LucyMi LucyMi komentáře u knih

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Kniha je dokonalá - nechápu, co pořád hatujete.. Je třeba daleko čtivější než Ovšem od Kovyho, s kuchařkou My cookong diary radši nesrovnávám, vzhledem k tomu, že to je jiný žánr.

Popisuje rodiné vztahy, své divoké mládí a hodně vtipných momentů/trapasů či kanadských žertíků.. Je to taky kniha plná kritiky, kde mluví přímo a bez zábran. Zrovna ona nemá potřebu lhát, píše jen těžko uvěřitelnou pravdu. A na konec to je výpověď, čím vším si musela projít (ke konci ve formě diáře). Mluví i o kontroverzních tématech, které by ostatní takhle na rovinu nenapsali.

Je prostě svá, jiná.

21.04.2018 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Já sama mám bratra s poruchou autistického spektra a po přečtení této knížky je procházka růžovým sadem s ním žít. Je o 2 roky starší, je mu 18 a má ohromnou sílu. Až teď si uvědomuju, jaké máme štěstí, že od nás otec neodešel - naopak nám dost pomáhá. Co je proti splachování věcí do záchodu, neustálé časové přesnosti, kvůli úplně banalitě lehké vysoptění k nepříčetnosti či opakování iritující činnosti, jejíž důvod se těžko zjišťuje oproti šahání do zásuvek či na žárovky, neustálé skákání, provokování, nutnost zavírat dveře či neumění zkrotit svojí horlivost? Vtipné ale je, že jak Jeremiáš tak i můj bratr se bojí psů.. Nudno dodat, že tato knížka je fikce. Přesto jsem si ale ještě víc uvědomila, jakého skvělého bratra mám :)

28.11.2016 5 z 5

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Tato knížka mně úplně nadchla. Nejdřív v tom, že hl. postava je pes, ale taky proto, protože knížka má málé rozměry.
U tohoto psa jsem silně obdivovala kuráž a vůli. Nikdy jsem nećekala, že přeběhne snad čtvrtinu Anglie... :D
Tuto knížku mi doporučila moje máma a takže vám ji také doporučím, protože má podle mě atraktivní příběh, krásné popisování a čtenářské spojování slov.
"Lassie se vrací" mi dala naději, že když se člověk snaží a má minimální šanci, tak není na škodu to zkusit na 100%.
Této knížce bych dala žánr dobrodružný, jak už jsem zmínila.
Kniha byla přeložena z angličtiny do našeho jazyka a jsem vděčná překladatelovi Oldřichu Černému, protože díky němu, si až dodnes všichni užívají úžasnou četbu.

11.09.2013 5 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

„Žádný člověk není ostrov sám pro sebe; každý je kus nějakého kontinentu, část nějaké pevniny; jestliže moře spláchne hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj : smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem část lidstva. A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.“

Propojení lásky, násilí a hledání smyslu lidského života. Dokonalé ❤️

12.11.2017 5 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Krátké, vtipné, výstižné. Dokonalá povinná četba :D Taky jsem si zopakovala život autora. Hodně věcí jsem o něm nevěděla. Knížku doporučuju :)

17.02.2016 5 z 5

Černý měsíc Černý měsíc Sabine Giebken

Toto je moje nejoblíbenější koňská kniha, kterou jsem kdy četla (a to mám za sebou asi 30 takových knih)! Četla jsem ji snad už 4x, i mojí babičce se dostala do rukou. :)) Rozhodně to je moje topka dětství! Všem doporučuji. :) Má jednoduchý, ale krásný děj. Čtenář se dokáže i vmísit do děje, dokáže to prožívat! :3 ROZHODNĚ SI JI PŘEČTĚTE! :DDD

08.03.2014 5 z 5

Zima křišťálových tanců Zima křišťálových tanců Angela Dorsey

Toto je snad nejdokonalejší knížka, kterou jsem kdy četla... :D Jsou tam překrásná jména!!! Já jsem jenom "kulila" oči, jak krásná jména existují. Kdo by přišel např. na tyto jména: Sněženka, Tanečnice, Vločka, Ledňáček, Světluška... :) Navždy se mi zapsala tato kniha do srdce a moc obdivuju spisovatelku, protože vytvořit tak překrásné dílo dá určitě moc moc práce! :3

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Tohle byla moje dřívější moc oblíbená knížka. Matka mi jí vždycky předčítala, a tak jsem se jednou rozhodla si jí sama přečíst a celou. V 5. třídě se mi to povedlo a pořád si ji pamatuju. Je vlastně o 6-ti dětech, které prožívaly ve svém dětství spoustu zábavy, tajemství, ale také zajímavé příhody. Např; si dělali kluci jednou srandu, že "zakopali poklad, kde jsou pravý perly" a dívky to měly hledat. Holky na to přišly a také jim odpověděly, že nejsou tak hloupé, jak si kluci mysleli a daly jim tam do plechovky ovčí bobky.
Docela dost vtipná knížka. :)
Mě osobně nejvíc přinesla dojem, jako kdybych žila na tom kopci a chodila do obchodu... Prostě mě připravila dětským způsobem budoucnost.
Tuto knihu bych určitě doporučila dětem, tak okolo 5-11 let- spíše aby jim to četla jejich máma. :D

11.09.2013

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Viděla jsem seriál, divadelní hru a četla jsem i knižní zpracování. Popravdě nevím, jaká forma je nejlepší :D Mě se líbí všechny :)

15.03.2015 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Překrásná romantická knížka, která upoutá každé srdce čtenáře. :33

14.03.2015 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Je to luxusní vtipná knížka, která se lehce čte, i když jsem v některých chvílích nevěděla oč jde

02.11.2014 5 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Tot je luxusní knížka, která má velmi dramatický konec, postavy a příběh. Určitě to je jedna z nejlepších verneovek :-))

28.08.2014 5 z 5

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Překrásná knížka. Je jak pro mladé, tak pro starší čtenáře, kteří se nemusí ani o českou historii zajímat, protože je to vtáhne do děje. Dřív mi ji předčítala máma :D, dodneška se mi moc líbí a ráda se k ní znova vracím. :3

08.03.2014 5 z 5

Pravdivá fantazie Pravdivá fantazie Diane Karlstrom

Překrásný název a obal na knížce, o ději nemluvě! Přǐmo dokonalá knížka. :3

Útěk k oceánu Útěk k oceánu Sharon Siamon

Překrásná knížka! Četla jsem ji v mládí jedním dechem. :3

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Zezačátku méně čtivá, ale konec vše nahrazuje. Jsou tu spíše negativní komentáře - nechápu, co chcete víc. Je tu popsána fronta z pohledu vojáků, následný ústup a milostný příběh za války, který doplňuje atmosféru. Někdo píše, že je konec zdlouhavý, já jsem se třeba nemohla odrthnout - je to věc názoru. Kdo je na pochybách, ať do ní jde - sám uvidí, jestli ho to chytne. Toto je moje první knížka z válečného prostředí a určitě ne poslední.

15.10.2017 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Libová knížka!!! :OO Příběh fantastický, osoby skvělý, ale konec... Ten mě hodně překvapil :D Už se těším na další díl :)

15.03.2015 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Originální dílo, hezký zážitek, zajímavý příběh

10.11.2014 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Překrásný knížka, která se ani slovy vyjádřit nedá :-))

25.08.2014 5 z 5

Ocelové jeskyně Ocelové jeskyně Isaac Asimov

Toto je překrásná detektivka, která je pokládána na pravdivých údajech s originálním příběhem. :-)) Doporučuji :3

01.07.2014 5 z 5