LucyMi LucyMi komentáře u knih

Pouta důvěry Pouta důvěry Lauren Brooke (p)

Tuto knížku jsem rozečetla, protože mi moji známí poradili, že už je pro dospělejší. Nakonec jsem neodolala a rozečetla jsem jí. Teď ale už v četbě nemohu pokračovat, i když jich mám dost, protože mi chybí čas. Jinak jsem byla v dětství "blázen" do koní a za 4 roky jsem jich přečetla 57. :D
"Pouta důvěry" mě zaujala tím, protože to zní dospěle, a taky protože tady začínala láska a tyto příběhy miluju.
Doporučila bych knížku pro děti od 12-20 let.
Moc se mi tato kniha líbila.

12.09.2013

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Tato knížka mně úplně nadchla. Nejdřív v tom, že hl. postava je pes, ale taky proto, protože knížka má málé rozměry.
U tohoto psa jsem silně obdivovala kuráž a vůli. Nikdy jsem nećekala, že přeběhne snad čtvrtinu Anglie... :D
Tuto knížku mi doporučila moje máma a takže vám ji také doporučím, protože má podle mě atraktivní příběh, krásné popisování a čtenářské spojování slov.
"Lassie se vrací" mi dala naději, že když se člověk snaží a má minimální šanci, tak není na škodu to zkusit na 100%.
Této knížce bych dala žánr dobrodružný, jak už jsem zmínila.
Kniha byla přeložena z angličtiny do našeho jazyka a jsem vděčná překladatelovi Oldřichu Černému, protože díky němu, si až dodnes všichni užívají úžasnou četbu.

11.09.2013 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Tohle byla moje dřívější moc oblíbená knížka. Matka mi jí vždycky předčítala, a tak jsem se jednou rozhodla si jí sama přečíst a celou. V 5. třídě se mi to povedlo a pořád si ji pamatuju. Je vlastně o 6-ti dětech, které prožívaly ve svém dětství spoustu zábavy, tajemství, ale také zajímavé příhody. Např; si dělali kluci jednou srandu, že "zakopali poklad, kde jsou pravý perly" a dívky to měly hledat. Holky na to přišly a také jim odpověděly, že nejsou tak hloupé, jak si kluci mysleli a daly jim tam do plechovky ovčí bobky.
Docela dost vtipná knížka. :)
Mě osobně nejvíc přinesla dojem, jako kdybych žila na tom kopci a chodila do obchodu... Prostě mě připravila dětským způsobem budoucnost.
Tuto knihu bych určitě doporučila dětem, tak okolo 5-11 let- spíše aby jim to četla jejich máma. :D

11.09.2013

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Tuto knížku právě čtu a moc se mi líbí.
Zatím o ní moc nevím, protože jsem nazačátku, ale už jsem se dozvěděla, že ztroskotali na pobřeží.
Bohužel jsem se dál nedostala, protože mi teď hodně čas chybí...

11.09.2013 5 z 5