Ak niečo stratíš

Ak niečo stratíš https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495672/bmid_ak-nieco-stratis-uMe-495672.jpg 4 7 3

Finn a Zoe sa do seba bezhlavo zaľúbia, len čo sa spoznajú. Finn však odchádza na charitatívnu púť po Afrike, aby vyzbieral peniaze pre nadáciu duševného zdravia na počesť svojej zosnulej sestry. Načasovanie nemôže byť horšie, ale Zoe verí, že ich city sú dostatočne hlboké a odlúčenie zvládnu. Po Finnovom odchode sa jej však stane nehoda s následkami na celý život. Zoe myslí iba na jedno. Bude ju ešte ľúbiť? A čo ak mu pokazí život? Po dlhých úvahách s ním napokon preruší kontakt a bez vysvetlenia zmizne z jeho života. Finn ničomu nerozumie, ale je odhodlaný bojovať o dievča, ktoré mu dalo srdce. Vtedy ešte netuší, že jeho vyvolená možno nie je tou, čo bola kedysi.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Back to You , 2021

Pefka
13.05.2023 4 z 5

Krásný příběh, u kterého jsem však dostala něco trochu jiného, než jsem čekala. Po oné události, která totálně změní Zoe život, se děj netočí ani tak kolem jejího vztahu s Finnem (ten je podle mě trochu upozaděn), ale daleko více se věnuje nápravě jejího vztahu s otcem. Někdy nám dá život takovým krutým způsobem druhou šanci, aniž bychom o ni zpočátku třeba byť jen trochu stáli.

Anna195
08.08.2022 5 z 5

Nečakala som, že ma táto kniha tak chytí. Toto bol smutný a zároveň krásny príbeh, plný emócií, no v určitých chvíľach som nevedela zadržať slzy.

Musím povedať, že názov úplne vystihuje tento celý príbeh. Hneď od samého začiatku ma príbeh bavil. Osudové zoznámenie Finna a Zoe bolo milé, nádherné, úsmevné a už tu som zistila, že títo dvaja sú si súdení a jednoducho musia byť spolu. Ak veríte na osudovú lásku, tak táto kniha vám ju rozhodne ponúkne. Samozrejme aj tu do ich lásky zasiahne čosi nečakané, čo obom prevráti život naruby. Zoe ani Finn neboli dokonalé postavy, mali svoje chyby, ale práve preto sa mi páčili.

Keďže celý príbeh vidíme z pohľadu Zoe, tak som mohla ľahšie pochopiť jej nálady, pocity a hlavne, čo cíti v tých zložitých situáciách, ktoré zažila alebo, ktoré ju čakali. Možno určité rozhodnutia, ktoré Zoe urobila neboli správne, keďže ju ovládal strach a obavy. Ale práve o tomto tento príbeh je. O prekonávaní strachu, obáv a o tom, že si niekedy si predstavujeme tie najhoršie scenáre, no pritom to môže dopadnúť oveľa lepšie. Chápala som Finnove zúfalstvo, v tých situáciách mi ho bolo veľmi ľúto, keďže sám nevedel, čo sa deje, ale zároveň som mala pochopenie aj pre Zoe, prečo robila určité rozhodnutia.

Nechceme moc prezrádzať, pretože tento príbeh si musíte prečítať, aby ste pochopili jeho silu. Zároveň som rada, že autorka sa venuje vzťahu medzi Zoe a jej otcom, keďže tento ich vzťah je príkladom toho, že aj niektorí ľudia sa môžu raz zmeniť.

Epilóg bol pre mne presné taký ako prvé stretnutie Finna a Zoe...milý, úsmevný, plný lásky.

Majka1979
21.07.2022 5 z 5

Tento príbeh bol pre mňa po dlhej dobe konečne niečo iné.

Od začiatku bola kniha veľmi zaujímavá. Príbeh dievčaťa a chlapca a ich náhodné stretnutie.

Časom medzi nimi vznikne niečo viac. Avšak on odchádza na 4 mesiace preč, aby splnil sľub, ktorý raz niekomu dal.
Láska vydrží všetko, počkajú na seba a budú pokračovať tam, kde skončili.

Mesiac pred jeho návratom sa stane niečo, čo úplne mení situáciu.

Ona sa mu stratí, hľadá ju, pátra, nevzdáva to...

Prečo to urobila? Čím jej ublížil? Čo sa vlastne stalo?
Krásny, silný, emocionálny príbeh.
Môžem len odporúčať ;)

Tammy Robinson
novozélandská
2018  82%Normálně jiní
2019  87%Poslední velký den
2022  89%Ak niečo stratíš

Kniha Ak niečo stratíš je v