M.C.SMITH M.C.SMITH komentáře u knih

Síla stínů Síla stínů Cinda Williams Chima

Naprosto perfektní, do knihy jsem se začetla a nedala jsem jí téměř z ruky.
Jsem naprosto spokojená, hodně se mi líbila Breonova dějová linka.
Zatím mi série přijde jako skvělé čtení a doufám, že zbylé dvě knihy se ponesou v tomto duchu.
S verou se pouštím do třetího dílu a jsem neuvěřitelně napnutá, jak to všechno dopadne!

06.01.2022 5 z 5

Síla ohně Síla ohně Cinda Williams Chima

Do knihy jsem se velmi rychle začetla a musím říct, že jsem stránky doslova hltala. Pro mne paráda. Jediné, co mne opravdu mrzí je, že této sérii předchází ještě jiná a bohužel, ta není přeložena do češtiny, takže mám pocit, že mi uniká hodně souvislostí.
Kniha ale i tak byla perfektní, zamilovala jsem si Jennu a to roztomilé princátko taky.
Jsem naprosto spokojená a jdu na druhý díl.

02.01.2022 5 z 5

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Taková roztomilá pohádka.
Měla jsem sice jednu krizi, kdy jsem si řekla, že tohle se autorce moc nepovedlo, ale pak se to zase rozjelo a já jsem četla s radostí.
Od autorky jsem již přečetla Nevlastní sestru - z té knihy jsem byla naprosto unešená a proto jsem sáhla pod dalším jejím titulu.
Ze začátku jsem si říkala, že je to slabší, v jednu chvíli jsem to prohlásila i za blbost, pak to ale chytlo ten správný rytmus a čtení jsem si užila.
Na konci jsem přehodnotila naprosto všechno a musím říct, že mne ta kniha nezklamala. Když už jsem to chtěla prohlásit za pitomost, zase se rázem objevilo něco, co mne překvapilo a vlilo mi to novou chuť číst.
Spousta zvratů a okolností, při kterých jsem dokonce i klela, kniha mne nenechala vydechnout.
Pro mne paráda, jsem spokojená!

30.12.2021 5 z 5

Striga Striga Gabriela Houston

Kniha nenadchne a ani neurazí. Je to taková normální fantasy oddechovka. Knihu jsem přečetla za dva dny a příběh byl vcelku slušný, jistě, mohl být o trochu lepší, ale jsou i mnohem horší knihy.
Pro mne dobrý, jsem spokojená.

29.12.2021 3 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Autorka je naprosto skvělá. Už jsem přečetla druhou její knihu a u obou to bylo podobné. Ze začátku jsem měla pocit, že příběh bude divný - dokonce jsem se v něm i chvílemi ztrácela. Pak se to ale pořádně rozjelo a já jsem hltavě četla jednu stranu za druhou, na konci mi dokonce ukápla slzička. Celou dobu jsem fandila Starykovi, takže konec byl pro mne sladká třešinka na dortu.
Jsem naprosto spokojená, nadšená z příběhu, který budu mít ještě dlouho v živé paměti.

27.12.2021 5 z 5

Přízraky noci Přízraky noci Kateřina Ševčíková

Příběh se dobře četl, ale já jsem měla problém. Hodně dlouho mi trvalo, než jsem se do příběhu dostala a začal mne bavit. Dokonce jsem v jednu chvíli měla pocit, že by bylo dobré knihu prostě odložit a nechat ji být. Nakonec jsem knihu přečetla a nebylo to zlé, ale mohlo to být i trochu lepší.
Líbil se mi lovec démonů a asi jsem knihu přečetla jen kvůli němu.
Příběh byl zajímavý a nebylo to ani špatně napsané, ale něco tomu chybělo.

