Majka1979 Majka1979 komentáře u knih

Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Michelle Marly

Keď som si túto knihu kúpila, riskovala som. Nič podobné som ešte nečítala. Ale na moje prekvapenie, príbeh ma veľmi zaujal. Od začiatku do konca som to čítala s napätím, ako to vlastne celé dopadne.
Maria Callasová - operná diva a jej život. Bolo určite veľmi zaujímavé si prečítať ako prežívala ona, ako slávna speváčka, stratu lásky, nájdenie novej lásky, stratu dieťaťa, aplauz publika, vypískanie publika.
Toľko toho bolo v tejto knihe, že som si hovorila, že takéto niečo som si mala prečítať už dávnejšie. Za mňa jedna naozaj pútavo napísaná kniha. A určite jej kúpu neľutujem.
Skôr ma šoklo, že sa píše, že to je biografia, ktorej sa ja z diaľky vyhýbam. A popri tom ide o príbeh, životný príbeh jednej slávnej speváčky a toho, čo prežila.

07.01.2023 5 z 5

Hudba z vedlejšího kupé Hudba z vedlejšího kupé M. K. Hardy

Ona je modelka, ako jej mama. Či to bol jej sen alebo nie, tak tá cesta je jasná, 7 rokov fotí a vyzerá, že je spokojná. Jej mama jej dohaduje ďalšie a ďalšie kšefty. Robí to naozaj pre dcéru, alebo je za tým niečo iné.
On žije s priateľkou 5 rokov, po toľkých rokoch sa ona rozhodne urobiť si vo vzťahu pauzu. Uľahčí jej to. On na pauzy neverí, tak jej navrhne rozchod. Hoci ju miluje. Je to šialené, ale vie, že to medzi nimi už dlhšie nefungovalo. Tak načo to držať nasilu?
Obaja žijú v iných svetoch. Ich svety sa spoja v jednom vlaku, kde on získa prácu ako klavirista a ona týmto vlakom cestuje do Paríža na fotenie.
Ako dopadne prepojenie týchto dvoch svetov? Bude to láska alebo len flirt? A ako to všetko ovplyvní budúcnosť oboch?
Tak táto kniha ma naozaj dostala. Vedela som, že to má byť romantika, čakala som všetko, ale bolo to viac, bol to naozaj skvelý príbeh.
Môžem len a len odporúčať. Radosť čítať takéto knihy

05.01.2023 5 z 5

Piliere ilúzie Piliere ilúzie Eva Hrašková

Už podľa anotácie mi bolo jasné, že sa púšťam do nie ľahkého príbehu. Hlavná hrdinka je psychiatrička a tak je jasné, s akými ľuďmi prídeme do styku.
Ale nie je len psychiatričkou, je aj milujúcou dcérou, mamou, manželkou, susedkou a kolegyňou. Je človekom sa správnom mieste.
Vo svojej práci a mimo nej sa stretáva s rôznymi ľuďmi.
Keďže nechcem prezrádzať veľmi veľa z deja, tak poviem len jedno - toto stálo za to prečítať si. Ako ľudská zloba dokáže napáchať kopec škody. Ale tomu dobrému človeku sa to dobro raz vráťi. A taký eje aj príbeh tejto silnej ženy.
Ale nie je to príbeh len o nej, je to príbeh a jedného policajta, ktorý vyšetruje stratu mladého dievčaťa a tak sa s Júliou (našou hlavnou hrdinkou stretáva). Ak si niekto myslí, že sa tí dvaja dajú dokopy, tak nie, pretože je to skutočný príbeh a nie rozprávka. Ale cítiť z príbehu, že naozaj to písal sám život.
Na každom kroku nástrahy, za rohom niekto, kto nám podá pomocnú ruku.
Určite príbeh odporúčam, čítala som ho dlho do noci a veru neľutujem a autorke za tento príbeh veľmi pekne ďakujem.

04.01.2023 5 z 5

Na nesprávnom mieste Na nesprávnom mieste Julien Dan

Kniha, v ktorej si veru autor neberie servítku pred ústa a pomenúva veci tým pravým menom.
Niekedy som mala pocit; že to snáď ani nie je možné, čo sa tam udialo.
Láska je silnejšia ako choroba a bolesť. Ale je to aj v tomto prípade?
Kto má komu odpustiť? A prečo aj? Zaslúži si to?
Nie vždy nám život dáva druhú šancu...
Veľmi silný príbeh. Nemohla som knihu odložiť, kým som nedočítala.

