Lusa Lusa komentáře u knih

Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Barbora Brůnová

Znám z FB a i když jsem bezdětná, tak se moc bavím při každé nové kresbě, jen tak dál.

29.03.2022 5 z 5

Sůl pradávných slz Sůl pradávných slz Brian M. Talgo

Za mě musím říci, že je kniha velice čtivá a zajímavá, sice předvídatelná, ale opravdu se to dobře čte. Konfliktní situace se jednoduše vyřeší a nikdo nepřijde k větší úhoně, ani psychické či fyzické újmě, a že by tam bylo tolik příležitostí. Kniha velmi dobře funguje i jako ucelý příběh, jestli někdy vyjde pokračování možná si ho i pořídím.

15.03.2022 4 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Řekla bych, že kniha je napsaná jiným stylem než ty předchozí, ale po chvíli si na to zvyknete. Musím říci, že jsem se opravdu nenudila, kniha je velmi čtivá a celkem napínavá. Pokud je to však reálně možný příběh, kdo ví v Americe je možné snad všechno.

05.03.2022 5 z 5

Přístav Země / Zatmění Přístav Země / Zatmění Zack Kaplan

Zřejmě jsem nic podobného zatím nečetla, nebo jenom nevyhledávám tuhle tematiku. Oba dva příběhy mě velice nadchly a musela jsem se dobrat rychle konce. Opravdu zajímavé a záživné čtení.

16.02.2022 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Původně jsem chtěla vidět jenom film, ale pak jsem zjstila, že se mi vlastně hodí do výzvy :D, velice čtivý příběh, ne zas tak dramatický, jak by člověk očkával a konec mě určitě dostal.

14.02.2022 5 z 5

Hlubší než hrob Hlubší než hrob Tami Hoag

Za mě skvělé, i když už starší kniha od autorky, ale i tak skvělá, nechybí napětí, vzrušení a zajímavé rozplétání příběhu. Konec jsem čekala trochu lepší, ale jinak nemám co vytknout.

21.01.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knize nelze upříto to, že je čtivá a vlastně je i zajímavé pozorovat, jak to nakonec skončí. S hlavní hrdinkou jsem se ale nemohla sžít ani s ní soucítit. Není to prostě detektivka na kterou jsem zvyklá, plná napětí a rozplétání se záhadou kousek po kousku, tady je policii projistotu úplně neschopná, i když to je Londýnská policie a ne služebna na zapadlém venkově. Další knížky od autorky mě asi už ani nelákají.

16.01.2022 3 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Krátký, ale dojemný příběh.

12.01.2022 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Za mě opět velmi čtivý a napínavý příběh i když ke konci už mi to přišlo už moc překombinované se vším tím odlákáním pozornosti.

12.01.2022 4 z 5

Lidskost Lidskost Bryan Edward Hill

Narozníl od Buffy, tak jsem seriál Angel nesledovala, ale asi to v tomto případě nevadí. Stejně jako u komiksů s Buffy se jedná o nostalgii, je to svižné, zajímavé a jsem zvědavá jak se oba komiksy protnou.

07.01.2022 5 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Moje jedna z prvních detektivek od této autorky i kvůli výzvě. Královna detektivek jí patří právem, i když je to starší kniha je stále čtivá s překvapivým koncem.

03.01.2022 5 z 5

Fantasy & Science Fiction 2006/04 Fantasy & Science Fiction 2006/04 * antologie

Tak tahle sbirka se mi velice dobře četla, opravdu zajímavé a čtivé povídky.

30.12.2021 5 z 5

Fantasy & Science Fiction 2007/02 Fantasy & Science Fiction 2007/02 * antologie

Nějak jsem se ze začátku nemohla začíst, povídky mě nějak neoslovily. Asi nejlepší povídku hodnotím s jásotem do nebe.

17.12.2021 3 z 5

Čertův rypák / Tulipánek Čertův rypák / Tulipánek Jerome Charyn

Surová kresba podtrhující oba dva příběhy, Tulipánek se mi líbil víc, ale oba dva dokázaly zaujmout.

29.11.2021 5 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Ke knihám Deavera mě přivedla právě Kathryn Danceová s knihou "Tvůj stín", která byla sice čtivá, ale nějak moc neoslovila. Pak jsem se ke Kathryn vrátila právě ve Spící panně, abych zjistila, že mi Kathryn přijde jako superžena, která má všechno v malíku a vše s přehledem zvládá. Kniha jinak byla čtivá a konec velmi zajímavý, ale myslím, že raději zůstanu u Rhyma a Sachsové.

21.11.2021 4 z 5

Návrat domů Návrat domů Stan Sakai

Po dlouhé době opět návrat starých dobrých postav, sice tu je méně příběhů, ale dovysvětlení určitých věcí mě vždy u Usagiho zajímalo. Sakai prostě nenudí, takže už se těším na další díl.

11.11.2021 5 z 5

Kousnutí Kousnutí Jordie Bellaire

Za me zatím porad dobré, ale s tou kresbou musím souhlasit s ostatními, nostalgie však pořád funguje.

07.11.2021 5 z 5

Pachuť smrti Pachuť smrti P. D. James (p)

Oproti předchozím knihám byla Pachuť smrti velice čtivá, ale zdlouhavě popisování prostorů mě nudilo, vím, že je to stará dedektivka, ale pořád tady postrádám to napětí a konečné překvapivé odhalení.

07.11.2021 3 z 5

Všude je spousta pokladů Všude je spousta pokladů Bill Watterson

Za me vtipná a zábavná oddechovka

26.10.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Knihu jsem začala číst díky čtenářské výzvě a musím říci že jsem z ní byla ze začátku nadšená, s koncem jsem měla však rozdílné pocity, ale určitě je tohle kniha kterou by si lidé měli přečíst.

23.10.2021 5 z 5