23.12.2021 3 z 5

Bestie je zvíře Bestie je zvíře Peternelle van Arsdale

Ze začátku jsem měla strach, že to nebude můj šálek kávy, ale nakonec jsem knihu přečetla jedním dechem. Příběh mne pohltil a já jsem začala Alys fandit. Občas byl příběh docela i strašidelný a nemyslím si, že by byl vhodný pro děti.
Pro mne to byla příjemná oddechovka, jejíž čtení jsem si užila.
Pro toho, kdo se chce trochu bát, to bude to pravé.

18.12.2021 5 z 5

Padesát odstínů tymiánu Padesát odstínů tymiánu Zdenka Pšeničková

Nebesa! Další kniha, u které jsem se málem potrhala smíchy.
Je to taková pohádka, zprvu jsem příběhu nedávala moc velké naděje, ale pak jsem byla nadšená. Kniha je vtipná a je to taková kravinka, která má pobavit.
Doporučuji všem, co se chtějí zasmát.

15.12.2021 5 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Naprosto perfektní.
Příběh byl naprosto skvělý, některé pasáže byly skutečně dost strašidelné a ke konci jsem měla co dělat, abych se nerozbrečela dojetím nad krásným koncem. Bylo to naprosto super a já musím knihu zařadit do své top dvacítky.
Příběh měl vše. Byl tam strach a dokonce i romantická linka, nemohu vůbec nic vytknout. Jsem moc ráda, že jsem si knihu pořídila a to samé doporučuji všem.

13.12.2021 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Naprosto skvělé.
Ze začátku jsem sice měla obavy, že bude příběh zdlouhavý a že bude trochu klišé, ale byla jsem velmi mile překvapena.
Příběh byl naprosto skvělý - zamilovala jsem si čaroděje Draka. Pro mne byla kniha pecka a klidně si ji v budoucnu přečtu znovu a ráda.
Takže pro mne paráda!

09.12.2021 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

U žádné knihy jsem se tak nenasmála jako u téhle. Byla naprosto perfektní, vtipné hlášky u kterých vám potečou slzy smíchu.
Naprosto perfektně napsáno a já jsem se do knihy zamilovala hned od první strany.
Musím doporučit naprosto všem, tuhle knihu byste si měli přečíst!
Knihu zařezuji do své top desítky a jsem si naprosto jistá, že si ji v budoucnu přečtu ještě několikrát.
Naprosto perfektní!

04.12.2021 5 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Tak tohle mi sedlo. Kniha mne bavila od začátku do konce. Morana s Vesnou jsou dokonalé postavy a já jsem si je obě zamilovala. I když jsem více tíhla k Moraně.
Pro mne super čtení!
Krásný příběh, který mne vtáhl do děje a já jsem každou stránku přímo hltala.
Mohu jen doporučit všem, určitě to stojí za přečtení. :-)

27.11.2021 5 z 5

Zarua - ztracené město Zarua - ztracené město Suzanne Rogerson

Paráda.
Zprvu jsem se nemohla moc začíst, ale pak se příběh pěkně rozjel a pohltil mne.
Kniha mne bavila hlavní hrdiny jsem si oblíbila.
Ač jsem nevěřila, že by mi kniha mohla vyhovovat, nakonec se stalo a jsem ráda, že jsem vytrvala a knihu přečetla.

21.11.2021 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Určitě to mohlo být lepší, příběh nebyl zlý, ale mohl být i trochu lepší. Trochu mne zklamali Atlanťané a to, co se z nich vyklubalo.
Jelikož je to první díl ze série, nebudu příběh odsuzovat - pokračování může být lepší a tak si počkám na další díl.
Měla jsem dojem, příběh je tvořený několika jinými ději z jiných knih, ale to může být jen můj dojem.
Kniha byla taková normální, neuchvátila mne a ani mne neurazila.
Tak snad bude další díl trochu působivější.

