Leto pri jazere

Leto pri jazere https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493345/bmid_leto-pri-jazere-E4n-493345.jpg 4 15 5

Hostinec Bluebell série

Román s nádychom nostalgie, nádychom tajomna a plný romantiky. Toto leto vás do hostinca Bluebell priláka stratený dopis, nová láska a staré tajomstvá. Mladá hostinská z mesta pri jazere v Severnej Karolíne sa zamiluje do samotárskeho autora románov. V prvom dieli romance o Hostinci Bluebell sa pripomína minulosť a vynárajú sa staré tajomstvá. Molly Bennettová a jej súrodenci sa po tragickej smrti rodičov zomknú, aby naplnili ich sen o premene rodného historického domu v meste Bluebell v Severnej Karolíne na hostinec. Jej pobyt v meste má byť len dočasný – najviac tri roky. Plánom je hostinec neskôr predať, aby sa Molly mohla vrátiť k vlastným snom. Adam Bradford (alias autor bestsellerov Nathaniel Quinn) je samotársky spisovateľ, ktorý prežíva dosť vážnu spisovateľskú krízu. S blížiacim sa termínom odovzdania knihy sa zo zúfalej snahy nájsť inšpiráciu vydáva na cestu do dejiska svojho nového románu – mesta pri jazere. Tam stretáva svoju múzu, mladú hostinskú, ktorá je platonicky zamilovaná do jeho alter ega. Molly a Adam sa okamžite spriatelia. Keď Molly nájde v múre hostinca dávno stratený list, spolu s Adamom sa rozhodnú nájsť nešťastných milencov a sprostredkovať im zaslúžené rozuzlenie ich príbehu. Adam má však vlastné tajomstvá, ktoré ešte nie je pripravený odhaliť. Minulosť ich doženie, pravda vyjde najavo a Molly s Adamom sa budú musieť rozhodnúť, či je ich láska hodná dôvery.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , i527.net

Lake Season , 2019

januska82
27.12.2023 5 z 5

Tak ja som si dala cez vianočné obdobie letný príbeh trošku zmena po tých vianočných

Veľmi pekný príbeh troch súrodencov, ktorí prišli o rodičov a zdedili po nich starý dom, ktorý sa rozhodli prerobiť na hostinec, čo bol zároveň sen ich rodičov.

V prvej časti sa stretávame s Molly, náruživou čitateľkou románov Nathaniela Quinna a Adamom, známym spisovateľom, ktorého identita je ukrytá pod pseudonymom a nikto netuší, kto to je.
Je možné, že by Molly svojho milovaného spisovateľa niekedy v živote stretla???

Molly pri prerábaní budovy nájde ľúbostný list, starý, nikdy neotvorený. Spolu s Adamom sa spoja a začnú riešiť záhadu listu... Ku komu ich rozuzlenie listu povedie, to ani jeden z nich netuší ....

Príbeh je veľmi pekne napísaný a číta sa sám. Letná oddychovka na pár večerov... V zime i zahreje odporúčam prečítať!!!

MonikaG
16.09.2023 5 z 5

Tejto knihe nemôžem vytknúť hádam nič. Nádherný príbeh, nemohla som sa od knihy odtrhnúť. Všetkého je v ňom tak akurát, silné charaktery, ktoré napriek svojej sile bojujú s vlastnou neistotou, rozdielne povahy súrodencov, ktorí sa dokázali spojiť, smutný príbeh z minulosti, ktorý nájde svoje čiastočne šťastné rozuzlenie, citlivé dialógy, inteligentní hrdinovia. Najviac ma zaujala myšlienka, aký silný vplyv môžu na nás mať silné zážitky či už z detstva alebo z mladosti, ako dokážu ovplyvniť náš ďaľší život a naše rozhodovanie. A tiež nádej, že sa dá s nimi vyrovnať a nájsť stratenú rovnováhu. Nesmierne sa mi páčila sila komunity, ako pomoc iných ľudí všetko mení. Knihu rozhodne doporučujem, je to krásne napísaný príbeh.

pip11
26.05.2023 5 z 5

Moc krásný příběh s milými postavami, s hezkým prostředím jako bonus. Pátrání ohledně ztraceného dopisu bylo vážně skvělé a kam to hlavní postavy zavedlo bylo velmi emotivní a kouzelné.

vierak
02.10.2022 5 z 5

Veľmi príjemné čítanie. Vždy ma poteší kresťanský román, lebo sa sama môžem stotožniť so životnými hodnotami hrdinov a teší ma ich úsilie kráčať úzkou bránou.
Kniha opisuje proces vzniku románu. Ukazuje autora ako hľadajúceho, snažiaceho sa vnímať detaily miesta, inšpirovať sa ľuďmi a ich príbehmi. Adam, autor píšuci pod pseudomynom, už vytvoril niekoľko bestsellerov. Po inšpiráciu k novej knihe prichádza do malého mesta, kde sa stretáva s Molly, jednou z troch súrodencov vlastniach hostinec. Tento dobudovali a sprevádzkovali ako spoločný projekt na počesť svojich rodičov, plniac ich sen, ktorí tragicky zahynuli pri autonehode. Adam i Molly bojujú s vlastnými strachmi a hoci každý z nich robí chyby a padá, neváhajú vstávať a bojovať ďalej. Pri spoločnom úsilí nájsť adesáta dávno zabudnutého nedoručeného listu nájdu sami seba.

Majka1979
23.07.2022 5 z 5

Ako len v skratke napísať niečo o tejto knihe?
Úžasné, úžasné, úžasné..

Príbeh bol veľmi pútavo napísaný. Mladá trojica súrodencov sa po smrti rodičov rozhodne otvoriť hostinec.

A tak sa im všetkým trošku menia plány. Ale o tom je život. Ako prvý hosť prichádza Adam.

Kto je ten tajomný muž? Prečo prišiel práve sem? Molly, jedna z majiteliek, sa s ním spriatelí.

A potom je tu tajomný list, ktorý sa nájde. Ide sa pátrať. Molly chce zistiť viac, Adam jej chce pomôcť.

Ako veľmi im ten list a odhalenie minulosti zmení život, to netušil ani jeden z nich ;)

Krásny príbeh, môžem len odporúčať :)

romantika společenské romány romány pro ženy

Denise Hunter
americká, 1968
2022  88%Leto pri jazere
2023  97%Závan z hôr
2023  80%Obloha na jeseň

Kniha Leto pri jazere je v