Lusa Lusa komentáře u knih

Pokrevní příbuzní 2 Pokrevní příbuzní 2 Ellen Schreiber

Tak tady se mi líbili ilustrace na konci knihy, hlavně jak si upírci čístí zoubky XD

05.04.2011 5 z 5

Pokrevní příbuzní 3 Pokrevní příbuzní 3 Ellen Schreiber

Opravdu super komiks kde mě velice překvapil konec.

SPOILER

Musí říci, že jsem se dost pobavila, hlavně jak Becky přišla v kostýmu kočky XD, nebo jak Alexandr dostal tu polévku s česnekem XD

14.03.2011 5 z 5

Pokrevní příbuzní 1 Pokrevní příbuzní 1 Ellen Schreiber

Příběh je podle mě velice dobrý. Super počteníčko.
Líbilo se mi, líbila se mi Raven i Alexandr a jeho bratranec, taky vypadá moc dobře

22.01.2011 5 z 5

Ztracený válečník Ztracený válečník Dan Jolley

někdo by řekl, že je to spíš příběh pro děti, ale mě se to líbilo, miluju kočky, takže se mi ten příběh opravdu moc líbí :))

21.01.2011 5 z 5

Divná Jadie Divná Jadie Torey L. Hayden (p)

Knihy jako Divná Jadie patří podlě mě do skupiny, které když začnete číst, nemůžete přestat dokud neskočíte na konci knihy. Z toho důvodu jsem jí měla za den přečtenou.
Každá kapitola končí a vás stále lákají další a další stránky, aby jste zjistili, zda malá Jadie mluví pravdu, nebo si vymýšlí. A společně s Torey přicházíte záhadě pomalu na kloub.
Hodnotím jí velice kladně a doporučuji :))

16.01.2011 5 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

U mě to jako volné pokračování uspělo.
Jinak to bylo velice zajímavé a napínavé čtení.

SPOILER

Na začátku jsem trochu vyčetla autorovi, že se ani slovem, ani větou nezmínil co by se mohlo stát se Susan ze Dne Trifidů.

Byl odhalení staro-nový nepřítel, kterému jsem jeho konec velice přála.
Zdá se, že cesta pokračování pro další autory je přípravená, William Massen se hlásí do boje proti trifidům :))

Vertikální peklo Vertikální peklo Serge Brussolo

SPOILER

Upřímně nevím jak vypovědět, jaký na mě kniha udělala dojem,
Na jednu stranu to bylo velice zajímavé probíjet se spolu s Davidem vertikálním peklem, trpět hlady, pozorovat ostatní vězně a nezbláznit se.
Na druhou stranu, kniha utíkala velice rychle a nejednou byl konec
I když konec byl velice přijatelný, a z mé strany trochu překvapující, ale i tak musím říci, že to bylo docela dobré.
Ale autor mě nepřimněl ke čtení jeho dalších knih :((

30.11.-0001 4 z 5

Princeta a kapitán Princeta a kapitán Anne-Laure Bondoux

SPOILER

Krásný příběh, velice se mi líbilo, jak se rozvíjel z jedné strany Malvin příběh a z druhé strany Orfeuv příběh a jeho cesta za záchranou Malvy, opravdu nádherné :))

Jenom mi bylo moc líto Orfeuse a Peppeho a ostatních kteří na cestě zemřeli, hlavně tedy Orfeuse myslím, si že neměl zemřít, že měl s Malvou zůstat a vládnout

Ostrov v nebezpečí Ostrov v nebezpečí Gerald Durrell

Nádherný příbeh o záchraně malého ráje Zenkali

Eldest Eldest Christopher Paolini

Opět skvělé dílo, Eragon se mi moc líbil, ale Eldest je ještě lepší, už jenom kvůli tomu, že je kniha tlustější což znamená, že se toho více dozvím.

SPOILER

Nakonci jsem měla akorát pořádný vztek na Murtaghay a Trna, měla jsem na něj dost veliký vztek a ten mě stále ještě nepusil, tak doufám že Murtagh udělá nějaké záslužné gesto, který mi dovolí mu odpustiti :))

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Zřejmě jsem očekávala trochu jiný příběh, než který jsem dostala, ano bylo to svým způsobem čtivé, ale takové nijaké.

05.04.2024 3 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Pořád se to krásně čte a je to pořád zamotané až do konce.

18.01.2024 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Od začátku do konce velmi čtivé, opravdu zajímavý námět, nebylo to sice úplně napínavé, ale rozhodne to stoji za přečteni.

11.01.2024 5 z 5

Případ zlověstných kytic Případ zlověstných kytic Nancy Springer

Když jsem v roce 2011 s Enolou začínala, byla jsem po přečtení obou dílů moc zklamaná, že u nás další díly už nevyšly, takže díky Netflixu tu konečně máme komplet celou sérii (o 15 let později). A protože se mi nový seriál líbí, než bude další díl, musela jsem si přečít i další knihu, abych nezůstala pozadu. Četlo se to opravu dobře a celý příběh byl velice zajímavý, tak jsem zvědavá co nakonec z knihy bude použito ve filmovém zpracování.

28.07.2023 5 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Knihy s Rhymem a Sachsovou me baví celkové, i když to není tak napínavé a tajemné jako jiné detektivky, ale je to proste čtivé a zajímavé. Pokoj smrti me vsak bavil hodne a cele to vyvrcholeni příběhu bylo vážně úžasné.

12.07.2023 5 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Stále a pořád je to čtivé, zajímavé a překvapivé, tahle série mě opravdu baví.

21.06.2023 5 z 5

Dopis 44 Dopis 44 Charles Soule

Tak první věc co me napadla, že když mi to spadne pri cteni na obličej, tak je po mě, takže jedině číst u stolu. Příběh byl zajímavý, ale podle mne nemusel být tak dlouhý. Zpracování dobré, ale znova bych to už nečetla.

27.03.2023 3 z 5

Hříchy noci Hříchy noci Tami Hoag

Sice starší díl, ale zde již Tami buduje napětí a svižně sune děj dopředu, i když tu jsou ještě záchvěvy z "love story" příběh je velmi zajímavý.

11.03.2023 5 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Příběh se velice rychle a dobře rozjel, a pak byl najednou konec, ale moment to je teprve půlka knihy, a pak další zvrat v celé situaci. Určitě zajímavý kontext, který nenudil. A poprvé se nám tu objevuje Kathryn, sice pro představení dobré, ale s Linkem v jedné knize je to až moc super-lidi najednou.

14.11.2022 5 z 5

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Jako předchozí díly, měl i tento vtáhnul rychle do děje a nepustil až do úplného konce. I když zde jsem již vytušila zápletku. Série s Tórou je však čím dál lepší.

04.11.2022 5 z 5