Lidskost

Lidskost
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470792/bmid_lidskost-DHv-470792.jpg 4 33 33

Angel série

1. díl >

Angel se pohybuje mezi dvěma světy. Je sice upír, ale jeho prokletím je lidská duše, a tak tráví celá staletí bojem proti silám, jež se snaží lidstvo zničit, v naději, že tak odčiní hříchy, jichž se dopustil po své přeměně v upíra. Stopa nového spiknutí démonů, kteří útočí na nejzranitelnější místa dospívajících, zavede Angela až do městečka Sunnydale, kde si uvědomí, že rozhřešení, po němž touží, bude mít vysokou cenu... a že nikdo nemůže žít navždy, alespoň ne tehdy, dokud tomu on dokáže zabránit. Zbrusu nové zpracování jednoho z nejlepších a nejpochmurnějších popkulturních upírských příběhů představují scenárista Bryan Edward Hill (Detective Comics, Hulus Titans) spolu s výtvarníkem Glebem Melnikovem (Mighty Morphin Power Rangers). Ideální jak pro zaryté fanoušky, tak i pro nové čtenáře!... celý text

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Comics Centrum
Originální název:

Angel Volume One , 2019


více info...

Přidat komentář

dexterman
24.03.2024 2 z 5

Není to lepší než Buffy to je první věc . Druhá věc je že je to strašně krátký . Poslední věc co mi vadí je to že to tady zase nebude vydané celé . Co můžu pochválit je kresba a originální příběh . Nevím zda to doporučit číst když to tady zas nebude celé . Každopádně Mě to zklamalo ale není tu úplně hrozný .

Sammy.Boy
12.02.2023 5 z 5

Druhý díl komiksové Buffy mě nenadchnul tak jako ten první a tudíž jsem se do přečtení Angela zrovna dvakrát nehrnul, což byla ovšem chyba! Tahle série začíná stejně skvěle jako ta s přemožitelkou. Pravda, kresba není úplně tak vytříbená, ale díky příběhu, který šlape od začátku do konce, nad tím mávnu rukou. Velmi mě potěšil morální přesah, kdy tvůrci dávají důraz nejen na LIDSKOST, ale hlavně poukazují i na temnou stránku dnešních sociálních sítí a všemožných aplikací. A já jim za to děkuji!


Lenka.Vílka
23.02.2022 5 z 5

Buffy jsem si užila, byť to nebylo něco, co mě vystřelilo z tenisek. Můj přístup k Angelovi byl tedy poměrně skeptický. O to víc jsem byla překvapená, jak je příběh vlastně dobrý.

Děj je ve dvou linkách. Minulost a přitomnost se správným příměrem obojího. Přičemž je jasný, že to je minulost, která Angela dožene asi poměrně drsně. Ale až v dalších dílech. Teď se Angel musí vypořádat s nebezpečným démonem. A jo, bylo to zpracovaný dobře. A pomalu se na dává dohromady parta. Dobře, dobře  :)

Jenom ten způsob zničení démona. No tak! To vás nemohlo napadnout něco míň používanýho?

Kresba mi moc nedla. Není to sice žádné vysoké stylové umění, ale zároveň je přede mnou něco čistýho a přehledného. A příjemný barvičky  ;)

Na téhle knize oceňuji především to, že se postavy a jejich vyobrazení nesnaží kopírovat seriál, jenom se inspirují. A ne tolik jako...víte kde. A že tady nejsou předěly kapitol právě jako v...víte kde. Tam na mě byly moc. Kdo četl, ví, o čem mluvím. Tady to nebylo a narušilo ve čtení :) takže mi ani potom nevadilo, že to bylo v galerii. Ale jo, Smile Time je jeden z nejlepších dílů takže to tolik nevadilo :)
Naopak zde jsou předěly možná ta nejlepší práce. Jednoduchý, ale moc dobrý :)

A teď už se pouze těšit a zaklepat na Pekelnou bránu.

alishek
23.02.2022 4 z 5

Komiks se čte velice dobře, ma to spád, výborné kresby, předloha Angela je ze serialu podle herce Davida Boreanaza. Nesouvisí to s dějem v seriálu, spíše takové doplnění.

