Pieseň cyperskej lásky

Pieseň cyperskej lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494305/bmid_piesen-cyperskej-lasky-aWS-494305.jpg 4 5 3

Autorka Karina Janská kedysi vnímala Cyprus ako väčšina turistov; azúrové more, piesočnaté pláže, antické zrúcaniny, malebné dedinky a pohostinní obyvatelia. Cyprus, rodisko Afrodity, bohyne lásky... Avšak po tom, čo ju trafil Amorov šíp a ostrov sa stal jej domovom, spoznala nielen tradície a históriu ostrova, ale prenikla aj tam, kam oko turistov nedovidí. Napokon v zabudnutých denníkoch objavila šokujúcu spleť ľudských osudov priamo v manželovej rodine... Román Slzy Cyperskej lásky je príbehom Karininej rodiny. Príbehom, ktorý ukazuje, ako sa život môže z jedného dňa na druhý zmeniť. Sofia bezstarostne vyrastá na horúcom cyperskom vidieku uprostred vôní byliniek, cvrlikania cikád či spania pod nočnou oblohou. Dokonca sa môže vydať za muža, ktorého si sama vyberie - nie za toho, ktorého jej určí rodina, ako býva zvykom. Vydáva sa z lásky a jej život nemôžu byť krajší. Jedného dňa však z večera do rána na ostrov vstúpi turecká armáda a rozpúta sa vojna. Rodina je nútená opustiť svoj domov, budúcnosť, vzdať sa všetkého, čo má. Uvidí vôbec Sofia ešte niekedy miesto, kde vyrastala? Vráti sa domov Andreas, ktorý vo vojne bez stopy zmizol? A bude vlastne nejaký domov ešte existovať? Magický príbeh lásky a nádeje, ktorý vás pohltí a nepustí do konca možno i preto, že je... skutočný.... celý text

Majka1979
04.09.2022 4 z 5

Veľmi pekný príbeh ozajstnej lásky. Autorka na vtiahla priamo do príbehu.
A ak si uvedomím, že ide o skutočný príbeh, tak klobúk dole.
Ak máte rady skutočné príbehy, môžem len vrelo odporúčať ;)

katka3262
12.08.2022

Pekný deň, Dani. Áno, v 60-tych rokoch to na severnom Cypre presne tak fungovalo. Ostrov bol do 1960 pod nadvládou Angličanov, ktorí ho nemilosrdne vykorisťovali, preto tam ten život aj tak vyzeral. Cyprus v tých časoch nemal nič spoločné s Európou, ako ostrov ležiaci 245 km od Libanonu a blízkoTurecka sa riadil vlastnými mravmi. Áno, rodičia väčšinou vyberali ženíchov a nevesty svojim dcéram a synom. Dievčatá nemohli flirtovať s chlapcom, lebo by sa rozkríklo po dedinách, že je ľahká a už by ju nikto nechcel. Veľkú úlohu v tom čase zohrala dohadzovačka. Sofia spomína na časy, keď petrolejová lampa nebolo nič zvláštne a po vodu chodili do spoločnej studni v susedstve. Aspoň tak to fungovalo na dedinách, v mestách to bolo trošku inak. V nasledujúcich rokoch sa to zmenilo, o tom som sa v knihe aj zmienila. Príbeh je o ľuďoch, ktorí na ostrove vyrastali a to obdobie zažili na vlastnej koži. Aj tak sa Vám, Danka, chcem poďakovať, se ste siahli po mojej knihe. Ak by ste sa ma chceli hocičo spýtať, napíšte mi na moju FB stránku, s radosťou Vám odpoviem. Prajem krásny dník, K.

Dani25
08.08.2022 4 z 5

Na Južnom Cypre som bola 2x na dovolenke a preto som sa rozhodla prečítať tuto knihu. Príbeh lásky pred, počas a po konflikte. Ale bola som dosť prekvapená z niektorých veci napr. na prelome 60 tých a 70tych rokov ešte svietili petrolejových lampami, dievčatá sa nemohli pozrieť na mladých mužov? Manželov vyberali rodičia? To fakt? :o

Karina Janská
slovenská
2021  88%Tvoja duša stojí za hriech
2020  65%Uväznená v manželstve
2022  88%Pieseň cyperskej lásky
2022  100%Škandál na Johnovej farme
2021  80%Neutíchajúca pieseň Afroditinej gitary

Kniha Pieseň cyperskej lásky je v