Návrat domů

Návrat domů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481190/bmid_navrat-domu-bWe-481190.jpg 5 23 3

Usagi Yojimbo série

Cenami ověnčená série Stana Sakaie přináší další dobrodružství plně v barvě! Usagi se vrací do své domovské provincie, aby prokázal úctu padlým, avšak duchové minulosti s ním mají jiné plány! V příběhu „Tatami“ se Usagi vrací do své domovské provincie, kde na něj čekají intriky a zrada. Brzy se má odehrát jeden důležitý čajový obřad, jenže... jak s tím souvisejí zlovolné plány lorda Hikijiho? Velká válka, po které se lord Hikiji zmocnil severní provincie poraženého lorda Mifuneho, už dávno skončila, avšak mnozí na ni stále vzpomínají se značnou zahořklostí a projevy věrnosti k bývalému vládci nejsou přijímány dobře – jak se Usagi přesvědčí v příběhu „Mon“. V posledním příběhu nazvaném „Návrat“ se pak Usagi ocitá na místě, kterému se původně chtěl ze všech sil vyhnout. Hořkosladké vzpomínky však přehluší potřeba řešit aktuální nebezpečí hrozící těm, kteří jsou Usagimu blízcí!... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Komiksy

Vydáno: , Crew

Homecoming , 2021

puml
14.08.2022 4 z 5

Usagimu větší formát a barva evidentně sedí. Skvělý je především první příběh Tatami. Mon a Návrat spíše průměr. Ale průměr v rámci Usagiho, takže stále vypravěčská extra třída, jen je tam těch soubojů a náhod (predevším pak v Návratu) trochu moc.

p3tris
21.12.2021 5 z 5

Ono je vlastně úplně jedno, jestli je Usagi barevný, nebo černobílý. Protože i když je kresba dokonalá, tak to hlavní vždycky spočívalo v příběhu. A ten Sakai sensei umí, jako nikdo jiný. Ano sensei, tedy něco jako "učitel" nebo "mistr". Tak ho v předmluvě trefně nazvala Peach Momoko. A pro mě to platí také, protože za tu dobu, co s Usagim trávím čas, jsem se toho o japonské kultuře dozvěděl možná více, než se všech filmů Akira Kurosawi. Tentokrát třeba o významu rodových znaků mon či výrobě a důležitosti rohoží tatami. Po odbočkách se znovu vracíme do hlavní linie příběhu, kdy se Usagi vrací domů. Jenže tam není jako člen poraženého klanu vítán s otevřenou náručí. A rozhodně ne každé dobrodružství, do kterého se zaplete, musí skončit happyendem.

Lusa
11.11.2021 5 z 5

Po dlouhé době opět návrat starých dobrých postav, sice tu je méně příběhů, ale dovysvětlení určitých věcí mě vždy u Usagiho zajímalo. Sakai prostě nenudí, takže už se těším na další díl.

Japonsko samurajové japonská kultura

Stan Sakai