LucyMi LucyMi komentáře u knih

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Kniha je dokonalá - nechápu, co pořád hatujete.. Je třeba daleko čtivější než Ovšem od Kovyho, s kuchařkou My cookong diary radši nesrovnávám, vzhledem k tomu, že to je jiný žánr.

Popisuje rodiné vztahy, své divoké mládí a hodně vtipných momentů/trapasů či kanadských žertíků.. Je to taky kniha plná kritiky, kde mluví přímo a bez zábran. Zrovna ona nemá potřebu lhát, píše jen těžko uvěřitelnou pravdu. A na konec to je výpověď, čím vším si musela projít (ke konci ve formě diáře). Mluví i o kontroverzních tématech, které by ostatní takhle na rovinu nenapsali.

Je prostě svá, jiná.

21.04.2018 5 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

„Žádný člověk není ostrov sám pro sebe; každý je kus nějakého kontinentu, část nějaké pevniny; jestliže moře spláchne hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj : smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem část lidstva. A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.“

Propojení lásky, násilí a hledání smyslu lidského života. Dokonalé ❤️

12.11.2017 5 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Zezačátku méně čtivá, ale konec vše nahrazuje. Jsou tu spíše negativní komentáře - nechápu, co chcete víc. Je tu popsána fronta z pohledu vojáků, následný ústup a milostný příběh za války, který doplňuje atmosféru. Někdo píše, že je konec zdlouhavý, já jsem se třeba nemohla odrthnout - je to věc názoru. Kdo je na pochybách, ať do ní jde - sám uvidí, jestli ho to chytne. Toto je moje první knížka z válečného prostředí a určitě ne poslední.

15.10.2017 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Já sama mám bratra s poruchou autistického spektra a po přečtení této knížky je procházka růžovým sadem s ním žít. Je o 2 roky starší, je mu 18 a má ohromnou sílu. Až teď si uvědomuju, jaké máme štěstí, že od nás otec neodešel - naopak nám dost pomáhá. Co je proti splachování věcí do záchodu, neustálé časové přesnosti, kvůli úplně banalitě lehké vysoptění k nepříčetnosti či opakování iritující činnosti, jejíž důvod se těžko zjišťuje oproti šahání do zásuvek či na žárovky, neustálé skákání, provokování, nutnost zavírat dveře či neumění zkrotit svojí horlivost? Vtipné ale je, že jak Jeremiáš tak i můj bratr se bojí psů.. Nudno dodat, že tato knížka je fikce. Přesto jsem si ale ještě víc uvědomila, jakého skvělého bratra mám :)

28.11.2016 5 z 5

Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Miguel de Cervantes y Saavedra

Přečetla jsem prvních 100 a posledních 50 stránek - bohatě mi to stačilo :D 1120? Nikdy proboha... XD

18.04.2016

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Krátké, vtipné, výstižné. Dokonalá povinná četba :D Taky jsem si zopakovala život autora. Hodně věcí jsem o něm nevěděla. Knížku doporučuju :)

17.02.2016 5 z 5

Zaklínač: Věčný oheň Zaklínač: Věčný oheň Andrzej Sapkowski

Zajímavý styl psaní, pěkné příběhy a zpracování.

31.03.2015 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Viděla jsem seriál, divadelní hru a četla jsem i knižní zpracování. Popravdě nevím, jaká forma je nejlepší :D Mě se líbí všechny :)

15.03.2015 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Libová knížka!!! :OO Příběh fantastický, osoby skvělý, ale konec... Ten mě hodně překvapil :D Už se těším na další díl :)

15.03.2015 5 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Komentář před mým napsal vše, co jsem sem chtěla také napsat :D Jenom bych ráda dodala, že když vám kamarádka říká, že je nějaká knížka báječná, tak ji poslechněte - vždycky má pravdu ;)

14.03.2015 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Překrásná romantická knížka, která upoutá každé srdce čtenáře. :33

14.03.2015 5 z 5

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Krásná originální knížka :-))
BTW: Narážku na tuto knihu můžeme najít i v Teorii velkého třesku :D :)

06.02.2015 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Originální dílo, hezký zážitek, zajímavý příběh

10.11.2014 5 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Překrásná vtipná knížka

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Je to luxusní vtipná knížka, která se lehce čte, i když jsem v některých chvílích nevěděla oč jde

Lucerna Lucerna Alois Jirásek

Tato kniha mě překvapila. Myslela jsemsi, že je to další nudná knížka, kde nebude žádný děj, ale je to přesný opak! Konec je docela i dramatický a také spravedlivý. Jsem ráda, že jsem si Lucernu přečetla

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Tot je luxusní knížka, která má velmi dramatický konec, postavy a příběh. Určitě to je jedna z nejlepších verneovek :-))

28.08.2014 5 z 5

Krev není voda Krev není voda Lauren Brooke (p)

Velmi originální příběh :-))

25.08.2014

Nadějné zítřky Nadějné zítřky Lauren Brooke (p)

Krásné :-))

25.08.2014

Dřív nebo později Dřív nebo později Lauren Brooke (p)

Krásný ale drsný příběh...