LunaL. LunaL. komentáře u knih

Velké čištění zubů v ZOO Velké čištění zubů v ZOO Sophie Schoenwald

Originalni, hezka a hlavne vtipna knizka! Nevim, jestli primeje nejake dite cistit si zoubky, ale urcite pobavi! :D

10.09.2023 5 z 5

Arazanini vlci Arazanini vlci John Flanagan

(SPOILER) Hezky navrat do minulosti :) Kniha me bavila stejne jako stary dobry dily. Tajemno a magie dodali pribehu novy smrnc :) dloiluho jsem cekala, ze bude tema podobne Carodeji ze severu, ze vse bude je na oko. Ale Flanagan prekvapil :) Trochu jsem cekala, jestli nebude zakonceni cele serie.. Jsem zvedava, kolik dilu jeste bude!

25.08.2023 4 z 5

To budete čubrnět To budete čubrnět Romana Suchá

Jeste, ze nechavam deti, aby si vybiraly knizky v knihovne samy. Casto narazi na peknou knizku, po ktere bych ja osobne nesahla. To se stalo i u tehle. Nad nazvem jsem se pozastavila, ze to bude pekna blbost. A nebyla. Kniha bavila vsechny deti (3lete i 6), libil se jim dej, obrazky i ukoly. Mne se libilo, jak knizka umela vtahnout deti do deje. Nelibilo se mi uziti lehce sprostych slov, ale daly se snadno vynechat.
Urcite doporucuji.

04.08.2023 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Jestli hledate odpocinkove cteni, u ktereho se hodne zasmejete, sahnete po tehle knizce! Vtipne, legracni a humorne :D a dost ctive a trochu bizardni. Tri ctvrte pribehu jsem si uzivala,posledni cast byla trochu slabsi, konec az moc... ale asi nic jinyho se od toho ani cekat nedalo.
Urcite zkusim i dalsi knihy autorky.

02.08.2023 5 z 5

Hledá se Dory - Filmový příběh Hledá se Dory - Filmový příběh kolektiv autorů

Na jedno precteni dobry, ale jak je to zkraceny pribeh z filmu, tak casto zmateny dej. Chvilemi se skace od Nema k Dory a zpatky, nekolikrat se spoji, pak zase rozdelu, aby se zase nasli a hned na to ztratili... Film se nam libil o dost vic nez kniha, u teto pohadky se to ale dalo cekat.
Ocenili jsme kradne obrazky pres cele stranky.

30.07.2023 3 z 5

Popletený tučňák Popletený tučňák Amelia Cobb

Nadherna kniha! Pujcika jsem ji synovi na dovolenou, nakonec predcitani nadsene poslouchala i babicka! Krasny, originalni a chvilemi vtipny dej. Knizka detem predstavi par zajimavych zvirat ze zoo, poda nekolik zajimavosti (nejen) ze zivota tucnaku.
Ze zacatku me zarazilo, ze Ema mluvi se zviraty. Je to ale takove "mluveni", ktere asi zazil kazdy milovnim zvirat v detskem veku :)
Predstava prastryce, jak jde s arou na rameni zachranovat zvirata v Antarktide me doslova rozesmala, ale je to pohadka, ne? Ne vsechno musi sedet :)
Ke knizce jsme si sedali i behem dne, nejen vecer, jak jsme se nemohli dockat pokracovani. A tesime se na dalsi dil :)
Doporucujeme jak pro pekny dej, tak pro krasne obrazky! :)

30.07.2023 5 z 5

Amerikou od severu k jihu Amerikou od severu k jihu Leoš Šimánek

Neskutecne, co clovek dokaze, kdyz chce neskutecne dva roky, neskutecne zazitky a nedkutecna dobrodruzstvi! Tesim se na dalsi "cestovani" s Leosem :)

21.07.2023 5 z 5

Dobrodružství včelky Máji Dobrodružství včelky Máji Waldemar Bonsels

Syn nezna serial Vcelky Maji, tak byl z knizky nadseny. Mne se nelibilo, ze Maja hned prvni den po narozeni utekla z domova, protoze se ji nelibila predstava, ze bude muset poslouchat a pomahat. A tak dlouho se ji ve svete libilo! Nastesti to konec trochu zachranil..
Jinak kratke, ctive kapitoly, hezke obrazky. Syn by hodnotil plnym poctem, mne tam chybel Hop a ostatni kamaradi. Byvala to moje oblibena pohadka, mozna proto jsem knizku moc srovnavala se serialem..

