LunaL. LunaL. komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Knížka, kterou máte přečtenou hned, ale musíte nad ní dlouho přemýšlet! Krásný inspirující příběh.

24.02.2020 5 z 5

Únos domů Únos domů Iva Procházková

(SPOILER) Tahle knížka patřila v dětství k mým nejoblíbenějším. A vracela jsem se k ní i po letech, když jsem chtěla číst čtivou knížku s pěkným dějem. Četla jsem obě dvě vydání, ale tahle filmová verze se mi líbí víc - četla jsem ji jako první a u původní jsem se pak divila, že je jiný konec- Libor se nepřizná a žije ve své nové rodině pod cizím jménem.
Film je taky dobrý, ale stačilo mi vidět ho jednou.

24.02.2020 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Úžasná kniha, která vás dostane. Už jen svými ilustracemi, natož dějem! Čteno jedním dechem, vůbec jsem ji nedokázala odložit. Příběh, který se člověka dotkne a zanechá v něm stopu..

23.02.2020 5 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Kniha o krátkých kapitolách, které se pěkně čtou. Na první pohled vtipný příběh o životě mladé dívky, co se bez uvážení přestěhovala z vesnice do hlavního města. Na druhý pohled má člověk ale pocit, že hlavní hrdinka smíchem zakrývá, jak je nešťastná.. Ale asi záleží o úhlu pohledu. Rozhodně čtivá, oddechová kniha!

23.02.2020 4 z 5

Bordeří povídačky Bordeří povídačky Pavel Mondschein

Úžasná kniha nejen pro děti. Odpočine si u ní a zasměje i dospělý člověk. Vtipné a originální povídky jsou doplněné originálními obrázky. Rozhodně skvělý tip na dárek, a to nejen dětem a milovníkům tohoto úžasného plemene!

První - statečné - jedinečné První - statečné - jedinečné Jana Renner

Skvělá kniha, která by neměla chybět v žádné domácí knihovně! Spoustu zajímavostí o známých i méně známých ženách od české historie po současnost. Zajímavé osudy, které až inspirují :) Kniha je celkově hezky provedená, najdete v ní jak obrázky zmiňovaných žen, shrnutí údajů, mapy, kvízy, hádanky,.. Je vidět, že si na knize dali autoři záležet!