Majka1979 Online Majka1979 komentáře u knih

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Druhú časť som prečítala jedným dychom. Musím priznať, že sa mi dokonca páčila viac ako tá prvá. Bolo tam veľmi veľa nových zistení o Mountovi, kde sa odhalilo, prečo sa správa tak ako sa správa. A samozrejme sa dozvedáme niečo nové o Keire. A čo ich vzťah? Predsa je to len o tom, aby mu splatila dlh? Alebo nakoniec je to všetko úplne inak?
Opäť záver typický pre Meghan March a budem sa opakovať ako pri predošlej časti - som neskutočne rada, že mám aj tretiu a teda záverečnú časť trilógie. Už sa neviem dočkať záveru a teda aj odhalenia všetkého toho, čo sa v prvých dvoch knihách udialo ako aj toho, či Mount a Keira budú chcieť budovať svoj "vzťah" alebo sa po splatení dlhu ich cesty rozídu. No ak sa to chcem dozvedieť, treba mi otvoriť 3.časť :)

02.07.2022 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Tak môžem povedať, že autorka splnila moje očakávania. Niekedy mi bolo Keiry ľúto, inokedy som jej nadávala do naivnej blbky.
A Mount? Toho by som najradšej hlavne zo začiatku zavesila do prievanu. Ale keďže sa jej páčilo, čo s ňou robil,tak snáď ju nezničí...
A ten koniec? Skoro ma vystrelo... Ešteže mám doma komplet trilógiu a môžem pokračovať ďalej :)

01.07.2022 5 z 5

Chvění kouře a zlata Chvění kouře a zlata Ava Reed (p)

Dlhšie som rozmýšľala ako stvoriť recenziu na knihu, ktorú som práve dočítala. Kniha bola od začiatku pre mňa záhadou. V niektorých situáciách som si uvedomovala, že sa musím vrátiť, pretože sa začínam strácať.
Musím povedať, že určite ma nesklamala. Mám rada fantasy, ale zase nebolo to pre mňa také, aby som sa ku knihe opätovne vrátila. Rušili ma niektoré výrazy a naozaj som si pripadala v niektorých situáciách priam stratená.
Ale celkovo hodnotím knihu za vydarené fantasy, no pre mňa možno tak trošku slabšie. Ale je to len môj názor, záleží naozaj od štýlu písania, od príbehu samotného a hlavne od čitateľa, čo od knihy očakáva :)

24.06.2022 3 z 5

Plán plavby Plán plavby Trish Doller

Kniha, ktorú som práve dočítala je určená tým, ktorí majú radi tú pravú letnú romantiku. A keď sa to spojí s cestovaním, je o zábavu postarané.
Jednoznačne pekný príbeh a teda k vode ideálny.

21.06.2022 4 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Opäť jedna z vydarených kníh. Romantika, leto, Rím. Prečo nie? Určite to stálo za prečítanie a už teraz sa teším na ďalšie knihy od autorky :)

19.06.2022 5 z 5

Mezi zloději Mezi zloději Adrienne Young

Trošku iný dobrodružný príbeh mladej Fable, ktorá sa pretĺka životom sama. Naučila sa nikomu neveriť a robiť to, čo jej dokáže zabezpečiť istotu, hľadať drahokamy na dne mora.

Nie je jediná, kto má na ne zálusk. Otázkou je, či dokáže svoje tajomstvá a poklady skrývať, no nielen tie z morského dna, ale aj tie jej vlastné.

Určite som rada, že som si knihu mohla prečítať, určite veľká zmena pre mňa, no neľutujem a kto má podobný štýl rád, určite odporúčam prečítať :)

19.06.2022 4 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Na túto knihu som narazila naozaj len náhodou a táto náhoda ma vôbec ale vôbec nemrzí.
Hneď od začiatku ako som začala čítať, hneď som vedela, že je to presne to, čo mám rada.
Kniha je písaná pútavo, nechýbajú tam šteklivé situácie, ale aj chvíle, kedy neviem ako by som ja na mieste hlavnej hrdinky reagovala.
Ide o príbeh silného dievčaťa, ženy, ktorá je kvôli svojej rodine, jej česti a hlavne kvôli zachovaniu rodinného dedičstva schopná obetovať všetko. Dokonca aj vlastné panenstvo. Ale až také ľahké to nebude, pretože sa musí nechať vydražiť. Áno, dobre čítate - vydražiť, aby z tej sumy dostala to, čo jej a jej rodine zabezpečí život. Ale aký to bude život? Ako zvládne prežiť mesiac s niekým, koho nepozná za peniaze, ktoré jej zachránia existenciu?
A prečo ten človek jej vlastne pomáha, keď jej rodina mu tak veľmi ublížila? Kto sa skrýva za maskou tajomného muža, ktorý ju chce zasvätiť do tajov života skutočnej ženy?
Určite odporúčam, toto nebudete ľutovať. Jedna z TOP kníh, čo som prečítala :)

17.06.2022 5 z 5

Dokonalý vzťah Dokonalý vzťah Katarína Harmatová

Knihu som dočítala a môžem povedať, že príbeh ma zaujal a aj potešil.

