MahulenaK MahulenaK komentáře u knih

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Líbilo, dobře se četlo a ten konec :-)

12.03.2014 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Musím dát 4 hvězdičky, protože jsem se dlouho u žádné knížky tolik nenasmála. Fakt dobrá oddechovka.

11.03.2014 4 z 5

Smrt na Dunaji Smrt na Dunaji Michal Hvorecký

Začátek vypadal slibně, ale pak už to bylo jenom horší a horší. Někde jsem četla, že Hvoreckému říkají český Viewegh...I když mám časté výhrady i k němu, tak přece jenom jeho knížky mají příběh a pointu. Hvoreckého Smrt na Dunaji není ani cestopis, ani detektivka, ani příběh o lásce, je to splácanina od každého trochu. A ten konec? To bylo na mě už moc.

15.02.2014 1 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Po rozhovoru s Murakamim v Reflexu jsem se chtěla seznámit s některou z jeho knížek. Volba padla na Norské dřevo. Není špatná, ale docela depresivní. Nejsem si jistá, jestli budu chtít číst nějakou jeho další.

13.02.2014 2 z 5

Fotbalové deníky Fotbalové deníky Jiří Hájíček

Nějak nevím. Naštěstí jsem nejdřív četla Rybí krev a Selský baroko. Kdybych začla touhle knížkou, asi bych se už s Hájíčkem nesešla. Tak aspoň že tak.

07.02.2014 2 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Trvalo mi dlouho, než jsem se ke čtení Sněhuláka odhodlala, ale pak jsem se nemohla odtrhnout.

26.01.2014 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Neřekla bych, že v takhle tenké knížce může být tak zajímavý příběh. Sice o něco slabší než Rybí krev, ale i tak hodně dobrá knížka.

05.01.2014 3 z 5

Večeře Večeře Herman Koch

Tak nevím, jak to dobře začalo, tak to divně pokračovalo a ještě divněji skončilo. "Nakousla" se tam spousta problémů, ale v podstatě se nic nevyřešilo a všechno tak nějak vyšumělo do ztracena. Pro mě ztráta času.

30.12.2013 1 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Naprosto úžasná knížka. Přečetla jsem ji jedních dechem, už dlouho mě žádná tolik nedostala. A i jsem si pobrečela.

15.12.2013 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Zdeněk Svěrák, asi ho nehodnotím objektivně, ale nemůžu si pomoct. Moc milé čtení, jediná výtka-knížka je moc krátká :-(

08.12.2013 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Úžasná knížka. Smutná. Ze života. Co číst teď?

07.12.2013 5 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Tak jsem se na tu knížku těšila, až jsem ji horko těžko vůbec dočetla. Na začátku to vypadlo slibně, ale pak už se to jenom zhoršovalo. Pro mě osobně ztráta času.

27.11.2013 2 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Klasický Viewegh. Neupírám mu čtivost knížek, ale po Báječných létech a možná ještě pár knížkách je to pořád to stejné, předvídatelné. Dobrá knížka pro deštivý den, ale nic po ní nezůstane :-(

11.11.2013 2 z 5

Pod kůží Pod kůží Michel Faber

Pořád jsem se odhodlávala tuhle knížku začít číst, protože nejsem žádný fanoušek sci-fi. Ale po Někdy prostě prší jsem byla zvědavá a pak už jsem se nemohla odtrhnout!

09.11.2013 4 z 5

Deník rodícího se otce Deník rodícího se otce Milan Tesař

Jak nemám moc ráda, když se novináři pustí do beletrie, tak mě tahle knížka mile překvapila.

01.11.2013 3 z 5

Partitura smrti Partitura smrti Jan Seghers

Knížku jsem měla na etapy-začátek a konec hodně dobrý, prostředek se občas trochu "táhl". Ale dobrá.

19.10.2013 3 z 5

Nejslavnější mordy první republiky Nejslavnější mordy první republiky Miloslav Jedlička

Hodně zajímavá knížka. Paradoxně mě bavila, i když to není knížka k pobavení.

12.10.2013 3 z 5

Nikdo nikde Nikdo nikde Donna Williams

Zajímavá četba, ale asi ji nedokážu dostatečně ocenit.

02.10.2013 2 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Už dlouho mě žádná knížka takhle nechytla!

29.09.2013 5 z 5

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

SH je prostě nejvíc...

23.09.2013 5 z 5