Majka1979 Majka1979 komentáře u knih

Utajená Utajená Lucia Sasková

Veľmi pekný príbeh mladej ženy, s ktorou sa život nemaznal. A preto sa venuje práci, má ju rada, je v nej dobrá. Niekedy je to možno správne rozhodnutie. Ale čo ak jej niečo v živote chýba? Ona to tak necíti. Nevie sa doteraz vysporiadať s minulosťou, ktorá nie je až takou dávnou minulosťou a dobieha ju. Hoci si myslela, že to je možno za ňou, opäť si ju našla a teší sa z jej utrpenia.
Ona zdvihne hlavu a ide žiť nový život. Zmení auto, neskôr bývanie...
Podarí sa jej zmeniť názor na mužov? Dokáže po tom všetkom utrpení prežiť opäť lásku?
Určite odporúčam prečítať, príbeh sa čítal sám, skvelo napísané. :)

19.09.2022 4 z 5

Spútaná životom Spútaná životom Martina Kováčiková

Táto kniha si zaslúži obrovský obdiv. Pre mňa ako pre náročného čitateľa to bolo niečo naozaj pútavé. Nevedela som sa od knihy odtrhnúť.
Priateľstvo medzi mužom a ženou, je to otázne... Ale prečo by to nemohlo fungovať? Čo na tom, že každý má svoju vlastnú rodinu. Práca, rodina, priatelia, táto kombinácia môže fungovať. Ale nie vždy a nie u každého. A tak to je aj u hlavnej hrdinky Marianny, ktorá sa snaží v živote robiť všetko a venovať sa všetkému. A preto jej niečo do života príde a niečo z neho odíde.
Ako s s tým všetkým vysporiada, to už je to, čo neprezradím, aby si to čitateľ užil.
Oceňujem v knihe aj to, že je tam veľa o knihách, o tom, ako ich vníma.
Naozaj krásny príbeh, ktorý môžem určite len a len odporúčať :)

13.09.2022 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Už na začiatku knihy som vedela, že to bude niečo, čo ma určite bude baviť a tak aj bolo. Hoci sa príbeh odohráva na akademickej pôde, tak sa nejedná o bežných študentov, ale o ľudí, ktorí už sú doktoranti a výskumníci, čiže ich vek je okolo 26 rokov, čo je super.
Jeden krátky bozk dokáže zmeniť veľmi veľa. Požiadať niekoho, aby ho pobozkal a potom sa ospravedlňovať, to asi nie je ideálne. Ale ešte väčšie šialenstvo je predstierať vzťah len preto, aby sa niekto iný mohol dať dokopy a aby ten druhý dostal plný grant na svoj projekt.
Čo sa však stane, ak tam vstúpia aj iní ľudia, ktorí sa síce snažia byť priateľskí, avšak v skrytu duše kujú niečo nekalé.
Ako odhaliť pravdu?
A ako zistiť, čo skutočne cítia?
Môže prerásť falošný vzťah do niečoho ozajstného? Môžete veriť niekomu, kto vás celú dobu núti klamať?
Určite táto kniha stála za prečítanie. Aj som sa pobavila, niekedy krútila hlavou. Ale príbeh bol skvelý :)

07.09.2022 5 z 5

Pieseň cyperskej lásky Pieseň cyperskej lásky Karina Janská

Veľmi pekný príbeh ozajstnej lásky. Autorka na vtiahla priamo do príbehu.
A ak si uvedomím, že ide o skutočný príbeh, tak klobúk dole.
Ak máte rady skutočné príbehy, môžem len vrelo odporúčať ;)

04.09.2022 4 z 5

Arabská romanca Arabská romanca Marianna Jurková

Knihu som prečítala, kúpila som si všetky 3 knihy od autorky naraz. Už pri druhej knihe som hovorila, že teda sa tam autorka motá a teda som dosť sklamaná.

Ale teda táto najnovšia kniha je pre mňa obrovským sklamaním. Jednak už aj začiatok sa mi zdal divný, vývoj bol tiež nemastný a neslaný. A koniec? Tak ako pri predošlej knihe, jednoducho si myslím, že už autorka nevedela, čo písať.
Nerada dávam negatívne recenzie, ale teda v tomto prípade bohužiaľ nič iné napísať nemôžem.
Niekomu sa to možno bude páčiť, ale teda pre mňa to bola naozaj slabota.

