Lutzinka Lutzinka komentáře u knih

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Pecka. Zase je to našlapaná jízda bez hluchých míst.
Hlavní chybou téhle knihy je, že těch 368 stran hrozně rychle uteče a 3. díl v nedohlednu.
Klidně bych knize tak 100 stran přidala a pověnovala se víc vedlejším postávám, které byly parádní, ale prostoru moc nedostaly.
Vytknout musím asi jenom neustálé připomínky Farkasova nádobíčka na KAŽDÉ STRÁNCE, už mě to neskutečně štvalo.
To jiskření a chemie mezi nima je jasná sama o sobě, nemusím pořád doslova číst o tom, jak "Vlk vešel do místonosti a rýsoval se mu pták pod látkou kalhot."
JO a Mrňouska a Opie jsou čím dál lepší.

01.10.2023 5 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Nejlepší na téhle knížce je její obálka.
Poslední dobou nemám úplně šťastnou ruku a upřímně zase nechápu, proč je tohle takový hit.
Rozhodně to neurazí, ale senzace to není. Takové průměrná oddychovka.

30.08.2023 3 z 5

Píseň sirény Píseň sirény Alexandra Christo

Překvapení.
Nejlepší kniha o sirénách/mořských vílách/vodních příšerách, co jsem zatím četla.
Dynamika mezi hlavními postavami byla opravdu dobrá, humor, slovní přestřelky výborné.
Četlo se to samo, nemám moc co vytknout, asi mi to zrovna dokonale sedlo do nálady.
Jenom bych možná uvítala trochu lepší náhled do mysli Zlatého prince, jeho hlubší myšlenky, pocity, a častější využití kompasu. Tam byl rozhodně potenciál nevyužitý.

22.08.2023 4 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Nechápu popularitu téhle knihy.
Podle mě naprosto průměrné, zbytečně natáhnuté a nezajímavé.
Pokud rádi čtete 500 stran o ničem, tak tohle je přesně ono.
Asi mi neseděl styl psaní, ale prostě za mě to byla hrozná nuda.

07.08.2023 2 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Líbilo se mi to. Hlavně to, jak to nakonec dopadne s Cleminou pamětí. Prostě to celá dávalo tak nějak víc smysl.
Je to krátké a přitom to bohatě stačí, dostanete přesně to, co si myslíte, že dostanete.
Díky bohu za čtyřnohé mazlíčky.
Akorát nechápu, co mají všichni pořád s těmi tatéry.

14.06.2023 4 z 5

Vždycky Jane Vždycky Jane Jenn Bennett

Přes trochu rozpačitý začátek se to nakonec celkem povedlo.
Líbilo se mi téma afázie a hudebního byznysu.
Zapadne to sice do průměru tohoto žánru, ale čte se to dobře, ač je to místy hodně naivní, tak to asi odpovídá cílové skupině.
Neseděla mi teda jména jako Fen, Vztekloun a Velvet, ale to už si hraju na zbytečnýho hnidopicha.

04.05.2023 3 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Poslední dobou se roztrhl pytel s totálně hloupýma hlavníma hrdinkama. A to je děs.
Ira byl bohužel jediný světlý bod knihy.
Emilia si hrála na velkou, drsnou, strach nahánějící budoucí královnu, přitom to byla jenom ufňukaná, nadržená husa.
Nemůžu si pomoct.
Za mě to mohlo být skvělý, ale neustálé sexuální představy té otravné čarodějnice mě neskutečně štvaly.
Peklo v ledovém podání mi přišlo zajímavé. Ďábel by si tam ale měl udělat sakra lepší pořádek.

