Magdyla.8 Magdyla.8 komentáře u knih

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Kniha je velmi čtivá i díky krátkým kapitolám, které vás nutí číst dál a dál. Ze začátku jsem měla raději Rose a říkala jsem si, že má těžký život. V půlce knížky jsem začala fandit Fern a jsem za to moc ráda. Dlouho jsem nečetla psychologické rodinné drama, takže jsem rozuzlení neodhadla. Pro mě tedy příjemné čtení.

14.09.2022 4 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Přemýšlím, jestli se pustím do druhého dílu z pohledu Kate. Jestli mi to aspoň příběh objasní. Kniha mi nesedla, protože Drewovo myšlení mi nebylo sympatické a vulgární výrazy na každé stránce to jen podtrhovaly. Ke konci mi došlo, že je příběh vlastně o ničem ...

01.09.2022 2 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Po autorčině knize "Dilema" jsem byla velmi opatrná, protože mi dotyčná kniha nesedla a čekala jsem, co za dílo přijde potom. Musím říct, že stará dobrá B.A.Paris je zpátky! Velmi se mi příběh líbil, ikdyž hlavní hrdinka byla docela naivní a paranoidní. Ale to tak u psychothilleru bývá, žejo. Vraha jsem trochu začala tušit, ale zápletku tu nikoliv. Plný počet hvězd nedávám za některé nedomyšlené pasáže, které mi neseděli do příběhu. Ale i přesto se už těším na další knihu.

01.09.2022 4 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Bohužel mi kniha nesedla. Hlavní hrdinové si příliš pozdě uvědomovali, co k sobě cítí. Občas se chovali jako děti na písečku. První polovina, když řešili i práci se dala zvládnout. Bohužel ta šla poté stranou lusknutím prstu a autorka se zaměřila jen na romantickou linku. Což je za mě škoda.

01.09.2022 2 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Příběh byl velmi spletitý, taková menší detektivka v rodině. Bavili mě postavy, stále jsem přemýšlela, kdo by mohl být vrahem a každou kapitolu podezřívala někoho jiného. Bohužel mě trochu zklamal konec, který byl urychlený a ani jsme se nedočkali vysvětlení nebo důvod jednání vraha.

30.08.2022 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Knihu jsem si nechala na cestování po Chorvatsku. A udělala jsem nejlíp. Hlavní hrdinové se totiž vydaly do stejných vod, na stejná místa a mě to skvěle padlo do noty. Kniha mě velmi bavila, každá postava byla skvěle vykreslena. Jen mě mrzí, že jsem si předtím nepřečetla předešlé díly, protože na některé lidi tam byl častý odkaz. Jinak za mě pecka, kterou si musíte vzít na pláž.

30.08.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Podle anotace zněl příběh velmi slibně. A taky tomu tak bylo! Velmi rychle jsem se začetla a nechtělo se mi od knihy odcházet. Příběh byl pěkně zamotaný, postavy mi byly sympatické, námět neotřelý. Bohužel mě zklamal "přeslazený" konec, nevyvíjení postav během těch let, více informací ohledně jejich života, kam se posunuli a co zažívají. Emoce, které u nich vyplynuly na povrch jsem ke konci moc nechápala a nejde mi do hlavy, že by se hlavní hrdinové nehledali na internetu a nesnažili se spolu spojit když tak velmi trpěli bez sebe. Jinak se mi příběh velmi líbil, těším se na další knihy od Collen.

26.07.2022 4 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Po dlouhé době jsem šáhla na knihu od Gier a bylo to skvělé rozhodnutí. Čtení bylo milé, příjemné, utíkalo to a zápletka se mi velmi líbila. Bohužel romantická linka mě moc neuspokojila a konec mi připadal trochu utažený za vlasy a mimo realitu. Ale čtení jsem si velmi užila a už se těším na další knihu od autorky.

08.07.2022 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

(SPOILER) Po přečtení knihy a komentářů tady mám stále rozporuplné pocity. Plusové body dávám za styl a jazyk, jakým kniha byla napsána. To byla krása. Námět je taky originální a měl mnoho potenciálu. Ale jak už tu bylo zmíněno.. než se dopracujete ke shledání Addie a Henryho tak to velmi trvá, neutíkal mi vůbec příběh, Addie chce mít volnost a pak vlastně netuší co s ní dělat a necestuje ani nijak moc po světě a prostě jen tak "živoří" s různými osobami, které se naskytnou poblíž. Žádný osobnostní posun u ní nebyl, její linka mi byla ukradená, více jsme se zajímala o Henryho. Z Luca se s postupem času udělala ta nejzajímavější osobnost v knize, bohužel konec mi ji zkazil. Doufala jsem, že bude pán zla, ten kterého se všichni bojí, ale v půlce knihy z něho byl zamilovaný puberťák. No nevím, bohužel kniha měla kolem sebe tolik ohlasů, že jsem měla přílišné očekávání.

15.06.2022 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Obdivuji paní Špitálníkovou, že zvládla osobní rozhovory na jedničku a že nám díky této knize pomohla mrknout pod pokličku. Muselo to být velmi těžké, drsné a emocionální poslouchat a převyprávět příběhy uprchlíků. Místy na mě KLDR působí jak z doby kamenné a nemohla jsem tomu uvěřit. Jasně, že víte základní informace o téhle zemi, ale to co se tam skutečně děje je nám utajované. Musela jsem si příběhy dávkovat po jednom, protože jsem více nezvládala a můžu být jenom ráda, že jsem se narodila do ČR. Na řadu příjde i Mezi dvěma Kimy, třeba mi to ucelí myšlenky. Velmi drásající a poučná kniha.