18.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Na knihu jsem se moc tesila, miluju svet HP a zajimaji me vsechny detaily, co se ho tykaji. Nikdy jsem si Malfoye jako postavu neoblibila, zato Toma jsem si oblibila po prvni kapitole! Je uzasne, ze se nebal napsat knihu, ale hlavne, ze se nebal byt uprimny! V knize je spousta historek, kdy si dela srandu sam ze sebe, kdy popisuje, kde co zase pokazil.
Z jeho psani je poznat, jak lidi kolem sebe miluje, jak si jich vazi. I kdyz si treba zrovna nevzpomene na jejich jmena.. :D
Bavilo me vypraveni o jeho detstvi, o jeho prvnich pidirolich. A kdyz popisoval, s jakou nevedomosti sel na konkurz na HP a s jakou aroganci a drzosti ji ustal..! Jako bych cetla o Malfoyovi. Jako by si ho ne hulka, ale postava sama vybrala x)
Cela nadsena jsem cetla o detailech z nataceni. Jakeho slavneho herce mel za uklizece, komu prislapl plast, komu si nechtic rekl o facku.. Jaky herec je ve skutecnosti mily, i kdyz jeho postava budi hruzu, kdo se umi prepnout do role na lusknuti prstu,s kym o pauzach vykouril nejvice cigaret,.. Kdyz popisoval nataceni prvnich dvou dilu, zasla jsem, jak s nimi reziser skvele jednal, jak dokazal natocit tak skvele filmy a u toho zajistit, aby se detsti herci bavili.
Mrzelo me, ze neni v knize venovano vic nataceni HP, ale je videt, ze to pro Toma nebyl stredobod vesmiru, jak se nekolikrat v knize zminuje. Zaverecne kapitoly byly velmi silne, dojemne. Jsem rada, ze Tom nasel zpusob, jak se najit. Snad se mu povede knihou pomoci jinym, jak doufal.

05.07.2023 5 z 5

Tatínek tě má moc rád Tatínek tě má moc rád Jillian Harker

Tuhle knizku dostal syn na konci skolniho roku od ucitelek v MS. I s venovanim. Krasny napad a dobre vybrana knizka!
Pribeh nejen detem, ale i nam, rodicum, ukazuje, kolik toho dite dokaze, kdyz ma duveru a podporu rodicu.
Kratke texty, poutave obrazky :)

28.06.2023 5 z 5

Stela v zemi tučňáků Stela v zemi tučňáků Tereza Pařízková

Knizka se libila synovi i mne. Tesili jsme se na pokracovani, bylo to hezke zakonceni dne :) v knizce je hezky ukazano, ze si clovek muze splnit kazdy sen, kdyz opravdu chce :)

28.06.2023 5 z 5

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Prvni kniha, co jsem od Lucky cetla. A urcite ne posledni! Ctiva, vtipna, uprimna. Hned mam chut vyrazit na cestu :) Jen by mohla mit vic popisu okoli a mene jidla :D Ke konci jsem byla osklive rada za komplikaci s myslivcem, po ktere se musela nutit do pokracovani. V zivote dost neprijemny zazitek, knizku to ale trochu zpestrilo ;) Asi jsem od Lucky prevzala jeji uprimnost :D
Libilo se mi, jak cestu a podstate knizku venovala pamatce na svoji babicku.
Kladne hodnotim napad, napsat na konci knihy par slov o lidech, ktere cestou potkala - hlavne si clovek uvedomil, ze duvodu proc a zpusobu jak projit Stezku ceskem, je spoustu! A ze se psem je cesta veselejsi :)
Kniha pro me ma navic i osobni hodnotu - mela jsem ji s sebou, kdyz jsem si plnila sen, navic v ni mam vzkazy od skvelych lidi! Navzdy ji budu mit spojenou se splnenymi sny :)

25.06.2023 5 z 5

Bílá paní na hlídání Bílá paní na hlídání Pavel Brycz

Mame tri deti, vcetne dvojcatek. Proto je pro nasi rodinu tema blizsi a a predstava ctyrcat jeste o neco desivejsi.. :-D Vecernicek jsme si oblibili hned, z knizky jsme take nadseni :) Hlavne Poprask v raji a Bezhlava laska cteme porad dokola! Knizka ma u deti uspech a ja casto zavidim pani Cerne pani Bilou.. :-)

25.06.2023 5 z 5

Propast Propast Tomáš Kučerovský

Skvely zpusob, jak nalakat deti, aby se zajimaly o skaly, jeskyne, propasti.. :) zajimavy napad, ctive psany. Jen ke konci trochu zamotany, chvilemi jsem se ztracela..

