Sůl pradávných slz

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Originální dobrodružný příběh plný napětí a romantiky. Ve středověku postihla grónské Vikingy dodnes úplně neobjasněná katastrofa. Celá jejich několikatisícová populace náhle zmizela a zanechala po sobě akorát opuštěná obydlí a pole. Jde o jednu z velkých záhad lidské historie, kterou se nikdy nepodařilo spolehlivě vysvětlit... Oslo, současnost: Dva cizí lidé, osamělí, nezapadající do současného světa, pronásledovaní zvláštně živými nočními můrami. Julia je žena se strachem ze závazků. Magnus je muž, který se nedokáže rozhodnout. Jejich osudy se nenadále protnou, když je prastarý vikingský symbol uroboros, had požírající vlastní ocas, dovede ke dveřím tajemného léčitele Leonarda Kolla. Koll jim prostřednictvím neobvyklé kombinace akupunktury a hypnózy – staré tibetské techniky Větru v krvi – pomůže odhalit jejich minulý život ve středověkém Grónsku a nalézt východisko pro současnost. Cesta do drsné a kruté doby Vikingů jim ukáže jejich pravé já a pomůže objevit původ temných obav a pocitů. Očistný zážitek však není spjatý jen s událostmi v jejich současném životě, ale také poodhalí roušku dávného tajemství grónských Vikingů a vyjeví osudové spojení mezi dvěma zoufalými dušemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441393/sul-pradavnych-slz-1pV-441393.jpg 3.710
Série

Sága ztracených Vikingů 1.

Žánr
Literatura světová, Fantasy
Vydáno, Metafora
Orig. název

Tårer fra en tapt tid, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Sůl pradávných slz

Přidat komentář
Turlogh
03. ledna

Velmi dobře napsaná kniha, která v ději příběhu spojuje dva světy, současný svět Norska a starodávný svět norských Vikingů v Grónsku. Román se mimo jiné zabývá i otázkou, kam zmizeli Grónští Vikingové a nabízí jednu z možnosti vysvětlení. Kromě nástinu fantasy se v příběhu objevuje i mystická cesta mezi světy a různá znamení. Celkově je toto vyprávění namícháno v knižním koktejlu velmi chutně. Dva hlavní protagonisti příběhu, hrdina a hrdinka mi byli osobně velmi sympatičtí, i to jak k sobě hledali cestu. Zároveň kniha zmiňuje i v dnešních esoterických a šamanských kruzích často pokládanou otázku...totiž kam zmizeli opravdoví muži hrdinové, tedy Muži s velkým M.? Naštěstí, milé čtenářky a čtenáři v tomhle románu se přece jenom s jedním z nich setkáte... tedy ještě asi úplně nevymřeli, doufám. Román se mi četl velice dobře, přelouskl jsem jej za čtyři hodiny a pobavilo mě i občasné tajemno a mystično v něm obsažené. Očekával jsem tak trochu, že hlavní padouch se bude dvojici mstít, leč k tomu již nedošlo. Což je v reálu asi trochu utopie. Závěr románu mně osobně, jako skautovi a romantikovi, velice sedl. Proto všem mystikům a romantikům doporučuji k přečtení. Howgh.

Jana_Hlus
31.10.2020

Autorům se podařilo vytvořit chuťově vyváženou a dobře stravitelnou pohádku pro dospělé, splňující očekávání od knihy z fantasy žánru. Jedná se o pohodové čtení s přiměřenou dávkou romantiky, střípků historie i špetkou duchovna. Doporučila bych ji čtenářkám, které si rády přečtou odpočinkovou knihu příliš nezatěžující mozkové závity....více v recenzi:-)


Rodaw
09.07.2020

SŮL PRADÁVNÝCH SLZ
Hodnocení Knihánkova: 3⭐
Pohodová a odpočinková knížka:). Téma minulých životů mám moc ráda!! Asi jsem čekala "trošku víc" - dá se říci, že všeho... ale knížka byla příjemným společníkem a pokud k ní člověk bude přistupovat jako k oddechovce, mohl by být spokojený. Většina knížky se odehrává v současnosti, ale pár kapitol je i z minulosti - teda z minulých životů:) - ty mě bavily a škoda, že jich nebylo víc... Na jednu stranu je tato kniha asi trochu "plochá", jednoduchá... nečekejte silný příběh, který Vás chytí a už nepustí. Za mě to nebyla kniha, kterou bych měla problém odložit a chtěla číst dál a dál... zároveň jsem se však na další čtení těšila a bylo to zkrátka celé takové "na pohodu" :). Hlavní hrdinka Julia mi zase tolik k srdci nepřirostla :P.. např. vidí někde "svoje" logo a hned jde bušit na dveře a tomu dotyčnému začne nadávat? :D ... některé scény, setkání, rozhovory mi přišly takové... nereálné? Nevím, občas jsem měla pocit, že takto by to prostě nebylo... v současnosti mě hodně překvapila i ta "krimi" linka. Teď si ještě pokládám otázku: o čem bude další díl? Více rozvedená minulost? Protože ten konec je takový.... moc dobře si nedokážu představit, o čem pokračování bude. Taky uvažuju nad tím, zdali se do něho pustím. Ale asi spíš ano. Tato knížka je nenáročná, docela pomalá, ale nebyla špatná. Každopádně (u mě) jednou stačilo. Moc by mě zajímalo to, jak by tuto knížku vnímala moje maminka - zda by ji bavila a nebo nikoli... tak třeba se jednou poštěstí, přečte ji a uvidím:). Takže abych to shrnula: nic světoborného ani velkolepého (to téma je super, já sama jsem čekala víc, mohlo to být prostě... lepší, asi ve všech směrech), ale jako příjemné a oddechové čtení - proč ne :)).
Více na mém YouTube :-)

Fifth Element
16.05.2020

Prvni kniha, již napsali dva rozdílni autoři, kteří mě nenechali oddechnout.. Všechna témata která mě baví, - historie, minulé životy, láska, byť jen okrajově... Dobře napsané s výborným překladem, v mém jazyku dobře se četlo :) bála jsem se nejhoršího, dostala jsem mnohem lepší

Štítky

Vikingové

Autoři knihy

Kniha Sůl pradávných slz je v

Přečtených15x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených1x
Knihotéce43x
Chystám se číst28x
Chci si koupit15x