Magdyla.8 Magdyla.8 komentáře u knih

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Byla to napínavá kniha, ale nejspíše jsem čekala od příběhů něco jiného. Konec byl překvapivý, ale je možné ho odhalit dříve. Fajn první počtení tohoto roku

15.01.2020 3 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Takový průměrný konec. Narozdil od předchozích dílů mě štvalo stálé pečení hlavní hrdinky. Už toho bylo moc. Jinak krásné završení celé trilogie.

05.10.2019 2 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Začátek byl vážně čtivý a napínavý, jak už to bývá prostředek knihy působil nudně a příběh neplynul, hlavní postavy mi přišly dost labilní a konec mě jen přesvědčil, že je to pravda. Hlavní postava určitě byla labilní a v hlavě to neměla v pořádku, jinak by neposlouchala hlasy a nebrala by totožnosti jiných lidí. Líbila se mi závěrečná věta, která nechá čtenáře v hlubokých myšlenkách o lásce.

21.08.2019 3 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Poslední díl měl spád a příběh jel na plné obrátky. Akorát jsem si myslela, že nebude happyend nakonec jsem za něho ráda. Postavy se dobře rozvijely, dospivaly. Jen zabití Komizara bylo velmi nepřesvědčivé a příběhu tomu nedodalo šťávu.

13.07.2019 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Příběh mě bavil, byl plný záhad, intrik, poznání. Bavilo mě přelínání kapitol o zabijakovi a princi a bylo na vás, aby jste uhodil kdo je kdo. Nový příběh a hlavně originální.

05.07.2019 4 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Takový průměrný příběh to byl. Cooper mě docela štval po celou knihu, proto jsem čekala jiný konec, ale pro romantickou linku to chapu

12.03.2019 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Obdivuju spisovatelku, jak se ji příběhy krásně prolínají. Stránky ubihaly samy, šok a překvapení taky přišlo, tajemství jsou prostě zrádné... Sice jsem očekávala jiný konec hrdinky Tess (to mě trochu zklamalo), ale jinak zase bezvadné čtivo.

08.01.2019 4 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Karlík je naprostá klasika a oddechovka na jeden den. Příběh plný samých čokolád a dalších různých dobrot neomrzí nikoho. :)

19.08.2018 4 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Kniha by klidne mohla byt kratší. Oproti předešlym dilum nechybelo dost akce, bitev, krve.. což bylo fajn zpestření. Uryvky z pohledu jinych lidi byli taky příjemna změna, ale čekala bych že takova Evangelina, která byla drsná a tvrdá na pohled bude i ve své mysli. Což se nepotvrdilo. Podle meho příběh mohl skončit tímto třetím dilem a nemusel by se zbytečně natahovat.

10.07.2018 2 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Ano, máme zde klasickou Collen. Drama, které se mísí s romantikou. Bolest hlavní hrdinky jsem chápala, chtěla se vrátit do života své dcery. Ale zápletka s Ledgerem mi ze začátku nesedla. Bohužel vyústění toho, že všichni odpustí Kenně jen díky dopisu místo toho aby ji vyslechli.. nevím, nepřišlo mi to až tak reálné.

20.06.2024 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Kdysi dávno když tahle kniha byla fenoménem, jsem si ji taky přečetla. Nebyla vůbec špatná, ale více mě v té době zaujal film. Bohužel se celý příběh divergence nedotočil, takže jsem trochu trpěla nedostatkem vědění toho, jak to všechno skončilo. Zase běžel film v televizi a říkala jsem si...tak teď zkusím celou sérii přečíst znovu!

A tedy kniha je více drsná, temná a násilnická než film. Opravdu jsem to nečekala. Jasně, příběh a některé postavy mají své mouchy, ale to jim prostě odpustíte. Velmi se mi líbil popis rozdělení frakcí, chování lidí ve frakcích, nový dystopický svět. V knize bylo více informací než co se vešlo do filmu, děj mě přímo vcucl do sebe a už se těším co přinesou zbylé dva díly.