03.09.2022 1 z 5

Motýliky 2: Lietajú v tom obaja Motýliky 2: Lietajú v tom obaja Alice Oseman

Po prvotnom šoku, že ide o komiks, som si veľmi rada prečítala aj druhú časť a tú som doslova hltala. Vývoj vzťahu medzi Charliem a Nickom je veľmi zaujímavý a za mňa to stálo za prečítanie :)
Určite si nenechám ujsť ďalšie knihy (vlastne komiksy).
A nebudem sa brániť ani tomuto štýlu kníh, niekedy keď si človek prečíta komiks, tie obrázky proste sú úžasné :)

Motýliky 1: Prvá láska Motýliky 1: Prvá láska Alice Oseman

Asi najväčší šok pre mňa bol, keď som knihu otvorila a zistila, že som si kúpila komiks.
Ale zase na druhej strane - ilústrácie boli super a príbeh Charlieho a NIcka tiež.
Ich začiatky boli skvelé a to ako zisťoval NIck kým je, tak to tiež nemalo chybu.
Určite som rada, že som po knihe siahla :)

Pošli svíci po řece Pošli svíci po řece Vlaďka Sacká

Na začiatok musím povedať, že som čakala niečo úplne iné ako som si prečítala.
Ale príbeh ma veľmi zaujal. Aneta nie je len také obyčajné, nudné dievča. Je s tými všetkými svojimi problémami a aj svojim postojom k životu jednou zaujímavou dievčinou, ktorá odchádza za svojou kamarátkou do neznámej krajiny.
Je najskôr úplne vystrašená a keď tam nakoniec zostane sama, tak sa dokáže dostať do takých situácií, že sa človeku nad tým rozum pozastavuje.
Ale vo všetkom hľadá práve to dobrodružstvo. A to že sa zamiluje a samozrejme opäť do takého, ktorý si ju absolútne nezaslúži, o tom nie je pochýb. Ešteže má kamošku, ktorá je v tých najťažších chvíľach vždy pri nej. :)
Určite kniha stála za prečítanie a veľmi rada si ešte od autorky niečo prečítam :)

Arabský milenec Arabský milenec Marianna Jurková

Na začiatku tohto príbehu som si hovorila, že sa mi tuším páči viac ako ten predošlý. V pohode dej plynul a teda Lena ako detská lekárka žila svoj nudný život, kým nestretla niekoho, do koho sa zamilovala. Nechcela len sex, chcela niečo viac. Ako v predošlom príbehu nechápala svoju kamarátku Darinu, tak aj ona sa tu správala ako naivka.
Najväčšie sklamanie pre mňa bola posledná tretina knihy. Ledva som sa ju donútila čítať. Zrazu sa tam objaví Darina, znova začína so svojimi klamstvami, Lena je zamilovaná do Araba a ten? Nie je to nič nové, ale správa sa presne tak ako tí v predošlej knihe k Darine. A Lena opäť hlúpa naivka mu všetko verí a odpúšťa mu.
Neviem, arabská tematika mi nevadí, ale to, že tento príbeh naozaj nemal ani hlavu ani pätu, to mi vadilo. Koniec som sama nepochopila, skončilo to divno, asi si mám koniec domyslieť.
Od autorky ma ešte na poličke čaká jej tretia kniha a budem len dúfať, že tá bude stáť za viac a hlavne, že ju aj dočítam.

23.08.2022 3 z 5

Manželstvo po arabsky Manželstvo po arabsky Marianna Jurková

Prvá kniha s arabskou tematikou a musím povedať, že ma veľmi milo prekvapila.
Dve kamarátky, dve rozdielne povahy a aj to sa ukáže v príbehu.
Obe sa odsťahujú zo Slovenska do Londýna, lebo čakajú lepší život. Zamestnajú sa na súkromnej klinike, kde tá práca nie je vôbec ľahká, ale zase je finančne veľmi pekne ohodnotená.
Magda je spokojná, tá sa nesťažuje, ide za svojim cieľom vyštudovať medicínu a stať sa lekárkou.
Darina je úplne iná. A práve o nej je tento príbeh. Rozhodne sa, že sa stoj čo stoj vydá. A je jej jedno za koho. Hlavne, že bude bohatý a postará sa o ňu.
A samozrejme jej zbrklosť a naivita ju privádzajú do situácií, ktoré jej isto nikto nezávidí. Skáče zo vzťahu do vzťahu a ani jeden nie je taký ako by čakala. Predsa len musela vedieť, že vzťah z Arabom musí byť iný. Ona však v tom vidí niečo extra, ale potom ako otehotnie a zostáva sama, namiesto toho, aby sa spamätala, vrhá sa do ďalšieho vzťahu. Aj z tohto vzťahu má dieťa. Ale ani ten jej nevychádza. Všade nachádza problémy. Ale ona je už raz taká. Ako jej život nakoniec dopadne? Nájde konečne svojho vytúženého princa a bude žiť v blahobyte?
Naozaj veľmi zaujímavý príbeh.
Už teraz sa teším na voľné pokračovanie, v ktorom sa dozviem niečo viac o Magde, pretože ten druhý príbeh je presne o nej :)