09.06.2022 5 z 5

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

Velmi milé čtení s ještě krásnější obálkou. Příběh se mi četl velmi lehce, svěže a děj rychle plynul. Neočekávala jsem konec a proto mě kniha vcelku chytla za srdce (tak jako u knihy Všechno, úplně všechno). Příběh s trochou fantasy prvky mi sedl do noty, hlavní hrdinové byli sympaťáci, popis tance a chemie mezi dvojicí na jedničku. Také kniha pojednává o vážnějších tématech v rodinách a jak se s tím náctiletí srovnávají.
Supr odpočinkové čtení.

23.05.2022 4 z 5

Vrať se pro mě Vrať se pro mě Heidi Perks

Kniha se rychle četla, když se zorientujete v postavách tak děj poté jen plyne. Bohužel ke konci knihy pro mě příběh začal být velmi komplikovaný a chaotický. Rozuzlení a konec mi v tom nepomohl a zkazil mi celý dojem z knihy. Každá postava měl tajemství, ale přijde mi, že tam bylo spoustu náhod na jeden ostrov. Bohužel mi kniha nesedla a proto jen dvě hvězdy. První kniha mě oslovila mnohem více.

23.05.2022 2 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Příběh tří žen ze sousedství a každá má za sebou jinou minulost. Nevím, proč hlavní hrdinky spolu nemluvili a nenavštěvovali se hned od začátku. Každá z nich byla originální a každá z nich se potýkala s jinými problémy a samozřejmě záviděla té další a tak dále. Nikdy nevidíme do života druhého člověka. Iritovali mě popisy příběhů na FB, kde všechno bylo růžové a poseté duhou. Ale příběhy žen se mi vryly pod kůži, hlavně Sally. No těším se na další román pro ženy od této autorky.

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zaujala mě možnost rozhodnou se v životě jinak a poté sledovat slet událostí, kterou tím odstartujete. Je to velmi zajímavé. Příběh plynul, hlavní hrdinka měla spoustu svých nevyřešených věcí, štvala mě trochu její nečinnost nezměnit to, ale o tom jsou deprese žejo.. není to lehká věc. Bohužel mě zklamal konec. Rozuzlení příběhu, kdy se hlavní hrdince změní celý život jako mávnutím kouzelného proutku mi bohužel nesedl. Ale souhlasím, že v knize bylo spoustu filozofických otázek a myšlenek na přemýšlení.

11.05.2022 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Takový ten příběh u kterého víte předem jak dopadne.. ale čtení bylo milé, oddechové a plynulé. Líbila se mi zápletka se sestrou/otcem. Byla to taková přidaná hodnota jinak v romantickém příběhu. Postavy byly sympatické a dialogy mezi nimi dávaly smysl. Těším se na další příběhy!

Deníček psychiatričky Deníček psychiatričky Anna Moricová

Knihu jsem si přečetla do čtenářské výzvy a bohužel mi její zpracování moc nesedlo. Jako útržky z facebookové stránky to dává smysl, ale dané do knihy ala do "příběhu" moc ne. Těšila jsem se na popis práce v psychiatrické léčebně nebo nějaké pikantní situace, že se podíváme pod pokličku tohoto zaměstnání. Ale bohužel toto nebylo naplněno.

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Příběh autorky mě velmi překvapil a potěšil. Kasie West čtu jen na oddech a když chci na chvíli utéct realitě a proto od knih nečekám zvraty a hluboké myšlenky. Tento příběh mě tak pohladil po duši a strefil se mi do nálady, že to není ani možné. Hlavní hrdinka mi byla příjemná, sympatická a špičkování mezi ní a bratry/kamarádem se mi velmi líbilo. Také se konec dobře rozuzlil a vyřešilo se i spoustu traumat a problémů hlavní hrdinky. Příjemně se příběh četl.

05.05.2022 4 z 5

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

Sager píše velmi mysteriózní thillery plné zvratů. Musím se přiznat, že mě více bavila první polovina. To tajemno, které na vás dýchá z toho děsivého domu a je jen na vaši představivosti, co se tam nejspíše odehrálo je za mě skvělé. Bohužel některý zvrat jsem odhadla, takže šokovaný konec se pro mě nekonal. Příběh je to nicméně brilantní a doporučuji jej nečíst před spaním.

04.05.2022 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Sice je kniha zaměřená na mladší čtenáře, ale i tak v ní najdete plno těžších témat. Líbí se mi autorčin styl psaní. příběh rychle odsypává, má hlavu a patu, hrdinové jsou sympatičtí a popis přírody dechberoucí. Jako bych kempovala v divočině s nimi. Zorie během příběhu dospívala a doufala jsem, že se vzepře některým lidem a prolomí bublinu nekomunikace. Za mě krásný příběh a ta obálka a mapy, které vám fantazii usnadní? No palec hore!

30.03.2022 4 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Kniha mě překvapila tím správným způsobem. Očekávala jsem escape hru z výtahu a dostala jsem poměrně psychologické drama vztahů ve firmě, která má velmi vysoké cíle. Bohužel konec byl příliš utažený za vlasy a nereálný jako z nějaké bondovky, proto hvězda dolů. Nicméně mě příběh velmi zaujal a pohltil, takže se těším na další knihy od autorky.

23.03.2022 4 z 5