Ona nastúpi do nesprávneho lietadla. On ju nechce pri sebe. Neznáša ho, neznáša ju.
Obaja sú k sebe ako kosa na kameň.

Dokáže spolužitie v cudzej krajine ich vzájomné antipatie počas troch týždňov zmierniť?

Určite to ani s jedným z nich nie je ľahké...
A ako to dopadne po spoločne pretrpených troch týždňoch?

Dozviete sa, ak si tento príbeh prečítate. Určite stojí za prečítanie a už teraz má kniha svoje čestné miesto v mojej knižnici :)

14.06.2022 5 z 5

Pár nocí Pár nocí Petra Nachtmanová

Pri tejto knihe neviem ako začať.
V prvom rade chválim obálku, tá je naozaj krásna, a aj preto ma to lákalo prečítať.
No ale čo sa týka deja, tak ten až tak úplne úžasný nebol.
Začiatok knihy mi prišiel chaotický, potom sa to trochu upravilo a začítala som sa. Neskôr som si pripadala ako na poznávacom zajazde, kde musím poznať názvy všetkých skál v Čechách (ale samozrejme to mi až tak extra nevadilo ).
Horšie boli chyby v knihe, to ma niekedy rušilo.
Čo sa týka deja:
Dve kamošky, Alex mi príde ako naivka, ktorá naletí každému chlapovi a aj sa do každého zamiluje. No a teda z jej kamošky sa stane naivka v Čechách, kam prichádzajú obe spolu na dovolenku.
Tam Alex ochorie a tak je chúďa Kim musí tráviť s Danom čas sama. A ako to trávenie času dopadne, asi netreba veľmi písať.
Koniec ma neprekvapil, ale teda keby mala kniha viac strán ako mala reálne, tak ju nedočítam.
Mrzí ma to, ale toto bola asi najslabšia kniha od autorky, akú som čítala.
Ale ak napíše ďalšiu, rada si prečítam. Niekedy sa stane, že niečo nevyjde, ale určite jej tvorbu nezatracujem.

05.06.2022 2 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Po dlhej dobe som si prečítala fantasy, ktorá naozaj stala za to.

Svet, v ktorom sa po smrti matky ocitá Bree s kamarátkou vyzerá spočiatku úplne normálny.
Avšak časom Bree zistí, že vidí niečo viac ako bežný smrteľník. A keď sa to dozvedia tí ktorí majú isté schopnosti chrániť ľudské pokolenie, nie je to pre ňu jednoduché? Ako je možné, že ona, bežné dievča vidí niečo také? A čo jej pocity prítomnosti niečoho a niekoho, koho nikto fyzicky nevidí? Je to náhoda alebo jej niekto niečo zatajil?

Odhaľovanie prinesie veľmi veľa zaujímavých, neuveriteľných zistení.

Ak máte radi fantasy, tak túto si jednoducho musíte prečítať ;)

29.05.2022

Zoznam prianí Zoznam prianí Viktória Dominová Drgoncová

V jednoduchosti je krása...
A presne tak vidím aj tento príbeh. Knihu som priam hltala. Príbeh, ktorý nám autorka predstavila nie je nejaký náročný na premýšľanie a raz za čas je skvelé si niečo také prečítať.
Ale na druhej strane musím priznať, že to vo mne vyvolalo neskutočné emócie.
Rodina, priateľstvo, láska, závisť, oddanosť, túžba,... - toto všetko a ešte oveľa viac sa skrýva v tejto knihe.
A nechýba tam ani tajný zoznam prianí.
Musím sa priznať, že pri konci som si poplakala. Možno práve preto, lebo niektoré momenty človeku pripomenú aj to, čo sa stalo v jeho živote.
Určite knihu odporúčam. Čítala som autorkine predošlé knihy, ale túto považujem za jej najlepšiu ;)

14.05.2022 5 z 5

Jsem tu pro tebe Jsem tu pro tebe Lenka Křížová

Tretia kniha od autorky a opäť nesklamala.
Musím povedať, že príbeh Alexa a Mikuláša ma dostal. Dvaja mladí chlapci, s ktorými sa život nemaznal.
Mikuláš zažil už v 16 rokoch odmietnutie svojej matky a pád na úplné dno...
Alex sa ako mladý popálil tak, že jeho telo hyzdia jazvy...