08.02.2023 2 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Za mě naprosté rozčarování z rozporuplné knihy.
Cestování časem a celkově nestvůří svět je skvělý nápad. Aaron měl fakt potenciál, ale nebyl teda úplně využitý.
Čte se to rychle, ale některé pasáže jsem musela číst dvakrát, abych pochopila co se tím doopravdy myslí, což bylo možná trochu i překladem.
Chování hlavní hrdinky absolutně nedává smysl.
Kdyby se Vám život najednou převrátil naruby, tak byste se přece nespokojili s vysvětlením: "Ano, Joan, jsi nestvůra."
Chtěli byste přece vědět víc, ptali byste se, zjišťovali, jak to funguje, co to obnáší, nešli byste hned spát, ne?
Ona o tom světě nic neví, ale přitom ví ze všech nejlíp, co má kdy dělat a jak?! Bez remcání jí poslouchají úhlavní nepřátelé i lidi, co jsou nestvůrami celý život?! Nechápu...
Všechny zvraty a útěky jsou doslova vycucané z prstu, stejně tak její tajná superschopnost, kterou nutně potřebuje, aby kniha mohla skončit. Jinak je naprosto k ničemu.
Ani jsem nevěřila té "obrovské" love story hrdiny s nestvůrou. Kdyby tam byl alespoň flashback, tak budiž, ale tady je nám řečeno, že se milovali někdy jindy, a prostě to nepůsobí uvěřitelně.
Jsem z toho prostě rozčarovaná, protože je to dobré, a přitom není.

27.10.2022 3 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Hyacinth rozhodně mnohem lepší postava, než její vyvolený St.Clair, ale co se dá dělat...
Bavilo mě to, hlavně díky nejmladší Bridgertonové a Lady Danbury.
Škoda naopak, že se tady nemihnulo víc sourozenců.

29.09.2022 4 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Nejkratší, a nejlepší díl.

01.06.2022 3 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Fajnovka. Začátek trochu přitažený za vlasy, ale jinak moooc dobrý ;-)

24.05.2022 4 z 5

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

Ani dobré, ani špatné.
Na mě tam hlavní dvojice spolu nedostala adekvátní prostor pro to, abych byla s vývojem jejich vztahu spokojená.
Špatné to vůbec nebylo, ale nějak mě to neokouzlilo.
Jako dívat se jen přes sklo výlohy a nemoct vstoupit do obchodu...

02.05.2022 3 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

No, nejzajímavější a největší plus je asi to, že je to psáno z pohledu Spencera.
Jinak je to pořád to samé dokolečka, nepřekvapí, ale čte se to dobře, místy je to vtipné, ikdyž ty Spencerovy myšlenkové pochody jsou většinou úplně mimo, zdravé sebevědomí je fajn, ale totální namyšlenost a hlazení svého ega na každém řádku, to je rozčilující.
Takže tak, žádný zázrak to není, ale účel splnil.

22.03.2022 3 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Colina mám ze všech bratrů nejraději, ovšem tady úplně nedostál své reputaci z předchozích dílů. Jinak klasika. Příjemná oddechovka na dva večery.

10.11.2021 4 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Další skvělý díl.
Václav byl úplně jiný, než jeho otec, takže to bylo zase zajímavé čtení. Jednooký král je trochu neprávem upozaďován za oběma Přemysly Otakary...
Opět zajímavé, čtivé a poučné. Na rozdíl od hodin mého milovaného dějepisu, si z těch knih podstatné věci zapamatujete a budou dávat mnohem větší smysl.

07.10.2021 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Svět Zaklínače je prostě super, ale ten styl psaní mi vůbec neseděl.

Zbytečně se zabýváme půlku každé knížky úplně nepodstatnými vedlejšími postavami. Občas se zorientovat v tom, kdo to je, a co má společného s předešlým dějem je nemožné...
Možná, kdybych si celou sérii přečetla podruhé, nebo potřetí, nebo hrála hry, tak už mi to bude dávat větší smysl, ale znova se do toho fakt pouštět nebudu...

Nicméně Geralt je charakter. Marigold prostě nikdy nezklame, Yen je protivná a Ciri tím věčným skákáním taky úplně neoslnila. Cahir je borec, o Regisovi ani nemluvě, ten tomu prostě dával šťávu a já si je oba zamilovala nejvíc ze všech a pak se stane tamto a jsem strašně zklamaná... Vygumovat je jedním vrzem během deseti vět i s Milwou a Anguelme (nepamatuju si, jak se to píše), to je něco, co nepochopím...

