Maica Maica komentáře u knih

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Skvělý děj, perfektně zpracovaná zápletka, výborný styl vyprávění. Trochu mi vadily filozofické vsuvky a trochu rozvleklost některých kapitol (ale to k tomu patří). Obdivuju autora!

14.05.2013 4 z 5

Nikdy bych nečekala, že mě bude ruská poezie tolik bavit byla jsem velice příjemně překvapená ( moc se mi líbily propracované verše).

06.04.2013 4 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Na to, že je to knížka pro děti jsem se náramně bavila! Pan Šrut ve světě lichožroutů skvěla paroduje svět lidí skvělou formou, která osloví čtenáře všeho věku. A když děti třeba nepochopí všechno, aspoň se pobaví jejich rodiče.

15.03.2013 4 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Na začátku jsem byla nadšená, protože jsem čekala jenom nudu - ale byla to docela zábava! Jenže víc než 300 se u téhle knížky neblaze projevilo příšernou rozvleklostí.

15.03.2013 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Vůbec jsem nečekala, že mě to bude tak bavit! Přivykla jsem i zvláštnímu stylu autorovu a teď knihu všem vřele doporučuji.

05.03.2013 4 z 5

Arthur a Maltazardova pomsta Arthur a Maltazardova pomsta Luc Besson

I Maltazardova pomsta by se mi docela líbila, kdyby tam nebyl ten děsný otevřený konec. Ke čtvrtému dílu jsem se totiž nemohla žádným způsobem dostat (myslím, že v češtině ani nevyšel).

Arthur a Minimojové Arthur a Minimojové Luc Besson

Docela hezké povídání, rozhodně lepší než film. Líbí se mi představa světa minimojů. A taky cestování do jejich říše.

04.02.2013 3 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Knížka už je poměrně stará, a proto mi některé pasáže připadaly jako dítěti divné. Ale nakonec, když se to vezme kolem a kolem, docela se mi to líbilo.

Strašné časy Strašné časy Philip Ardagh

Ano, ani u posledního příběhu Edy se čtenář nenudí. Myslím, že tenhle příběh by se docela hodil jako čtení na dovolenou. :)

04.02.2013 3 z 5

Děsivé skutky - Bláznivé příhody Edy Nerudy Děsivé skutky - Bláznivé příhody Edy Nerudy Philip Ardagh

Druhý díl střelené trilogie. V ničem si nezadá s dílem předchozím. Výborná literatura pro děti se smyslem pro humor.

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Hostina pro vrány byla sice dobrá, ale po úžasné Bouři zklamání. Jakoby Martin psal lichý díl - pecka, sudý díl - nuda, lichý díl - pecka, sudý díl - nuda. Možná za to může výběr (nesympatických) postav, možná jakoby neucelenost příběhu. Naopak líbilo se mi, že díky tomu, že čtenář zná už mnoho postav, může si autor dovolit různě je svádět dohromady v úžasném koktejlu. Tak, a teď se budu těšit na další lichý díl - Tanec s draky! :)

04.02.2013 4 z 5

Jak nevodit policii za nos Jak nevodit policii za nos Donald E. Westlake

Další skvělá Westlakeova knížka. Pan Thorpe mě nepřestával překvapovat na jednu stranu svou gemialitou a na stranu druhou svou brutalitou a živočišností. Zajímavá sonda do života jakési smetánky v závěru 20. století v USA. A samozřejmě - neobvyklý POV padoucha, kterému čtenář chtě nechtě drží pěsti.

21.01.2013 4 z 5

Útočiště Útočiště Robert Anthony Salvatore

Děj je super, ale forma už mě nebaví. V podstatě jsou všechny díly na jedno brdo. Drizzt se setkává s nepřáteli, nechce s nimi bojovat kvůli svým zásadám, ale stejně nakonec musí a vše se strhne v krvavou bitku. A toto se odehraje několikrát v jedné knize. Drizztův osud mě zajímal, a proto jsem svazek dočetla, ale další čtení si právě kvůli rozvleklosti a očekávatelnosti rozmyslím.

04.12.2012 2 z 5

Komedie Komedie William Shakespeare

Četla jsem jen Zkrocení zlé ženy a to kvůli referátu. Děj se mi docela líbil, forma ale ne. To se ovšem dalo čekat - je to psáno ve (volných) verších a starou češtinou. Dál se mi moc nelíbilo "napravení" Kateřiny, ale to asi souvisí s tehdejší dobou. Ráda bych to někdy viděla jako divadelní hru, myslím, že by to mohlo být zajímavé.

01.11.2012 3 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Smekám! Tenhle díl se mi vážně moc líbil! Byla to sice zase strašná řezničina, ale na to už jsem si tak nějak zvykla. Rozvětvení děje je naprosto nečekané a tudíž ohromující. Prostě jsem četla a četla a najednou jsem zjistila - ejhle, epilog! A na nějaké ukončení se můžu těšit leda tak do příštích dílů.

27.10.2012 5 z 5

Poklad v jediné růži Poklad v jediné růži Ann Philippa Pearce

Výborná knížka, skvěle promyšlená. Podle obalu jsem si říkala, že to bude děs a hrůza, ale nakonec jsem to přečetla jedním dechem, přemýšlejíc "Jak to, kurňa, jenom skončí?".

06.09.2012 4 z 5

Cesta na Hrozný konec Cesta na Hrozný konec Philip Ardagh

Tak, bylo to legrační. Autor má poněkud střelený styl humoru, ale proti tomu nic nemám. U některých situací jsem se opravdu bavila. (např. když Eda spal ve stáji a kůň v pokoji - a bylo to naprosto záměrně!, nebo když děti z Domova sv. Hrůziána prchaly v alegorické krávě)

06.09.2012 3 z 5

Červený balónek a jiné příběhy Červený balónek a jiné příběhy René Goscinny

Tahle knížka byla slabší, než jiné příběhy, co jsem četla. Můžou za to i Sempého teď už roztřesené obrázky, které se nemůžou rovnat ilustracím z doby před 50 lety. Ale i tak se mi knížka ohromně líbila!

06.09.2012 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Těšila jsem se na nějaké jednoduché (ale hluboké) čtení o lásce. Nestalo se. Bylo to takové náročné, musela jsem hodně přemýšlet a rozhovory byly škrobené. Což ovšem možná odpovídá době příběhu. Ale hlavní myšlenka se mi líbí. I ten konec se tam hodí, bez něj by to nějak nebylo ono. Nebylo by to tolik burcující.

06.09.2012 3 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Výborný příběh, výborný styl, moc jsem si čtení užila.

02.09.2012 5 z 5