18.08.2022 5 z 5

Kamarád na sex Kamarád na sex Emma K. Morris

Pekný príbeh, jediné, čo ma na tom mrzí je to, že všetko sa dialo príliš rýchlo.
Škoda, možno sa ten príbeh dal viac rozpísať a na viac strán.

15.08.2022 4 z 5

Bez tebe to není léto Bez tebe to není léto Jenny Han

Opäť príbeh, v ktorom sa stretávame s dobrou známou Belly. Ale tentokrát jej leto je v meste. Ale prečo? Čo sa stalo? Ako je možné, že ho netrávi tam, kde to každé predošlé leto? Stačí avšak jeden telefonát a necháva sa opäť vtiahnuť do toho leta, ktoré chcela mať. Avšak všetko je inak. Niekto, koho milovala alebo ešte stále miluje, sa stratí.

A tak začína pátracia akcia a ona pri nej nesmie chýbať. Čo popritom zistí? Ako si zariadi svoj život? Zabudne na lásku a bude si žiť po svojom? Alebo sa niečo zlomí a konečne bude šťastná s tým, o ktorom vždy snívala?

Táto druhá kniha sa mi páčila dokonca viac ako tá predošlá. Veľa zážitkov, plná kniha úsmevných príhod. Na leto ako stvorené :)

06.08.2022 5 z 5

Povedz, že ma miluješ Povedz, že ma miluješ Jenny Han

Príbeh, ktorý je ako stvorený na čítanie v lete. Užijete si tú pravú letnú atmosféru a bezstarostnosť.
Dievča, ktoré sa každé leto vracia na rovnaké miesto a stretáva sa s tými istými ľuďmi a samozrejme chlapcami. Časom je z nej mladá žena a vtedy nastane zmena.
Ona sa zmenila, oni si to všimli. Koho z tých dvoch mužov, s ktorými trávila každé leto si vyberie? Kto bude mať v jej srdci to pravé miesto? Najskôr chcela jedného, ale možno práve ten druhý, ktorý bol vždy len jej kamarátom by mohol byť láskou jej života.
Nádherný príbeh, čítal sa sám a môžem len odporúčať :)
Prečítala som ho na jeden dych :)

06.08.2022 5 z 5

Vlak do Paříže Vlak do Paříže Lorraine Brown

Knihu som prečítala veľmi rýchlo. Príbeh, ktorý sa začína vo vlaku, kde sa stane, že sa dvaja ľudia, ktorí k sebe patria rozhodnú cestovať vlakom. Ale prečo vlakom? Prečo nejdú lietadlom? A čo sa stane, ak sa ich cesty rozdelia, hoci nechtiac? Ako dopadne ich odlúčenie len na jeden deň? Zistia o sebe viac ako si mysleli, teda určite Hannah. Zistí toho veľa hlavne o sebe. A už keď sa ocitne v Paríži a má so sebou toho správneho sprievodcu mestom, tak prečo to nevyužiť?
Rozuzlenie na seba dlho nenechá čakať. Stačí, keď sa Hannah opäť stretne so svojim priateľom. Niekedy aj malá lož môže znamenať stratu všetkého, v čo človek veril. Alebo žeby to len niekomu otvorilo oči, aby zistil, kým naozaj je?
Veľmi pekné čítanie, krásny a nenútený opis Paríža. :)