Fillipa s Franceskou a v podstatě všechny ostatní čarodějnice se mi všech 7 knih pořád šíleně pletly, o vládcích všech zemí ani raději mluvit nebudu, protože ty nudné politické pasáže by se rozhodně daly zkrátit.
Všechno je jen naznačeno, fůra otázek nezodpovězená a konec je vlastně bez konce, což já úplně nemusím.

11.08.2021 4 z 5

Milosrdná vrána Milosrdná vrána Margaret Owen

Když to shrnu:
- Věk hlavních postav je v porovnání s jejich chováním naprosto zcestný a zavádějící.
- Styl psaní je mírně řečeno místy chaotický a nejasný a nejsem si jistá, že je to pouze překladem.
- Celou knihou se táhne opakovaný útěk a pronásledování, jako fakt na každé druhé stránce je nepřátelé doženou, oni se schovají, nepřátelé odjedou, pak je zase najdou a doženou a tak pořád dokola, což je vzhledem ke schopnosti vystopovat lidi pomocí magie a zubů zcela mimo logiku a navíc už dost únavné.
- Svět jako takový je však originální.
- Potenciál tohoto příběhu je velkolepý, ale to by musel psát jiný autor.
- Toto číst chce jako fakt hodně vlastní fantazie a hodně listování dopředu na přehled všech těch "ptáků"
- LGBT schválně v každé knize? U 2 hrdinů ze 3?
- Tavin je jinak boží.
- Vrány a celkově kasty mají vynikající myšlenku.

Celé je to promarněný potenciál. Škoda.

29.06.2021 3 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Božííí.
Všichni tady opěvují to, že je to standalone, ale sakra...tohle měla být série.
Ten svět by si to zasloužil. Ty postavy by si to zasloužily. A já, jako čtenář, bych to ocenila. :-)
Já vím, prostě kdyby to byla série, tak budou všichni nadávat, že musí čekat, než vyjde další díl... A že míň je někdy víc a že odejít se má v nejlepším a bláá blááá blááá... :-)
Tohle bylo ale tak parádní, že to opustit bez dalšího dílu je smutný.
Přečteno za den a rozhodně se za panem Magistrem a grimoáry ještě párkrát vrátím...

23.04.2021 4 z 5

Anatomie srdce Anatomie srdce Jenn Bennett

Jako vždycky, fajn čtení na jeden až dva večery. :-)

10.06.2024 4 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Zase jedna dobrá kniha!
Akorát by nemusela mít dalších 5 dílů, které bůhví kdy a vůbec jestli vyjdou...

Turnaj Kejari připomíná Hunger Games, jen s tím rozdílem, že sem se hlásí všichni dobrovolně.

Oraya je člověk vychovaný upírským králem. Chrání lidi před těmihle monstry a přitom jediné, co si přeje, je stát se jednou z nich...

Raihn, upír, který považuje Orayu za snadnou kořist, aby vzápětí zjistil, jak moc se pletl.

Líbil se mi vývoj jejich vztahu, od nedůvěry a strachu po víru a porozumění. Líbil se mi ten humor. Líbilo se mi to tak nějak celé až na ten konec.
Tam prostě nechápu, že není víc naštvaná, že až na jedno její "NE", se chová, jako by se nic nestalo, jakoby zrada a vražda byla jenom takovou nepříjemností, kterou přejdete během 5 minut...Samozřejmě bych nechtěla, aby nakonec neodpustila, ale prostě tohle bylo tak strašně neuspokojivé a neadekvátní, že mi to trochu zkazilo dojem z jinak skvělé knihy...

Snesla bych taky ještě trochu víc informací k Orayině magii, jak funguje, co dělá, jak vypadá?
A Vincent byl taky trochu zklamání, konec rychlý a spousta nezodpovězených otázek..

Ale pokud chcete nějakou fakt dobrou fantasy upířinu, tak tady máte dalšího adepta.

06.03.2024 4 z 5