Lusa Lusa komentáře u knih

Dubnová čarodějka Dubnová čarodějka Majgull Axelsson

Nějak nedokážu stále říci jaký na mě tato kniha udělla dojem, určitě mohu říci, že byla úžasná, popis prostředí, děje a postav byl přímo excelentní.
Samotný děj knihy, byl neuvěřitelný.

SPOILER

Nejvíce jsem asi "litovala" Desiréé, ale to bych něměla říkat nahlas, ani v duchu,
z Birgitty mi bylo zle, i když její život v dětsví byl hrozný a člověk se pak ani nemůže divit jak to s ní nakonec dopadlo. Christiny matka mě ale štvala ze všech nejvíce, dívím se, že s ní udržovala kontakt i když už potom byla dosplělá a Margareta, ta na tom asi byla z nich nejlépe, když pomineme to, že jí jaké dítě našli v prádelně.

Když jsem zjstila, že ty dopisy psala Desirée a jak je psala, přišlo mi, že teď už musí příběh skončit, viníka jsme odhalili a co se bude dít těch 400 stránek? Mýlila jsem se, celých těch 400 stránek se něco dělo, něco co mělo veliký význam pro ty tři nevlastní sestry a Desirée byla jakýmsi prostředníkem.

Vlastně si člověk od začátku říká, že to nemůže s Desiréé skončit jinak, než to v knize skončilo. A přesto když jsem dočetla poslední stránku zamrazilo mě slabě v zádech. A až uvidím malého vrabčáka na stromě neubráním se a zašeptám Desirée...

Desirinu smrt jsem si představovala od poloviny knih trochu jinak.
Podle mě měli do jejího pokoje vrthnout všechny její tři nevlastní sestry, shromáždit se u její postele, dívavali by se na ní jak spí a potom by tiše všechny řekli "Desirée?" a Desirée by se proměnila v prach.

Musím říci, že to byl opravdu zvláštní příběh, zatím jsem nic podobného nečetla, zapůsobilo to na mě moc.

15.04.2011 5 z 5

Zabijáci na Ervě Zabijáci na Ervě Jean-Pierre Garen (p)

SPOILER

Tak já se velice pobavila, hlavně jak nakonci jak si Ray stěžoval, že za celou noc se u nich vystřídalo 13 holek, a ještě se stačili na chodbě pohádat kvůli pořádí XD
A Markovo "Ne, další už ne" XD

15.04.2011 5 z 5

Nepřítel z paralelního vesmíru Nepřítel z paralelního vesmíru Jean-Pierre Garen (p)

Skvělé, musím řici, že jsem se na konci odhalení velmistra velice bavila XD

10.04.2011 5 z 5

Genetická paměť Genetická paměť Jean-Pierre Garen (p)

Skvělý díl,
takovou genetickou paměť bych taky potřebovala XD

09.04.2011 5 z 5

Beznadějné pátrání Beznadějné pátrání Jean-Pierre Garen (p)

Trošku jiný Stone než jsem zvyklá, ne že by autor změnil styl, ale vše se už nekonalo v tom stejném kole jako vždycky - Mark-Peggy-Khov- mise-spousta žen- piráti-vítězství.
Nemám tomu samozřejmě co vytknout, jsem ráda za trochu jiný příběh.

09.04.2011 5 z 5

Ovčákova dcera Ovčákova dcera Elizabeth Moon

Krásný poutavý příběh, velice se mi líbí tento typ knižní hrdinky. Děj byl sice svižný, ale zase nezbyl čas na to, aby se člověk u knihy nudil.
Paks se mi velice zamlouvá, miluji tyhle dívky, které si jdou za svým cílem.
Nejvíce mě naštavala ta nespravedlnost, když byla obviněna, že napadla toho důstojníka, ale nakonec pravda zvítězila.

SPOILER

Musím říci, že mi bylo velice smutno, když zemřel Saben, tak trochu jsem si představovala, že Paks a Saben by měli být spolu. Nejvíce se mi líbila věta na konci knihy.
"Sabenův koník by ji odnesl na Věčné pláně."

05.04.2011 5 z 5

Čarodějovo doupě Čarodějovo doupě * antologie

Tak tohle je jedna z knih, kterou jsem přečetla 2x, ale i po těch letech se mi ty příběhy stále líbí :))

13.03.2011 5 z 5

Dívka dvou světů Dívka dvou světů Pierre Bottero

Krásný a poutavý příběh, i když mě ten otevřený konec dost překvapil.

04.02.2011 5 z 5

Šedé stíny Šedé stíny Stan Sakai

Trochu detektivně podané, kvůli Ishedovi, ale jinak skvělé.
Už aby tady byl další díl, toužím se dozvědět více o Inazumě.

