dál.

Jaklová.katka
10.07.2021

Tyrion. Tyrion. Tyrion.
Co víc chtít

fénix56
19.06.2021

Nevím, co spisovatele Martina vedlo k tomu, aby tento díl tak rozmělnil několika novými postavami, bez kterých by se tato série obešla. Ano, jeho styl je pořád stejný, to znamená vynikající. Ale protože už mám všechny díly přečteny několikrát, vím, že většina těch nových postav mizí ve ztracenu. Bohužel ve ztracenu vidím i ukončení celé série....

KajaPet02
30.04.2021

Nemám slov. Tohle je naprosto geniální série. Líbilo se mi, že i tak velký svět je v podstatě miniaturní. Různé postavy narážejí na jiné postavy na naprosto nečekaných místech (někdy pro ně, jindy spíš pro mne), nejednou jsem měla chuť začít na ně křičet koho to vlastně potkali a jak důležité věci by se od nich mohli dozvědět. Je neuvěřitelné kolik zvratů se vejde do jedné knihy, když se celou dobu vlastně více méně nic nedělo. Stejně jako u předchozích dílů se mi první půlka celkem vlekla, ale pak jsem najednou byla na konci a ptala jsem se sama sebe jak se to stalo. Už se těším až se dostanu i k dalšímu dílu.

fruitbueno
08.04.2021

Natrápila jsem se. Bavily mě jen příběhy Starkovic děvčat, hlavně Arye. Přijde mi, že jsem zatím v sérii nic slabšího nečetla. Škoda.