26.12.2022 4 z 5

Tajemný pan Frost Tajemný pan Frost Sylvia Day

Malá kniha s veľkým príbehom.
Musím priznať, že ma prekvapila sila príbehu.
Určite som čakala len obyčajný príbeh, no rozuzlenie na konci ma šokovalo.
Teagan, doktorka žijúca sama a vyrovnávajúca sa s minulosťou.
Garrett, umelec, ktorý v živote tiež nemal veľa šťastia.
A čo sa stane, keď sa stretnú? Dokážu sa ich životy tak prepliesť, aby žili spolu a šťastne?
Čo vypláva na povrch a aké to bude mať nakoniec následky?
Dokáže ich vzťah niečo zmeniť v nich samých?
Naozaj sa kniha oplatí a jej kúpu určite nebudete ľutovať.

26.12.2022 5 z 5

Rytierov sľub Rytierov sľub Jana Pronská

Kniha z pera slovenskej autorky.
Naozaj som si tento príbeh užila.
Kde je hlavným cieľom pomsta, tam sa isto všetko musí skomplikovať...
Prišiel, aby si všetko vzal a tak pokoril majiteľa hradu.
Jeho áno, ale čo jeho žena? Je aj ona ako on?
Kto je najväčší intrigán? A čo ak naozaj aj ten človek túžiaci po pomste má srdce?
Už len prežiť zradu a nájsť v sebe silu žiť...

Krásny príbeh plný zvratov, osobne som si čítanie užila

25.12.2022 5 z 5

Hviezdna brána Hviezdna brána Ingvild Hedemann Rishøi

Veľmi pútavý príbeh, ktorý sa dá prečítať na jeden dych. Nejde tu o vianočnú romantiku, ide o vianočný príbeh, v ktorom nie je všetko ružové, v ktorom sa riešia problémy a kde si človek musí uvedomiť to, že nič v živote nie je samozrejmosťou.
A musím povedať, že som naozaj obdivovala silu dvoch dievčat, ktoré dospeli skôr ako bolo treba.
Ešteže mali vo svojom okolí dosť takých ľudí, ktorí im pomohli, keď ich otec im veľkou oporou nebol.
Určite odporúčam prečítať, je to síce iný príbeh ako tie bežné vianočné romantické príbehy, ale je v ňom niečo viac, viac na zamyslenie...

25.12.2022 5 z 5

Ten z mesta Ten z mesta Andrea Turňová

Veľmi pekný príbeh, určite odporúčam, kto má rád peknú romantiku. Ja som si knihu užila a určite siahnem po ďalšej od autorky.

23.12.2022 4 z 5

24 dní do Vianoc 24 dní do Vianoc Michala Ries

Od autorky som prečítala doteraz všetky jej knihy a musím uznať, že táto bola najlepšia. Opis vianočnej atmosféry bol úžasný a bláznivá Nina jednoducho skvelá. Jej šialených 24 úloh bolo neskutočných a teda to, že sa na to dal nahovoriť aj Dominik, ktorého spoznala počas ich plnenia, bolo priam úžasné. Oni dvaja boli úplne odlišní, ale plnenie úloh bolo to, čo ich spájalo. Vždy stál pri nej a tie úlohy neboli len smiešne, strelené a riskantné. Boli tam náročné úlohy, úlohy, ktoré chcela splniť preto, aby sa mohla v živote pohnúť.
Krásny príbeh, môžem určite len a len odporúčať

19.12.2022 5 z 5

Nebezpečný precedens Nebezpečný precedens Zdenka Wenzlová Švábeková

Opäť silný príbeh, ale u autorky som na to zvyknutá a teda opäť som sa začítala a čítala som neskoro do noci, aby som knihu dočítala.
Ale tentokrát mám aj výhrady, čo sa mi nestáva. Bolo tam veľa chýb, naozaj je to nezvyk, ale v tejto knihe ich bolo viac a rušilo ma to, bohužiaľ.
Inak príbehu Tamary nechýba nič, je to mladá žena, ktorá po odpykaní si trestu vo väzení zažíva taký život, aký by si nikto neprial. Je odmietaná, padá, aby mohla vstať a ak sa už zdá, že bude všetko skvelé, tak jej osud uštedrí nielen jednu, ale rovno dve rany. Avšak ona naberá dostatok síl, aj vďaka tomu, že v jej okolí sa objavujú aj dobrí ľudia a vstáva. Dokáže čeliť svojej minulosti? Ak aj áno, čo jej pripraví jej budúcnosť? Ak máte radi silné príbehy, odporúčam, ale tu bolo aj mne treba nabrať silu, aby som niektoré pasáže zvládla prečítať.