27.10.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

První jsme si přečetla novinku od autorky Láska po španělsku a až poté Hypotézu lásky. Proto se nemůžu vyvarovat srovnání. Kniha "Láska" na mě byla velmi vtipná, nahlas jsem se i zasmála, ale postava Aarona byla nemastná a neslaná. Kdežto v Hypotéze lásky se první hlavní hrdinové pomalu seznamují, poznávají se navzájem, tvoří se nějaké přátelství mezi nimi a poté až něco více. Adam tu byl více popsán jako obyčejný věděc a učitel. Dokázala jsem se do příběhu v cítit a nepřišlo mi, že se zde řeší jen romantická stránka. Skvělé počtení na dovolené.

24.10.2023 4 z 5

Otec neznámý Otec neznámý Julie Clark

Kniha "poslední let" byla naprostá pecka a takový skvělý zamotaný thriller po dlouhé době, že jsem byla nadšená. O Otci neznámý se to bohužel říct nedá. Je to spíše rodinné drama, které řeší vztahy,trable v rodinách a otázky kdo jsme a kdo jsou naši rodiče. Ve výsledku se v knize nic moc neodehrálo a vlastně jsem příběh odhadla hned na začátku, takže mě nemělo co překvapit. Proplouvala jsem příběhem a nevytvořila si vůbec vztah k hlavní hrdince ani k ostatním postavám, takže jsem na události v knize byla trochu imunní. Snad mi chuť spraví další autorčina kniha.

25.07.2023 2 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Dlouho jsme nečetla romanci (v tomto případě více červenou knihovnu), která by byla čtivá, vtipná, měla hlavu a patu, se sympatickými hlavními hrdiny. Jen bych čekala, že se příběh bude více zaobírat ztrátou někoho blízkého. Nicméně střídání vypravěče bylo osvěžující a nebyly zde žádné hluché místa. Mile mě kniha překvapila a je mi jasné, že neskončím jen u jedné knihy od autorky.

25.07.2023 4 z 5

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

Bohužel za mě to byla zatím nejslabší kniha od autorky. Nesedl mi Lucky jako "badguy" a neskutečně mě vytáčela Josiina matka. V rodině chyběla jakákoliv komunikace. Nicméně jsem od knihy dostala to co jsem chtěla. Milé a oddechové čtení.

02.06.2023 3 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Prolhané městečko byl můj první příběh od autorky. Ze začátku jsem se nemohla začíst, přemýšlela jsem jestli ve čtení pokračovat. Poté se obě dějové linky začaly protínat a příběh začínal ke konci gradovat. Některé pasáže jsem odhadla předem, některé ne, ale bohužel byl pro mě konec a celkové rozuzlení příběhů příliš přitažený za vlasy. Zkusím od autorky i další knihy.

06.03.2023 3 z 5

Virtuální realita Virtuální realita Martina Mátlová

Virtuální realita bylo velmi příjemné čtení od české autorky. Nesmíte o knize přemýšlet jako o detektivce, jinak budete zklamáni. Je to spíše směs různých žánrů. Začátek měl pomalejší rozjezd, ale poté mě kniha v druhé polovině chytla. Virtuální realita v knize byla pro mě málo popsána/vysvětlena a špatně pochopitelná. Tam vidím určité nedostatky. Příběh se také více ubíral romantickým směrem než bylo nutné. Nicméně bych si ráda přečetla další díly, kde vozíčkář řeší stopy po virtuálním zločinu.

26.01.2023 4 z 5

Léto lásky Léto lásky Helen Paris

Tohle mi sedlo do noty. Velmi mile, romantické a odpočinkové čtení. Popis práce veterináře byla velmi zajímavá. Alespoň pro mě, které to nic neříká. Hvězdičku dolů dávám za toho přítele hlavní hrdinky a stálého opakování, co pro ni udělal.. to už nemuselo být.

31.12.2022 4 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Suleika Jaouad

Uff, tak to bylo náročné čtení. Velmi mi to otevřelo oči, Suleika je velmi silná žena. Doporučuji ji dále sledovat na Instagramu, jak se svojí nemoci bojuje. Vůbec si neumím představit, být na jejím místě. Její odvaha, houževnatost se jen tak nevidí.

31.12.2022 5 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Začátek knihy byl pomalý, utahaný, s prominutím Lucas byl dost zvláštní a všichni ho uctívali jako boha. Příběh se dobře četl, ale bylo tam více mezer a nevysvětlené pasáže. To bohužel ubíralo na uvěřitelnosti.

15.10.2022 3 z 5