03.08.2022 5 z 5

Nemáš za čo Nemáš za čo Ľubica Pánčiová

Veľmi rýchlo prečítaná kniha, na jeden šup. Môžem povedať, že mala v sebe všetko, čo čitateľ od dobrej knihy očakáva. Myslela som si, že ju dnes nedočítam, ale nedalo sa inak, musela som. Jednoducho som chcela vedieť, ako to dopadne.
Ak máte rady peknú romantiku, kde nechýbajú samozrejme aj zápletky, tak po nej určite siahnite. Nebudete ľutovať :)

26.07.2022 5 z 5

Zázrak Zázrak Maya Sinay (p)

Maya Sinay a jej príbehy. Predošlé tri časti som čítala už dávnejšie, takže som si musela spomínať, ale poviem rovno, táto kniha bola pekným oživením.
Už presne viem, prečo sa mi jej knihy páčili. Sú síce tenké, ale príbeh krásny. Kto má rád romantiku a v tejto knihe aj pár šteklivých scénok, tak si príde na svoje.
Určite ma potešila informácia na konci knihy, že sa pripravuje 5.časť s názvom Nádej. Tak tú si isto musím tiež prečítať.
A prečo sa kniha volá Zázrak? Lebo tým zázrakom je dieťa, ktoré príde, keď človek nečaká, je ním láska, keď príde o milované osoby alebo ak ho niekto zradí. Toto všetko si zažijete s hlavnými hrdinami tohto príbehu.
Môžem len odporúčať
Všetkým prajem príjemné čítanie

26.07.2022 5 z 5

Svítání nad Safírovým zálivem Svítání nad Safírovým zálivem Holly Martin

Veľmi pekný, pútavý príbeh. Nádherný opis krajiny a aj tie vzťahy medzi súrodencami sú naozaj pekné. A ako by to bolo, keby v takomto príbehu chýbala láska? Tá tam musí jednoducho byť :)
Určite knihu odporúčam, krásny letný príbeh, v ktorom nechýbajú rôzne záhady, zápletky a láska.
Na leto kniha ako stvorená :)

24.07.2022 4 z 5

Leto pri jazere Leto pri jazere Denise Hunter

Ako len v skratke napísať niečo o tejto knihe?
Úžasné, úžasné, úžasné..

Príbeh bol veľmi pútavo napísaný. Mladá trojica súrodencov sa po smrti rodičov rozhodne otvoriť hostinec.

A tak sa im všetkým trošku menia plány. Ale o tom je život. Ako prvý hosť prichádza Adam.

Kto je ten tajomný muž? Prečo prišiel práve sem? Molly, jedna z majiteliek, sa s ním spriatelí.

A potom je tu tajomný list, ktorý sa nájde. Ide sa pátrať. Molly chce zistiť viac, Adam jej chce pomôcť.

Ako veľmi im ten list a odhalenie minulosti zmení život, to netušil ani jeden z nich ;)

Krásny príbeh, môžem len odporúčať :)

23.07.2022 5 z 5

Ak niečo stratíš Ak niečo stratíš Tammy Robinson

Tento príbeh bol pre mňa po dlhej dobe konečne niečo iné.

Od začiatku bola kniha veľmi zaujímavá. Príbeh dievčaťa a chlapca a ich náhodné stretnutie.

Časom medzi nimi vznikne niečo viac. Avšak on odchádza na 4 mesiace preč, aby splnil sľub, ktorý raz niekomu dal.
Láska vydrží všetko, počkajú na seba a budú pokračovať tam, kde skončili.

Mesiac pred jeho návratom sa stane niečo, čo úplne mení situáciu.

Ona sa mu stratí, hľadá ju, pátra, nevzdáva to...

Prečo to urobila? Čím jej ublížil? Čo sa vlastne stalo?
Krásny, silný, emocionálny príbeh.
Môžem len odporúčať ;)

21.07.2022 5 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

A je tu koniec trilógie a môžem povedať, že som si ho užila. Samozrejme som očakávala zápletku, no to, čo sa tam stalo, som isto nečakala. Predsa len táto autorka dokáže svojimi zvratmi čitateľa ešte viac navnadiť a teda u mňa sa jej to darí.
Možno koniec mi prišiel príliš rýchly a možno tam mohla ešte pár vecí doplniť, na ktoré by som ja osobne bola veľmi zvedavá.
Ale ako celok hodnotím túto trilógiu za veľmi dobrú, príjemné čítanie s erotickými scénkami, samozrejme, to nesmie chýbať :)

04.07.2022 5 z 5