27.11.2022 4 z 5

Duch Vianoc Duch Vianoc Debbie Macomber

Nádherný vianočný príbeh, ktorý rozpráva stará mama svojim vnúčatám. Úsmevný príbeh, v ktorom nechýba láska, priateľstvo, viera a samozrejme aj duch VIANOC.
Hoci niekedy súdime ľudí podľa výzoru, ich vnútro je oveľa dôležitejšie.
Príbeh tejto skupiny ľudí je jednoducho skvelý.
Musela som ho dočítať a som rada, že som si ho prečítala. Vrelo odporúčam ;)

26.11.2022 5 z 5

V mene lásky V mene lásky Agnès Martin-Lugand

Jeden sa rozhodne skoncovať zo životom a jej nič iné ani nezostáva, vyhrala nad ňou choroba a tak len čaká, kedy príde jej čas.
Neskutočne silný príbeh dvoch ľudí, ktorí si prežili svoje, spája ich spoločná minulosť, o ktorej sa dozvedia aj ich deti. A keď sa náhodou stretnú, ich spomienky ožívajú.
Niekedy človeku pomôže, ak tú minulosť zažije aj v prítomnosti a dozvie sa o sebe a o tom druhom viac ako doteraz tušil.
Krásny príbeh, ktorý je ukážkou toho, že v živote človek nemá premárniť ani chvíľku, kým nie je neskoro.
Osobne odporúčam, veľmi pekný, silný príbeh, ktorý ma určite zasiahol

13.11.2022 4 z 5

Cesta na vrchol Cesta na vrchol Ewelina Dobosz

Veľmi sa mi tento príbeh páčil.
Dvaja ľudia, ktorí sa snažia zdolať v živote jednu métu, aby sa mohli pohnúť ďalej.
Ale niekedy to ten život naplánuje a skombinuje inak.
Láska je tým, čo všetko vyrieši, zahreje a hlavne rozžiari ;)
Určite môžem len a len odporúčať

24.10.2022 5 z 5

Odpusť mi! Odpusť mi! Gabriella Smith

Tak veľmi túžila byť niekým, aby neskôr zistila, že život nie je len o peniazoch.
Tak to býva, keď sa z mladého dievčaťa stane dcéra bohatého nevlastného otca.
Lenže jej uvedenie sa v novej škole nedopadne podľa jej predstáv.
Niekedy si človek uvedomí svoje chyby neskoro... Ale nikdy nie je neskoro ich napraviť...
Pravé priateľstvo má oveľa väčšiu hodnotu ako peniaze.
Pátranie po životných krivdách ich stmelí.
Aké tajomstvá odhalia? Čo všetko sa tají, len aby nikto netrpel?
Nádherný príbeh, som nesmierne rada, že som si ho mohla prečítať :)

21.10.2022 5 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Niekedy to v živote nedopadne tak, ako si človek predstavuje.
Je to aj príbeh moderátorskej dvojice.
Ich vzťah? Rešpektujú sa ako kolegovia a tým to končí. Lezú si na nervy? Jasné.
A najhoršie je, že majú hrať ex partnerov v novej show rádia - Ex v éteru.
Čo všetko sa počas tohto programu o sebe dozvedia? A kam ich to až zavedie?
Všetko sa dozviete po prečítaní tejto knihy :)