04.06.2023 4 z 5

Medvídek Pú - Ať žije hmyz Medvídek Pú - Ať žije hmyz Walt Disney

Hmyzici zpusobi Medvidkovi Pu a ostatnim nejedno trapeni na pikniku.. A oni jim jsou vdecni za prozita dobrodruzstvi :) Dalsi mily pribeh ze Stokorcoveho lesa.

23.05.2023 4 z 5

Medvídek Pú - Kdo se bojí Sloniska Medvídek Pú - Kdo se bojí Sloniska Walt Disney

Syn miluje Medvidka Pu, byl nadseny z nove knizky, co jsme objevili v knihovne. Behem dvou dnu jsme ji precetli 3x a urcite jeste cist budeme :) v porovnani s jinymi pribehy sei tenhle zdal slabsi, uz u prvniho cteni syn prokoukl, kdo tim Sloniskem je. Jinak jako vzdy mily pribeh s krasnymi obrazky :)

16.05.2023 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

"...myslel jsem na to, ze kdyby lidi byli dest, ja bych byl mrholeni a ona hurikan."
Podobne na me pusobila cela knizka. Cast Predtim bylo takove mrholeni, kde se nam predstavili hlavni postavy, byly tam hezke sceny, ale nic moc se nedelo a clovek si nekdy rikal, proc je ta knizka otnacena za bestseller. Pak prisel jakoby blesk z cisteho nebe a pribeh z mrholeni presel do hurikanu.
Jak jsem se ze zacatku musela do cteni nutit, tak v casti Potom jsem se naopak musela nutit knizku odlozit a jit spat!
Nevim, jestli se k ni nekdy jeste vratim, ale urcite jsem rada, ze jsem ji cetla!
Ps. Kanadske zertiky Aljasky me dost bavili. U posledniho jsem ocenila Orlovu reakci, takovou bych u nej rozhodne necekala! :)

15.05.2023 4 z 5

Medvídci na vandru Medvídci na vandru Carlos Busquets

Dceri (3)se knizka tak libila, ze jsme ji precetli behem jednoho dne :) hlavne prvni kapitola, jak si medvidci stavi dum, byla pekna. A dalsi Chranme prirodu! trochu poucna. I kdyz v dnesni dobe by se to zakoncilo tim, ze medvidci posbirane odpadky roztridi do spravnych kontejneru, ne, ze je zahrabou do zeme.. :) ale u tak stary knizky (1993)se musi cenit uz to, ze chce detem ukazat, jak je dulezite prirodu chranit.

15.05.2023 4 z 5

Sláva naší královně Sláva naší královně Erica David

Kratke, na sebe navazujici pribehy z kralovstvi Arendelle. Prvni jsme omylem vynechali, ale nicemu to nevadilo. Nadsene se pustime do dalsiho dilu :)
Ps. Anna i Elsa jsou skvele postavy, u nas v rodine ale vede Olaf ;))

15.05.2023 5 z 5

Předobrý život Předobrý život J. K. Rowling (p)

Nekdo tuhle knizku mozna povazuje za zbytecnou, ja v ni mam poklad! Dlouho jsem se presvedcovala, ze nemusim mit vsechny knizky od Rowlingovy, ze se bez ni obejdu. Po roce jsem to vzdala.. nastesti! :)

Kniha je prepis proslovu k absolventum Harvardu. Proslov je ctivy, hlavne ze zacatku vtipny. Je tam nejedna zminka k Harrymu Potterovi, jinak by bylo zklamano asi hoodne lidi.. ;) Je tam ale i dost rad, zivotnich mouder, a co jsem hodne ocenila, i nabadani k soucitu a k pomoci.
I v tehle utle knizce jsem objevila dalsi stripek ze zivota spisovatelky, o kterem jsem doted nemela poneti! Diky tomu jsem pochopila, proc je v jejich knihach tolik krutosti..
Nekdo je mozna z knihy zklamany, ja ji naopak nadsene doporucuji dal! :)

10.05.2023 5 z 5