17.01.2011 5 z 5

Tanečnice z Veselého mlýna Tanečnice z Veselého mlýna Georges Simenon

Detektivka opravud perfektní, Maigret je opravdu třída :))

SPOILER

Trochu mě zarazilo, že se Maigret hned neobjevil, ale když se pak objevil, tak jsem se musela smát, takový pěkný příchod na scénu XD

14.01.2011 5 z 5

Gooka a Yorimar Gooka a Yorimar Richard D. Evans (p)

zase jsem viděla Janatris z jiné strany, bojovné Chorijky a Bavendy, a nakonec přišel i Glux :))

SPOILER

Na to, že bylo Yorimarovi 5 let, byl trochu nemluvný a Gooka trochu jako otec odtažitý. Autor se velice dobře zbavil Lidry, nejdřív z ní udělal šilenou, a potom jí nechal vběhnout do hořícího domu, který vybuchl, ale tělo se nenašlo, takže ani nevím jestli to přežila.
Taky jsem čekala nějaké větší setkání s Goorou a ne jenom to, že ho slyšel mluvit v hlavě a ještě byla i noc, takže ho ani neviděl.
Konec byl dobrý, dračí lidé se stali draky a všichni se vydali domů a Gooka bude znova otcem, takže nakonec to dobře dopadlo :))

Hrdinka říká ano Hrdinka říká ano Meg Cabot

SPOILER

Sice jsem se nesmála tak jako v prvním díle, protože Sam už neprováděla tolik blbostí jako minule, ale stejně se mi její příběh moc líbil.
Narozdíl od prvního dílu, bojovala už více za sebe a zase se postavila prezidentovi.
Nedivím se, že měla tolik fanoušků, pro které byla vzor, já bych jí taky fandila.

Hrdinkou snadno a rychle Hrdinkou snadno a rychle Meg Cabot

Tak tohle je jeden z těch románů, který můžu.
Růžová barva na obalu knihy mě sice trochu vyděsila, ale rychle jsem si na ní zvykla XD.
Musím říct, že takhle jsem se u knihy už dlouho nezasmála.

SPOILER

Nejvíce se mi líbilo, jak se Sam dokázala postavit a obhájit svůj názor na ten obraz a nakonec dosáhnout toho, aby zvítězil.
A i já ti vyjadřují Mé-dí-ky.

Transformers #1 Transformers #1 Ralph Macchio

Úžasné, krásné prostě kouzelné, povedené, více slov chváli mě teď zrovna už nenapadá :))

Skokani v čase Skokani v čase Robert Silverberg

Krásná kniha, která se dobře čte.

SPOILER

Trochu mě děsilo, když bych si měla představit v takové společnosti vyrůstat, vzduch na příjem, žádná práce, přelidněno a umístění podle tříd.
Není to nic příjemného a ani se nedivím, že hlavní hrdina s tím také nesouhlasil.

Trochu jsem čekala jiný konec, když totiž na začátku říkal malý Joe, že Kloofman je podobný tatínkovi, myslela jsem si, že je to on, když přeskočil a tedy by z toho mohl být super konec, ale vše nakonec skončilo jinak, ale i tak jsem spokojená

30.11.-0001 5 z 5

Povolání pro ženu nevhodné Povolání pro ženu nevhodné P. D. James (p)

Velice dobrá detektivka se svižným dějem se sympatickou slečnou detektivem.

SPOILER

Trochu mě překvapilo, že se skoro na konci pátrání utlo, prostě konec šmitec, vy jste ho zabil a výstřel a pak vyšetřování sebevraždy, no trochu překvapení i jak to bylo doopravdy, ale jinak musím říci, že vynikající příběh.

30.11.-0001 5 z 5

Dračice a mazánek Dračice a mazánek Torey L. Hayden (p)

SPOILER

Zajímavé příběhy, které brali dech, Cassandřiny vzpomínky, ktreré byli velice děsivé a také její celkové chování. Drake u něhož jsem se dostávala stále blíže a blíže, až jsem nakonec přišla jeho záhadě na kloub a nakonec Gerta a její vzpomínky na dětství, které také brali dech a občas mě přistihlo mrazení v zádech.
Jsem ráda, že jsem se k takové knize dostala.

30.11.-0001 5 z 5

Androidova pomsta Androidova pomsta Jean-Pierre Garen (p)

skvělý díl, můj oblíbenec (Ray) se konečně pořádně dostal na scénu :))

30.11.-0001 5 z 5

Vyznavači Kaala Vyznavači Kaala Jean-Pierre Garen (p)

Zábavné čtení, nedá se mu nic vytknout.

Nejlepší příběhy o koních Nejlepší příběhy o koních Lesley O'Mara

Krásné příběhy, některé byli zábavné, jiné byli dojemné, některé prostě svým způsobem roztomilé.

mám tu knihu doma 10 let, ale terpve až teď jsem se k ní dostala, a docela lituji, že jsem nepříšla dřív na to, že jsem udělala dobře, že jsem si jí koupila.