19.10.2022 4 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Príbeh mladého dievčaťa, ktoré tak veľmi túži dostať sa na pódiá. Ale na to musí byť naozaj dobrá. A tak chodí z konkurzu na konkurz, snaží sa presadiť, ale jediné, čo počuje je to, že ešte potrebuje na sebe zapracovať.
Ako sprevádza jedno dievča do školy (cudzinku), aby sa nestratila, tak pri vchode započuje rozhovor jednej ženy, ktorá sa rozčuľuje. A tam cíti svoju šancu. Ponúkne sa jej, že ona je servírka a pomôže im. Teší sa, že bude aspoň takto blízko svojho sna, pracovať ako servírka na škole, kde sa vyučuje spev (čo jej nikdy nevyšlo) a bude spoznávať ľudí, ktorí milujú hudbu rovnako ako ona.
Ale netuší, čo všetko ju čaká. Že ten život na pódiách nie je vôbec ľahký. Stretáva členov jednej skupiny a tí si ju obľúbia. Hlavne keď jednému z nich zachráni život.
Jej život sa začne uberať tým správnym smerom. Ale naozaj je to len o šťastí a talente alebo je to o tom, že tvorí pár (hoci len kamarátsky) s jedným slávnym spevákom?
Čo všetko zažije, čím všetkým si prejde, čomu všetkému je vystavená a ako jej táto "sláva" zmení život si prečítate v tomto úžasnom príbehu

17.10.2022 5 z 5

Nemusíš prosiť Nemusíš prosiť Zdenka Wenzlová Švábeková

Život ťažko skúšanej Rebeky. Čo si toto dievča zažilo, to si človek nevie ani len predstaviť. Toľkokrát padla, aby znova mohla vstať a nabrať novú silu do života.
Jej život bol už od malička ťažký, keďže vyrastala v detskom domove a po jeho opustení nebola pripravená na tento svet, v ktorom panuje zlo a nenávisť. Pretĺkala sa životom. A to že nenatrafila vždy na dobrých ľudí, to je úplne jasné. Ale to, že natrafila na takých hnusákov, ktorí jej ukázali, že je obyčajná špina a nula, to ma dostalo.
Naozaj jej život ukázal všetko to zlé, čo len mohol. Ale predsa len sa začalo svitať na lepšie časy. A možno aj ona si zaslúži kúsok toho šťastia v živote.
Musím povedať, že presne toto som od autorky čakala, jej knihy sú naozaj ťažké, ale krásne. Nedokážete sa od nich odtrhnúť a preto sa teším na jej ďalšiu knihu, ktorú si jednoducho musím prečítať :)
Určite neľutujem a hoci bol príbeh naozaj ťažký, tak ani v živote nemá človek na ružiach ustlané :)

14.10.2022 4 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

Kniha bola takým priemerom pre mňa, som zvyknutá u autorky na trošku lepšie knihy, ale nie vždy sa zadarí.
Asi ma rušilo delenie knihy na množstvo rozchodov a každý bol opisovaný zvlášť. To mi prišlo také rušivé v knihe.
Príbeh sa čítal v pohode, ale priznám sa, že niektoré strany som len tak preletela, lebo som videla, že toto nebude nič pre mňa.
Zatiaľ je to asi pre mňa najväčším sklamaním u autorky.
Dúfam, že jej ďalšie knihy budú lepšie :)

06.10.2022 3 z 5

Iskra Iskra Vi Keeland

Naozaj môžem povedať, že som si príbeh užila.
Stačí si zobrať na letisku nesprávny kufor a behne vám niekto do života ako tajfún. Prečo nie?
Konečne opäť niečo, čo ma bavilo, zasmiala som sa, kniha sa čítala sama. Jednoducho knihy, ktoré píše Vi Keeland sama, sú pre mňa skvelé ;)

02.10.2022 5 z 5

Utajená Utajená Lucia Sasková

Veľmi pekný príbeh mladej ženy, s ktorou sa život nemaznal. A preto sa venuje práci, má ju rada, je v nej dobrá. Niekedy je to možno správne rozhodnutie. Ale čo ak jej niečo v živote chýba? Ona to tak necíti. Nevie sa doteraz vysporiadať s minulosťou, ktorá nie je až takou dávnou minulosťou a dobieha ju. Hoci si myslela, že to je možno za ňou, opäť si ju našla a teší sa z jej utrpenia.
Ona zdvihne hlavu a ide žiť nový život. Zmení auto, neskôr bývanie...
Podarí sa jej zmeniť názor na mužov? Dokáže po tom všetkom utrpení prežiť opäť lásku?
Určite odporúčam prečítať, príbeh sa čítal sám, skvelo napísané. :)

19.09.2022 4 z 5