Ditules
28.01.2022 3 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale nejde mi se oprostit se od seriálu... Trošku se v tom komiksu ztrácím.

fvalek
16.01.2022 4 z 5

Seriál Angel jsme taky nesledoval, ale samozřejmě všichni víme, kdo Angel je, takže nostalgie veliká a čtení velmi příjemné. Kromě klasického příběhu se ukazuje i Angelův origin, nebo spíš alespoň malá část minulosti, a pokud se bude dál rozvíjet, tak super. Pokud je to takhle všechno, tak trošku ubohé, ale tuším, že se s retrospektivou budeme setkávat i v dalších dílech. začátek je takový svižný a ukazuje takový rychlý vzestup a pád jedné postavy, což je buď mizerně napsaná postava, které chybí pozadí a původ, nebo je to vlastně hrozně vtipné a komické poukázání na to, proč Angel pracuje sám. Nicméně další dění už stojí za to a konkrétně démon zabývající se sociálními sítěmi mě pobavil a přišel mi tak jako mile aktuální, ale nevtíravý s nějakým dusivým klišoidním ponaučením. Příjemně mě překvapila i postava Lilith a odkazy na Buffy. Podle závěru budeme pokračovat Pekelnou bránou i s Buffy, což je si taky docela svižné ,ale těším se na to, takže paráda. Příště by to ale chtělo i Angela trošku víc psychologicky rozpracovat.

Lusa
07.01.2022 5 z 5

Narozníl od Buffy, tak jsem seriál Angel nesledovala, ale asi to v tomto případě nevadí. Stejně jako u komiksů s Buffy se jedná o nostalgii, je to svižné, zajímavé a jsem zvědavá jak se oba komiksy protnou.

Anushka1
20.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Zapomeňte na seriál. Stejně jako komiksy o Buffy, tak i komiks věnovaný upírovi s duší si jede svou vlastní dějovou linku. Tady se nám Angel přestavuje v době, kdy je osamělým lovcem monster a kolem sebe nechce žádné jiné pomocníky. Má k tomu své důvody. Ovšem osud ho zavane do Sunnydale, kde musí čelit démonovi, který dokáže posednou mladistvé pomocí sociálních sítí. Ano, čtete správně. Ve světě instagramu a tinderu je lehké kontaktovat smutné duše a donutit je např. podpálit dům i se svou rodinou. Při honbě za démonem zachrání dívku, která se v té době nachází v blázinci. A vypadá to, že ona bude klíčem k jeho budoucnosti. Winnie je totiž čarodějka a prozradí mu, že se musí sjednotit se svými budoucími přáteli a spojenci, kam patří bojovník a přemožitelka. Můžete klidně hádat, o jaké přemožitelce je řeč. Služebníci temnoty je totiž chtějí jednoho po druhém vyřídit, aby jim nepřekazili démonický plán... V komiksu jsou také útržky Angelova života bez duše, kdy jeho činy byly hodně krvavé, a které se nyní snaží zabíjením dalších monster.

Angel v Buffyversu nebyl nikdy mou top postavou. Vlastně jsem vždycky kopala za tým Buffy a Spike. Ale seriál Angel se mi líbil, měl trochu temnější nádech než samotná Buffy. Každopádně postavy z Buffy (Willow, Xander) mi byly vždycky bližší. Ale nevadí, protože v dalším vydaném komiksu by se mělo všechno propojit, což nám na konci tohoto komiksu odhaluje název dalšího dílu: Buffy+Angel: Pekelná brána.

Štítky knihy

upíři fantasy komiksy superhrdinské komiksy Buffyverse

Autorovy další knížky

Bryan Edward Hill
americká, 1977
2021  84%Lidskost
2023  84%Pošťák
2022  74%Město démonů
2022  80%Vnější vliv