13.11.2021 3 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Ze začátku knihy jsem si byla téměř jistá, že knihu nedočtu. Nebyla mým šálkem čaje.
V polovině příběhu už to bylo mnohem lepší, krásně se rozjel a já chtěla vědět, jak vše dopadne.
Líbil se mi August, jeho snaha o to nebýt příšera se mi zamlouvala.
Kniha se mi v podstatě líbila, i když mám stále jisté výtky k samotnému ději.
Byla to taková oddechovka, která se četla rychle.

06.11.2021 4 z 5

Skleněný trůn 1–7 (box) Skleněný trůn 1–7 (box) Sarah J. Maas

Byla to dlouhá cesta, ale musím říci, že mne celá série bavila a jsem velmi ráda, že jsem si ji koupila. Samozřejmě, že celý příběh má své mouchy, ale já jsem si tak začetla, že jsem vnímala jen příběh a prožívala jsem všechny emoce hlavních hrdinů.

Knihy mohu jen a jen doporučit. Každý, kdo rád sní, si zde přijde na své a já já musím před autorkou smeknout. Skvělá práce!
Jsem si naprosto jistá, že si celou sérii v budoucnu přečtu nejméně ještě jednou. Pro mne to bylo skvělé čtení, které si mne vtáhlo od samotného začátku.

31.10.2021 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Úžasné!
Naprosto skvělé čtení, které jsem si nebývale užila. Celá kniha mne bavila a jsem velmi ráda, že jsem se pustila do čtení. Dokonalý závěr série.
Autorka umí výborně psát, klobouk dolů a i když jsem měla trochu obavy z tloušťky knihy, přečetla jsem jí jako nic.
Mohu jen doporučit všem, kdo rádi sní.
Pro mne pecka!

31.10.2021 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Do háje, do háje, do háje.
Naprosto perfektní, kniha mne bavila od začátku do konce a musím složit autorce poklonu. Bylo tam všechno, od lásky po drama a konec mne totálně srazil na kolena.
Jediné, co mne trochu bolelo byly chyby, kterých se tam vyskytovalo docela dost, ale na příběh to nemělo vliv a já jsem si knihu užila a to maximálně.
Celá série je podle mne naprosto dech beroucí a už se nemohu dočkat, až se dozvím konec.
Takže se s chutí jdu pustit do další knihy.
Skleněný trůn se u mne zařadil k mým oblíbeným příběhům!

17.10.2021 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Už dávno nejsem náctiletá, ale přesto mne tato série pohltila a já jsem velmi ráda, že jsem si jí pořídila. Zatím jsem nadmíru spokojená, každá kniha je lepší a lepší a musím uznat, že autorka je vážně skvělá vypravěčka.
Královna stínů podle mne byla zatím nejlepším dílem, všechno se rozjelo a musím říci, že jsem v jistých úsekách knihy téměř nedýchala. Byla jsem napnutá jako struna a každou stránku jsem přímo hltala.
Tuto sérii mohu jen a jen doporučit a s obrovskou chutí se jdu pustit do Říše Bouří.

10.10.2021 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Naprosto úžasné, zatím nejlepší kniha. Spousta novým postav a hlavně akce, která čtenáře nenechala vydechnout.
Jeřáb mi hodně připomínal Geralta (zaklínače). Stal se mým oblíbencem a jsem ráda, že se stal přítelem na život a na smrt.
Manon pro mne zprvu byla někdo, kdo by nemusel být, ale postupem času jsem si na čarodějku zvykla a ke konci mne velmi překvapila.
Totálně mne odrovnal Dorian. Jeho úděl - musím říct, že jsem byla v šoku a chvilku mi trvalo, než jsem to zkousla.
Kniha byla naprosto perfektní. Autorka se toho prostě nebojí, všechny ty zvraty a překvapení.
Mohu jen doporučit všem. Knihu si vezmete a neodložíte ji, dokud ji nepřečtete!
Pro mne je to zatím topovka a doufám, že to tak bude i nadále.

03.10.2021 5 z 5