Maica Maica komentáře u knih

Střevíce z lýčí Střevíce z lýčí František Nepil

Takové příjemné čtení na deštivou neděli. Mám ráda ten styl, kterým pan Nepil píše, jeho vzpomínky na mládí jsou kouzelné.

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Opět super čtení, taky tenhle díl jsem přečetla jedním dechem. Je sice o něco slabší než 1. díl, přesto je to opravdu strhující příběh, kdy doslova na každém rohu číhá nebezpečí, a proto čtete a čtete, abyste na konci zjistili, že máte v hlavě daleko víc otázek a odpověď v nedohlednu.

02.09.2012 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Výborné čtivo. Příběh jsem hltala, i přestože jsem děj znala alespoň trochu - ze seriálu. Jsem ale ráda, že jsem si přečetla i knihu, je mnohem lepší než seriál. Pro mě je to opravdu skvost, doufám, že si najdu čas a jednou to znovu přečtu. Původně jsem dala jen 4 hvězdičky, protože na mě byla knížka moc drastická, ale nakonec jsme si to rozmyslela, protože to je prostě skvost! ;-)

02.09.2012 5 z 5

Vyhnanství Vyhnanství Robert Anthony Salvatore

I tenhle příběh o Drizztovi se mi líbil. Jen mi vadily všechny ty masakry, ale to k tomu asi patří. Na druhou stranu se mi líbilo odlišení Lovce a Drizzta a hrdinův vnitřní boj.

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Byla jsem zvědavá. A nakonec se mi to docela i líbilo. Zvrhlá společnost Menzoberranzanu mě samozřejmě odpuzovala a samozřejmě jsem fandila udatnému a dobrému Drizztovi. A tak to má být. Jen mě tak ale při čtení napadlo, jak by vypadal příběh z Menzoberranzanu, bez kladného hrdiny. Myslím, že by to mohlo být velice zajímavé. :-)

Křídla snů Křídla snů George R. R. Martin

Na tuhle knížku jsem se těšila po přečtení Hry o trůny a Střetu králů (GRRM). Ale abych pravdu řekla, dočítala jsem to skoro až s nechutí. Maris mi byla často nesympatická a nebyla jediná. Někdy bylo vypravění takové zdlouhavé, rozplizlé. Nápad se mi líbil, ale znova už to rozhodně číst nebudu.

02.09.2012 2 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

To jsem se nasmála. Autorka se na věc dokázala dívat s úžasným nadhledem a i z největší katastrofy udělat v knize ohromnou legraci.

25.08.2012 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Nevím proč, ale je to moje druhá nejoblíbenější kniha ze série i přestože zde nebyly děti Pevesieovy.

25.08.2012 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Kniha Lev, čarodějnice a skříň se mi moc líbila, přetože jsem ji vůbec číst nechtěla. Ale je taková pohádková, milá a i přesto má v sobě sílu a duchovní rozměr.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Bezvadná kniha. U ní se člověk někdy prostě musí smát nahlas. Ale jsou zde i chvilky pro zamyšlení, jako například skupiny lidí podle doktora Vlacha. Mně totiž už dlouho vrtá hlavou, do které z kategorií patřím, protože pohled na mísu koblih u mě vyvolává chuť ty koblihy sníst. :-)

25.08.2012 5 z 5

Báječná kniha, která mě vtáhla do žánru fantasy. Moc se mi líbily všechny písničky, básničky a hádanky. Ráda se k ní vracím.

25.08.2012 5 z 5

Popoupo aneb Podivuhodná pouť pouští Popoupo aneb Podivuhodná pouť pouští Zuzana Holasová

Ráda se k téhle knížce vracím. Přestože je určena spíš mladším čtenářům, nese v sobě krásné poselství.

Mikulášovy prázdniny Mikulášovy prázdniny René Goscinny

Zbožňuju Mikuláše! V příbězích je cítit nádherná lehkost a bezstarostnost. Čtu to pořád dokola a s každým přečtením se mi to líbí víc a víc.