LunaL. LunaL. komentáře u knih

Jak vyzrát na medvědy Jak vyzrát na medvědy Erica David

Krasny pribeh z kralovstvi Arendelle, kde se vsechny oblibene postavy zapoji do patrani. Kdo krade ryby? Kdo rozbil okno a vyjedl pekarstvi?
Kristoff prijde s nazorem, ze je to dilo lednich medvedu. Ti ale nikdy tak daleko na jihu nebyli. Opravdu v kralovstvi jsou? A jak je primet, aby se vratili zpatky domu?

06.02.2024 4 z 5

Země snů Země snů Nicholas Sparks

Vetsinu knihy jsem mela pocit, ze mam rozectene dve knihy najednou. Protoze se stridaly dve dejove linky, ktere nemely nic spolecneho. Nebo jo? :)
Napnuta do posledni stranky!

28.01.2024 4 z 5

Jediné štěknutí Jediné štěknutí James Herriot (p)

Krasny zpusob, jak deti seznamit s pribehy Jamese Herriota! Puvodni dojemny pribeh doplneny krasnymi obrazky.

23.01.2024 5 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Nejkrasnejsi kniha za posledni dobu!!!

16.01.2024 5 z 5

Usínací sbírka pohádek Usínací sbírka pohádek kolektiv autorů

Krasna knizka plna znamych, i mene znamych pohadek od Disney. Libilo se mi, ze se nejedna o hlavni pribehy, ale doplnkove se znamymi postavami. Sice kniha pocita, ze kazdy filmy zna, coz neni uplne nas pripad (deti znaly asi ctvrtinu), ale nevadilo to. I tak se pohadky libily :)
Krasny darek k Vanocum!

14.01.2024 5 z 5

Hasiči Hasiči Rainer Crummenerl

Nejlepsi knizka o hasicich, co se u nas da sehnat! Plna informaci, jak o hasicich v Cr, tak ze sveta. Se synem ji cteme po kouskach uz dva mesice. A jeho reakce, kdyz jsme ji docetli? Nevadi, zitra zacneme od zacatku! :D

14.01.2024 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Někdy i málo slov poví tak mnoho..

10.01.2024 5 z 5

Princ a chuďas Princ a chuďas Mark Twain (p)

(SPOILER) Precteno diky ČV. Pribeh hezky, ale mela jsem problem se zacist - zdlouhavejsi popisy mi tak nevadily, ale vznesena mluva mi dala zabrat! Trochu jsem se bala konce, kdyz v prubehu deje byli lide popravovani za male kradeze, zebrani,.. Nastesti je to pohadka a ma i pohadkovy konec :)

28.12.2023

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Precteno diky Ctenarske vyzve - jsem vdecna, ze neco takoveho existuje, jinak bych na tuhle knihu nenarazila. Moc se mi libila! Byt knihovnici na koni je odted muj sen :)

26.12.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krasna kniha plna zivotnich mouder. Pro male i velke :)
Kazdy by ji mel znat!

20.12.2023 5 z 5

To se může stát jen ve filmu To se může stát jen ve filmu Holly Bourne

(SPOILER) Knihu jsem zkusila po doporuceni od dvou lidi. A jsem rada! Ctiva, vtipna knizka, ktera dost rozebira romanticke filmy - a ne zrovna v dobrem.
Libilo se mi hlavni tema. I dej odehravajici se z casti v kine. Nataceni zombie filmu tomu dalo smrnc.
Konec me prekvapil, ale tim vic se mi to zdalo realny.

10.12.2023 4 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Prvnich sto stranek se trochu tahlo, potom to ale bylo tak napinavy..! :)

06.12.2023

Medvěd nechce jít spát Medvěd nechce jít spát Oksana Bula

Pujcila jsem detem hlavne kvuli svoji ctenarske vyzve. Deti jsem na ni nenalakala, cetla jsem ji sama. A detem se nedivim. Ilustrace nejsou spatne, ale pribeh ani ne na dve minuty a bez deje. Za tohle bych penize nedala!

01.12.2023 1 z 5

Už se nebojím tmy Už se nebojím tmy Vhrsti (p)

Zaciname mit knihy od tohoto autora hodne radi :)

01.12.2023 5 z 5

Z deníku pampelišky Z deníku pampelišky Stanislav Rudolf

Knizky od Stanislava Rudolfa mam rada, po tehle jsem sahla kvuli Vyzve. Zaskocilo me, ze jsou v ni tri povidky. Vsechny se mi libily, kazda byla jina. Ne v kazde se hlavni postava zachovala spravne, ale tim spis je to ze zivota..

26.11.2023 4 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Cteno podruhe, na tenhle dil jsem se dost tesila! Hlavni postavy nam dospivaji, nekteri dokonce starnou. A jsou pred nimi tezka rozhodnuti.
Libilo se mi, ze hlavni trojice zase zacala pracovat spolecne, navic se skvele doplnovala. Horac uz neni takovy svatousek, drze vtipky a komentare svym druhum hrave vraci, casto i s uroky! O vtipne situace v tomhle dile neni nouze, casto jsem se zasmala a jako obvykle nechybi napeti.

25.11.2023 5 z 5

Prachy Prachy Ed McBain

Detektivky zrovna moc nemusim, ale na ty od Eda McBaina se to nevztahuje! :) Neni spatny nekdy prolezt babicce knihovnu :) Nastesti tyhle knizky miluje a ma jich velkou sbirku, mam si do budoucna co pujcovat x)
Klidnejsi detektivka s tematem zharstvi.

19.11.2023 4 z 5

Ledové království: Na hradě straší Ledové království: Na hradě straší Walt Disney

Doplnkovy pribeh o Anne, Else a Olafovi. Jako vzdy mily dej, z ktereho je citit pratelstvi a zvedavost. Kratsi pribeh, sice urcen na prvni cteni, libil se ale i nasi ctyrlety :)

17.11.2023 4 z 5

Chci být dospělý Chci být dospělý Vhrsti (p)

Detem se knizka tak libila, ze jsme ji behem 14dni cetli uz po seste :)
Od syna neustale slysim, jak uz chce byt dospely. Jako by tahle knizka byla napsana pro nej! :)
Maly Stepan si stezuje svemu medvidkovi, jak je svet nespravedlivy, od dospelych same zakazy a prikazy. A ze uz chce byt take dospely. Rano se vzbudi a zjisti, ze se mu jeho prani splnilo. Nejen, ze je dospely, ale ma i zenu a deti. A i kdyz je dospely par minut, vsichni cekaji, ze vse zvladne.. Je nadseny, ze muze ridit auto. Pak dostane strach - vzdyt nikdy neridil! V penezence ma hodne penez - ale nema ani cas si je uzit. Natoz,aby se jen tak koukal na letisti na letadla! Proc vlastne chtel byt dospely? Na to nejak nemuze prijit..

16.11.2023 5 z 5

Chaloupka na vršku Chaloupka na vršku Šárka Váchová

Krasna pohadka. Ale popravde se nam vic libi ve vecernicku. Knizka taky hezka, ale moc dlouhe kapitoly a zdlouhave popisy. Asi pro vetsi deti. Ale i dcera (4) ji s nadsenim poslouchala, jen tak dlouho neudrzela pozornost.

16.11.2023 4 z 5