maca5449 maca5449 komentáře u knih

Zrozena o půlnoci Zrozena o půlnoci C. C. Hunter (p)

Trocha humoru, milostný trojúhelník a 16letá děva, která ještě neví, kdo vlastně je a hledá sama sebe. Vztah s Derekem mi přišel nějaký takový divný. Ale co. Je to oddychovka, která se dá přečíst během jednoho dne.

Jo a ta obála je teda vážně příšerně kýčovitá. Fuj.

16.01.2015 3 z 5

Bylo nebylo Bylo nebylo Odette Beane

Seriál jsem neviděla, ale kniha má rozhodně svoje kouzlo. Teď jen čekat na další díly. :)

16.01.2015 4 z 5

Don Juan Don Juan Molière (p)

Ani jsem nečekala, že to bude tak čtivé, svižné, dramaticky naplněné, humorné, napínavé a snad i ironické (sarkatické? cynické?). Každopádně se mi dílo velmi líbilo a všem ho vřele doporučuji!

11.01.2015 4 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Knihu jsem četla před několika lety, před nedávnem jsem viděla seriál (někomu muselo asi hrábnout, tolik klišé, fuj) a teď jsem si díky jednoduchému stylu autorky přečetla knihu i v angličtině. Je to dobré, ale když to čte čověk víckrát, zdá se to už skoro fádní. Nicméně každá série musí nějak začít...

11.01.2015 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Viděla jsem nejprve film, takže jsem tušila, kterým směrem se bude kniha ubírat. I přesto se mi kniha líbila, dobře se četla a dokonce mě párkrát i překvapila. Jsem zvědavá na další díly.

16.12.2014 4 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Přečteno za jeden večer. Není to zrovna můj šálek čaje, ale kniha v sobě má něco, co prostě zaujme a nutí k zamyšlení. Ale příšerně mě iritoval rozměr knihy, pořád mi to vypadávalo z ruky!

28.11.2014 4 z 5

Jeden hrob za druhým Jeden hrob za druhým Jeaniene Frost

Stejně dobré jako předchozí díly, rozhodně bych netvrdila, že je to díl slabší, ale není TOP ze série. ;)

28.11.2014 4 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

Začátek mě příliš neuchvátil, ale příběh se po pár stranách rozjel. Problém bych viděla v tom, že je to Narnie a Harry Potter v jednom. Nevím jestli je to plus nebo mínus, ale hlavní hrdina je tu vylíčen jako genius-jelito, ze kterého asi žádný extra vyvolený (kterého bych mohla tajně uctvíat a zbožňovat) nebude. Ale třeba se to v průběhu děje změní. Nermůžu to posoudit, i přesto, že se kniha docela rozjela, nebyla jsem schopná ani ochotná ji dočíst.

26.11.2014

Micah Micah Laurell K. Hamilton

Spíše povídka než další román o Anitě. No nevím, koho napadlo dát do druhé poloviny knihy část dalšího dílu, trochu nelogické. Pochopila bych, kdyby chtěli nalákat a dali tam první kapitolu, ale hned čtyři? Takhle je "Micah" na prvních 100 stranách a "Danse Macabre" ve zbylé půlce. Divnost.

Rozhodně velké plus za rychle vyřešený zombie případ. Žádne cavyky okolo. Ale chybělo mi rozzuzlení oživování zavražděného chlapce z minulého dílu. Snad se dočkám příště.

25.11.2014 3 z 5

Poslední hlídka Poslední hlídka Sergej Lukjaněnko

Rozhodně nejlepší díl ze série, autor mě vždy překvapí a konec byl přímo grandiózní.

08.11.2014 5 z 5

Včera tě budu milovat Včera tě budu milovat Cristin Terrill

Zajímavé téma, ale ne moc propracované, dalo se to zvládnout lépe. Nicméně kniha je čtivá a vtáhne do děje.

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Nejslabší díl ze série, celé předvídatelné, ale důležité pro třetí díl.

Příliš velké sousto Příliš velké sousto Meg Cabot

Čekala jsem víc. Mnohem víc. Achjo.

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Rozhodně to není oddychové čtení, je to celé zmatené, působilo to na mě komplikovaně a ke konci jsem vlastně ani nevěděla o čem to je a kdo je kdo. Jazyk byl taky zvláštní, to asi ty archaismy a knižní výrazy. Knížku bych doporučila těm, co potřebují tituly pro povinnou četbu. Je to krátké a dá se o tom celkem mluvit.

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Skvělá hrdinka, skvělý nápad. Těším se na další díl.

07.11.2014 4 z 5

Dobrman Dobrman Lou Ann Cloidt

Tato kniha se bude určitě hodit, pokud plánujete dobrmana. Raději bych ale nespoléhala jen na ni a čerpala z více zdrojů. Pokud už dobrmana máte, zaujme vás spíše jen pár stran.

07.11.2014 4 z 5

Zima Zima Rod Rees

Snažila jsem se dát knize asi 3x šanci, ale ani jednou mě nenadchla a nedočetla jsem ji.

06.11.2014

Povídky Povídky Jiří Kulhánek

Tak trochu zklamání. Navíc nemám ráda taková pidivydání.

06.11.2014 3 z 5

Ztracená brána Ztracená brána Orson Scott Card

Celkem zábavné. Chlapec (13) v jednu chvíli neumí nic a nejednou je z něj mega-mág! Volejme sláva! Máme tu výjimečného, zázračného hrdinu, který spasí svět, pokud ho někdo předtím nezabije! Nicméně kniha je plná Dannyho poťouchlého myšlení puberťáka, vtipných scén i dialogů. Je dobrá a těším na další díl.

06.11.2014 4 z 5

Horečka Horečka Lauren DeStefano

Nuda, nedokázala jsem se přinutit knihu dočíst.

06.11.2014 2 z 5