Čo však dokáže láska?
Každý z nich má však svoju minulosť a tá sa jednoducho ohlási v ten najnevhodnejší čas.
A čo sa rozhodnú obetovať, to sa dočítate v tomto príbehu. :)

08.05.2022 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Som veľmi rada, že som po knihe siahla. Veľmi dlho som sa ju chystala čítať.
Príbeh ma nesklamal, skôr naopak. Musela som knihu dočítať, nemohla som sa od nej odtrhnúť.
Príbeh bohatého chlapa, ktorý po zlých skúsenostiach nechce o vzťahu sni len počuť, kým mu do života priam nevbehne ona. "Stážistka", ktorá má za úlohu získať uňho prácu za účelom zistenia špinavostí, ktoré sa tam dejú.
Ale čo ak tento ich pracovný vzťah prerastie v niečo viac?
Aké bude potom skutočné odhalenie pravdy?
Určite odporúčam prečítať, ak ste ešte nečítali. ;)

29.04.2022 5 z 5

Tretia strana mince Tretia strana mince Laura Krauz

V tomto prípade musím priznať, že som knihu kúpila kvôli obálke. A asi aj trochu ľutujem.

Nemôžem vytknúť autorke snahu o zaujímavý príbeh, ale dejovo mi to prišlo strašne rozhádzané. Niekedy som sa vracala aj späť alebo som sa musela na dlhšie zamyslieť, či to správne chápem.

A záver vyzeral byť fajn, no tiež ma tam niečo sklamalo. Čakala som, že sa niečo podarí niečo vyrieši a všetko išlo akosi do stratena.

Naozaj obálka krásna, to uznávam, ale príbeh ma ako celok neohúril. A aj 160 stranový príbeh mi príde krátky, hoci v tomto prípade to bolo dosť. Je otázne, či by som dlhší príbeh vôbec dočítala.

20.04.2022 2 z 5

Hříšná Jízda Hříšná Jízda Marcy Jell

Milujem príbehy tejto autorky. Nemohla som odložiť čítačku, kým som knihu nedočítala.
Príbeh, ktorom sa stretávame s dvoma dvojicami. Každá z nich má svoje vlastné problémy.
Ale obe majú niečo spoločné. Milujú rýchle autá a vrhajú sa do nebezpečenstva.
Samozrejme nechýba láska, sklamanie, túžba, nenávisť a samozrejme aj priatelia, ktorí sa vždy navzájom podržia.
Knihu môžem určite vrelo odporúčať. ;)

17.04.2022 5 z 5

Zamilovaná Zamilovaná Miroslava Varáčková

Novinka od Mirky Varáčkovej nám rozpráva príbeh obyčajného dievčaťa.
Opisuje jej život v kruhu rodiny a priateľov.
Čakala som niečo obyčajne, ale kniha má v sebe niečo viac.
Príbeh ma jednoducho chytil za srdce a preto kto má rád takého pekné príbehy, odporúčam prečítať.

17.04.2022 4 z 5

Áno, pán architekt! Áno, pán architekt! Diana Dušeková

Naozaj musím povedať, že sa mi 2.časť páčila ešte viac ako tá prvá.
Toľko vecí vyplávalo na povrch, že sa jednému rozum pozastavuje.
Ako sa s celou pravdou vysporiadajú hlavní hrdinovia? Je tu vôbec aspoň minimálna šanca na druhú šancu?
Ale pravda a láska vždy zvíťazia.

Určite môžem vrelo len odporúčať :)

15.04.2022 5 z 5

Áno, pán profesor! Áno, pán profesor! Diana Dušeková

Príbeh profesora (architekta) a jeho študentky

Čo sa stane, ak sa stretnú dvaja ľudia s podobnou povahou? Tvrdohlaví, bojovní?
Ako dokážu spolupracovať?
Čo v nich vyvolá možnosť obrovskej zákazky?
Dokážu spolupracovať alebo nakoniec pôjde aj o niečo viac?
Skvelý príbeh, ktorého koniec ma nepotešil, ešteže mám ku knihe aj 2.časť ;)

14.04.2022 4 z 5

Trpká príchuť klamstva Trpká príchuť klamstva Viktória Dominová Drgoncová

Príbehy dvoch svetov, zaujímavé čítanie.
Ako sa však vyvinie príbeh ďalej, nejedného človeka prekvapí. Nie vždy je všetko tak ako by si človek myslel. A aj pod tvrdým obalom sa môže skrývať citlivá duša.
A prečo je vlastne Ema taká tvrdá? Naozaj v nej nie je ani kúsok citu? Alebo je za tým jej správaním skryté niečo viac ?

13.04.2022 4 z 5

Zlé rozhodnutia Zlé rozhodnutia Martina Dacková

Príbeh ženy, ktorá ešte ako mladé dievča urobila niečo, za čo má výčitky svedomia aj po 8 rokoch. Hoci sa snaží na to nemyslieť, jej minulosť ju dobehne. A nech už to dopadne akokoľvek, nemôže pre pravdou zatvárať oči.

Nikdy nie je neskoro odpustiť iným a ani sám sebe, aby človek dostal druhú šancu na život.

Určite kniha stojí za prečítanie ;)

10.04.2022 4 z 5