Lymril Lymril komentáře u knih

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Už je to nějaká doba co jsem četla odkaz dračích jezdců (všechny díly), ale stále si pamatuji to nadšení jako dítě (menší než teď :D). Po maturitě se k nim asi zase vrátím. Je zvláštní, že už si moc nepamatuji o čem to je, ale to nadšení z dětství ve mně stále překonává :)

14.07.2018 5 z 5

Jedná se o druhý díl a ty obecně bývají slabší než díly první, ale taky super. Hlavně od toho nečekejte nic šíleně "intelektuálního". Je to oddechovka. Extrémně brutální a erotická, ale pořád oddechovka :D

14.07.2018 4 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Kotletu prostě žeru!!!

14.07.2018 5 z 5

Hvězdný posel / Rozprava s Hvězdným poslem Hvězdný posel / Rozprava s Hvězdným poslem Galileo Galilei

Vítám všechny účastníky předmětu: Novověká filosofie a věda :)
Kepler a Galileo se (alespoň mně) čtou mnohem líp jak knihy o mravech a vývoji duše.
Astronomii nerozumím!!!! Ale zde to ani není potřeba. Čtivé a velmi pěkné.

03.07.2021 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Fascinuje mě, jak všichni shodili Nanu, ale Zabijáka vyzdvihují. U mě naprosto opačně. Nejhorší byl asi můj postoj k postavám. Ze začátku jsem málem brečela, že nemůžu Gerveaise poradit, co má udělat, aby její život dopadl dobře. Na konci knihy jsem si už jenom říkala, tak si umři, no, zavinila sis to sama...

03.02.2019 3 z 5

Mám v hlavě myš Lenku Mám v hlavě myš Lenku Zdeněk Svěrák

Vybrali opravdu hezké písničky, které se dobře hrajou na klavír - i pro začátečníky.

02.01.2019 4 z 5

Legendy: Draci Legendy: Draci Jakub D. Kočí

Některé kapitoly byly naprosto senzační!!! Jiné už bohužel tolik ne :(

27.12.2018 2 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

První kniha od Kinga. O pitomejch upírech... Kdo se od Stmívání bojí upírů? Já teda fakt ne... Tedy, to byly alespoň moje myšlenky před přečtením. Během a po přečtení jsem potřebovala aby se mnou byl někdo v místnosti a lekla se každého podezřelého stínu za oknem. Doteď jsem ohromená, že kniha dovede vyděsit více než film a to je ještě v nevýhodě. Kniha má pouze písmenka. Film má hudbu, herce, prostředí a mnoho dalšího a přesto mě kniha naprosto vyděsila a film otrávil a nudil.

14.07.2018 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

K Vánocům moje maminka dostala Vánoční říši, zatímco já Cizinku. Po pár stránkách jsme usoudili, že nejlepší bude si knihy vyměnit. Myslím, že lépe jsme udělat nemohli. Jak ona, tak já jsme naprosto unešené z prohozených Vánočních dárků. :D

14.07.2018 5 z 5

Upíří kronika 1: Prokletí upírů Upíří kronika 1: Prokletí upírů Petra Klabouchová

Četla jsem jako prcek. Nijak brutální, naopak příjemně čtivé a dobrodružné. Druhý díl není o nic horší. Doporučuji dětem :)

14.07.2018 4 z 5

Sen neboli měsíční astronomie Sen neboli měsíční astronomie Johannes Kepler

Hej hej lidičky z předmětu: Novověká filosofie a věda! :)
Ničeho se nebojte a do Keplera se s chutí dejte. Je to vážně moc hezké, čtivé a kdybyste náhodou nestíhali, tak na konci je jakési celkové pojednání o tom, o čem kniha je a jaký měla pro společnost význam.
Keplera doporučuji všema deseti!

03.07.2021 5 z 5

Ferda - z deníčku štěnětě Ferda - z deníčku štěnětě Zuzana Francková

Nedávno jsem objevila v knihovně. Knížku mi mamka koupila když jsme jeli na hory (a já si zapomněla vzít vlastní -ten hysterák jste měli vidět :D ). Paráda, zvláště pro mladší čtenáře

02.01.2019 4 z 5

Křest svatého Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Křest svatého Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Karel Havlíček Borovský

A je to tady. Koupila jsem si Borovského génia vcelku :D

02.01.2019 5 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Jana Eislerová

Ségra má povinně udělat referát do školy na tuhle knížku. Je malá, tak jsem jí s tím pomáhala a abych vůbec věděla o čem bude psát, tak jsem si to musela přečíst. Pro mladší děti moc hezky udělané - jak zpracování příběhu, tak ilustrace. Mladším dětem definitivně doporučuji :)

02.01.2019 3 z 5

Tahle kniha tě miluje Tahle kniha tě miluje PewDiePie (p)

O. MUJ. BOŽE.
Nebudu lhát. Jsem velká fanynka Felixe, ale ani to mi nebrání (myslím a doufám) v tom objektivně zhodnotit jeho knihu. Četla jsem ji v originále a dostala jsem se k ní náhodou. Šla jsem vyzvednout pro kamarádku knížku do anglické knihy a najednou tam byla. Kniha co mě miluje. Už dlouho jsem věděla, že ji vydal, ale nějak jsem neměla sílu a ani čas na to si ji objednat. A jak vidno, ani jsem nemusela, našla si mě sama. Nedokážu si moc představit, jak určité slovní hříčky přeložili do čeština (jako: emberace your miss steak), ale za anglickou verzi dám určitě 5 hvězdiček. Je to vtipný, je to zlý, je to sarkastický, je to smutně realistický, ale hlavně!!!! Ta knížka mě miluje, jak bych mohla říct ne?
BACHA!!!
Já jsem na jeho typ humoru zvyklá a ráda ho vyhledávám, ale někomu by nemusel přijít úplně k duhu. Radši prolistujte a zjistěte, zda vám vyhovuje než si ji přečtete, ale já se opravdu skvěle bavila :)

27.12.2018 5 z 5

Záleskautky Záleskautky Noelle Stevenson

Kresba pěkná, ale doporučuji spíše dětem. Já už jsem z příběhu trochu vyrostla.

Maximum Ride 2 Maximum Ride 2 James Patterson

Tři hvězdičky dávám příběhu, ne manze (práce i kresba je naprosto úžasná). První část příběhu (dle mého) byla mnohem lepší.

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Ani nevím, jak se mi ta kniha dostala domů. Šla jsem do knihkupectví, sáhla po hezké obálce a doma na to koukala trochu vyjukaně, proč jsem si ji vlastně koupila. No, nevím proč jsem to tehdy udělala, ale jsem opravdu ráda, že se tak stalo.

Troufalá chůva Troufalá chůva Paula Marshall

Bože, jak já se stydím... Moje už třetí harlequinka. Ale tuhle jedinou jsem dočetla až do konce, byl to prostě menší kekel než ty ostatní. Ale víte co? Číst se má všechno, tak co! A hrozný to opravdu nebylo. Rozhodně žádný steroidy pro šedou kůru mozkovou, ale hezky se u toho odpočinulo.