LukBook LukBook komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Velice silný příběh. Skvěle napsáno, působí to vlastně dost realisticky a je to plné emocí. K ústřední postavě většina ze čtenářů natolik přilne, že ji nebude chtít opustit. Naopak jí budete chtít pomoct a dát trochu své lásky.

30.05.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Jasně, není to klasická detektivka od Michaely Klevisové. Přesto má podle mého skromného soudu řadu společných věcí s předchozími knihami, pouze se tentokrát vydává trochu jiným směrem. Určitě jí ovšem musím hodnotit jako kvalitní knihu. Více se dozvíte v mém článku v záložce Recenze

19.09.2021 5 z 5

Na dně Temné řeky Na dně Temné řeky Leslie Wolfe

Za mě opravdu skvělý thriller/detektivka. Má v sobě velkou porci napětí i akce. Skrývá v sobě mnoho temných tajemství, která čekají na odhalení. S hanbou se přiznávám, že v době psaní tohoto komentáře jsem nečetl první díl série, ale určitě to brzy napravím. Zápletka je skvěle zapletená a při jejím rozplétání vás bude mrazit v zádech a určitě vás nejedna věc překvapí.

03.10.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Za mě to není vůbec špatná kniha. Zaujala mě zejména působivá atmosféra, trochu hororový nádech a nakonec vlastně i rozuzlení, které tu někteří kritizují. Po přečtení určitě bude minimálně část čtenářů přemýšlet nad tím, jak to teda vlastně nakonec celé bylo.

02.04.2023 4 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Skvělý román. Štěpán Kopřiva je opravdu nadžánrový spisovatel. Tentokrát se vrhnul na velice realistický román z prostředí metra, při němž vás bude mrazit a už nikdy nebude vaše jízda tímto dopravním prostředkem jako dřív.

16.03.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Za mě úžasná dětská kniha, kterou mohu jen doporučit. Autorka vypráví působí příběh, jenž dokazuje, že ještě rozhodně neřekla poslední slovo a její fantasie je snad bezbřehá. Navíc dokáže vedle pobavení i naprosto nenuceným způsobem děti poučit, takže z tohoto díla musí mít radost i každý rodič.

30.11.2021 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Velice zajímavý thriller. Napínavý od prvního momentu, kdy žena spáchá sebevraždu, a předtím předá své dítě cizí ženě. Otázka proč a kvůli komu vás potom provází celým příběhem. Škoda, že to je tak krátké, takže vám to strašně rychle uteče. Stejně jako všechny dobrý věci. :-(

28.10.2020 5 z 5

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Za mě vynikající detektivní thriller s mezinárodní kvalitou. Rozhodně stojí za přečtení. Je teda trošku brutálnější, takže byste ho měli číst s tím, že vám nevadí ostřejší scény

03.05.2020 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Rozhodně jedna z lepších Kingových knih mezi těmi novými. Jasně nevyrovná se to klasice typu To, ale příběh je zajímavý a poutavý. Pro mě trochu podobné Stranger Things

21.10.2020 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Skvělý thriller s originální myšlenkou. Snaží se především šokovat a vybírá si k tomu ten nejsnadnější cíl - děti. Právě o ně totiž máme ten největší strach a udělali bychom pro ně cokoliv.

01.09.2020 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Za mě velice zajímavá kniha. Z autorových děl posledních let patří rozhodně k tomu zajímavějšímu. Stephen King stále váli, i když v trochu jiném žánru a stylu

19.10.2019 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Za mě fakt výborný thriller. Jeden z nejlepších za poslední dobu a to čtu fakt hodně. Napínavé, super zvraty a zajímavý závěr...A teda poprvé jsem se zamiloval do literární postavy...Tilly :-)

13.10.2019 5 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Zajímavý thriller s překvapivými zvraty. Nabízí hororovou atmosféru nejen díky zápletce, ale až vlastně strašidelně modernímu domu. Psaný méně typickou formou dopisů, ale najdete v nich vlastně popis oněch událostí. Za mě docela pecka

30.07.2023 4 z 5

Další velice zajímavá kniha z prostředí druhé světové války. Tentokrát pojatá románově, přesto obsahující řadu faktů. Vzhledem k tématu samozřejmě emotivní záležitost, troufnu si říct až docela zásadní svým významem. Čte se to velice dobře, i když s hodně těžkým srdcem. A je tam i spousta fotografií a různých dalších příloh. Skvělý počin

04.04.2023 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Další skvělá detektivka od jednoho z mých nejoblíbenějších autorů thrillerů a detektivek. Oproti předchozím dílům se trochu odlišuje, proto možná schytává i některé lehce negativnější reakce. Mě se ovšem tento vývoj velice libí.

20.01.2022 5 z 5

České temno České temno * antologie

Za mě parádní antologie hororových povídek. Jednotlivé příspěvky jsou opravdu rozmanité, nabízejí i historické horory, podíváte se za duchy na Nuselák nebo za upíry. Tohle je výstavní dílo českého hororu, který je někdy neprávem podceňován. Rozhodně doporučuji!!!

13.01.2022 5 z 5

Děvčátko a nacista Děvčátko a nacista Franco Forte

Za mě velice zajímavá kniha z prostředí holocaustu. V některých momentech možná až přehnaně brutální, ale holt to bylo v koncentrákách opravdu peklo. Samotná zápletka je však fiktivní a s tím je potřeba dopředu počítat. I přesto rozhodně doporučuji všem, kteří se o tuto tématiku zajímají.

10.05.2021 4 z 5

Rodina v podkroví Rodina v podkroví Lisa Jewell

Velice zajímavý thriller. Ze začátku trošku těžce uchopitelná. Vlastně nebudete ani vědět, o co se v hlavní zápletce jedná. Postupně se však rozjíždí poměrně temný děj a nakonec vás vystřelí z bot i kalhot.

05.04.2021 5 z 5

Mukl Mukl Petra Čeřovská

Za mě opravdu výjimečná kniha. Na dané téma asi nejlepší, co jsem četl. Podrobnou formou popisuje nejen věznění a podmínky v pracovních táborech při uranových v Československu 50.let, ale i velice kruté výslechy z dané doby. Autorka píše opravdu přesvědčivě a kniha ve vás celkově zanechá hodně silné pocity

22.11.2020 5 z 5

Dívky ve sněhu Dívky ve sněhu Stacy Green

Zajímavá krimi na pomezí thrilleru. Postavená na kombinaci případu v současnosti a flashbacích do minulosti, které jsou vlastně takovou samotnou kapitolou. Dramatické. Nemám s touto knihou žádný problém

26.12.2023 4 z 5