Lucy84 Lucy84 komentáře u knih

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Nevím, jestli moje hodnocení této knihy natolik ovlivnilo to, že jsem před ní četla úžasného Nesbova Levharta, ale tohle mě vůbec nebavilo. Žádná atmosféra, žádná charakteristika postav, divný hlavní postavy vyšetrovatelů a naprosto s prominutím blbá policistka, který nic nedojde...Čekala jsem, že aspoň ve finále bude nějaké napětí a vyplave na povrch nějaké malinko šokující zjištění, ale ono nic a nic. Plochý a naprosto neuvěřitelný příběh. Když to srovnám s Levhartem, ano, ten byl taky trochu přes čáru, ale Nesbovi jsem ho sežrala i s naviákem. Toto ani náhodou. Jsem ráda, že jsem dočetla a už se ke knize nikdy nevrátím. Ani k autorce.

26.07.2016 1 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Super!!! Strašně mě to bavilo. Možná konec mohl být o malinko lepší. Bavilo mě střídání prostředí a asi nejvíce děj, který se odehrával v horách. Skvěle promyšlené dílo kde na konci do sebe všechno zapadne. Nic není vyprávěno zbytečně. Za mě daleko lepší než Sněhulák. A i když má kniha 650 stran, nenudila jsem se ani jednu stránku (což o Sněhulákovi říct úplně nemůžu, i když se mi celkem líbil). Doporučuji

29.06.2016 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Čtivé, hlavně tak od poloviny knížky se nedalo odtrhnout. Některé postavy ve mě vyvolaly přímo nenávist a také byly po zásluze potrestány, což jsem ani nedoufala. Trochu ten závěr mohl být napínavější. A pak Oleg - prostě z toho moc snadno vybruslil, i přes tak závažný čin, co spáchal.

21.12.2016 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Hodnotím něco mezi 3 a 4 *. Musím ocenit popis drogové scény a v ní žijících feťáků. Příběh je klasicky propracovaný a ke konci jednotlivé částečky do sebe zapadají. Trochu mi vadil počet stran, jelikož jsem četla postupně a ne najednou, tak jsem na konci pozapoměla, co se vlastně dělo na začátku a k čemu se autor ke konci knihy vrací s vysvětlením. No a nejde jinak než se vrhnout na Policii, jelikož zůstalo mnoho nedořešených věcí.

03.10.2016 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tak do poloviny knihy mě to až na výjimky moc nebavilo. I když ta vražda v lese byla fakt hustá. To jsem musela na chvíli přestat číst a řekla si - no ty vole... Od poloviny to začalo být záživné, svižné a příběh se začal ucelovat. Vraha jsem správně tipla asi kolem poloviny knihy, z čehož jsem docela překvapená, protože se mi to moc často nestává. Vyvrcholení napínavé a těžko se od něj odtrhuje. Ale zase mi to přišlo přehnané. Jako nechat si uříznout prst, jen si ho obvázat a jít honit vraha? Chápu, že v určitých situacích náš mozek přestává vnímat bolest, ale tohle mi přišlo už přes čáru. Ale jinak dobrá detektivka, napínavá, promyšlená, akorát bych z detektiva nedělala ještě víc než byl Rambo :-)

14.04.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Super kniha. Bavila mě od začátku a ani chvilku jsem se nenudila. Podobnost s autorkou G. Flynn trochu vidím v nesympatičnosti hlavních postav. A to mě baví. Žádné přikrášlování. Napínavá kniha, která vypráví příběh očima 3 postav a díky tomu vtáhne ještě víc do děje.

02.02.2016 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Líbila se mi i o trochu víc než Zmizelá. Je opět výborně napsaná, čtivá a po dočtení mě stále nutí o příběhu i postavách přemýšlet. Libby jsem přišla docela brzo na chuť, právě asi proto, že to nebyla taková ta prvoplánová, krásná, dokonalá hlavní postava, která v životě udělá všechno dobře a je bez chybyčky. Určitě si ještě přečtu i Ostré předměty.

29.06.2015 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Kniha se velice dobře čte. Ale děj teda pro mě zas taková bomba nebyl. Nebylo to špatné, hlavně díky čtivému stylu a někdy i vtipu, kterým je kniha napsaná. Ale četla jsem o dost více lepších knih s propracovanějším dějem a hlavně postavami, které nebyly tak dokonalé jako Holder a Sky. Navíc Holder byl vylíčen v mnou neuvěřitelných superlativech. Do druhého dílu nejdu.

14.12.2015 3 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Nejdříve se mi do knihy moc nechtělo a pořád jsem ji oddalovala, ale pak přišly výbuchy smíchu. Tak vtipnou knížku jsem ještě nečetla. Je i skvětle přeložená.

Červenka Červenka Jo Nesbø

Od autora jsem četla knihy od Sněhuláka až po Policii a teď jsem se dala na jeho dřívější tvorbu - tedy Červenku. Že v jeho příbězích je hodně postav se zvláštími jmény, jsem si už zvykla a byla jsem připravená. Ale v tomto příběhu těch postav na mě bylo opravdu moc a neorientovala jsem se a do toho ještě prolínání minulosti a přítomnosti. Za mě spíš průměr. Ale Harry Hole mě baví, takže jdu číst dál:-)

22.02.2017 3 z 5

Celkem jde o Merde Celkem jde o Merde Stephen Clarke

Začátek byl fakt vtipný. Hlavně když Paul přišel na pohovor. To nešlo udržet vážnou tvář ani v metru. Sem tam příběh trochu slábnul, ale pořád to bylo čtivé a zábavné. A bavilo mě utahování z američanů, hlavně když byl ve Vegas a v L.A. Příběh byl i celkem dobrodužný. Paul je mi prostě sympatický, zatímco Alexa mě nějak nepadla do noty, ale to už i v předchozích dílech.

22.10.2015 4 z 5

Mlčeti zlato Mlčeti zlato Paul Johnston

Četla jsem ji 2x. Sedí mi prostředí, baví mě pátrání detektiva Mavrose. Napínavý, zajímavý i smutný příběh. Doporučuji!

20.08.2015

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Dle celkem zajímavého odkazu: http://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_Laci_Peterson tento příběh autorka tak úplně sama nevymyslela. Čerpala ze skutečné události, jen si příběh a obět poupravila. Jádro případu ovšem zůstalo stejné (náhlé zmizení manželky, zájem medií, těhotenství, milenka).To ovšem nic nemění na tom, že kniha je velice zajímavá, napínavá a stojí za přečtení.

13.05.2015 5 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Výborná kniha, ale nevím, co má společného se Zmizelou. To je o něčem úplně jiném.

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Mě se to líbilo a určitě stojí za přečtení. Pro mě to bylo takové nevšední čtení. Moc autorů takto nepíše, tak asi tím mě zaujala. Akorát konec byl až moc rychlý a škoda, že ho autorka trochu neprodloužila. Na druhou stranu mě to zase nutí přemýšlet, jak to teda bylo. A ani jedna postava není normální, všichni psycho. Hlavně tedy její matka.

Stalo se včera v noci Stalo se včera v noci Adele Parks

Kniha se mi nelíbila. Autorčin styl mi vůbec neseděl a bylo to takové utahané a nudné bez nápadu.

13.05.2015 1 z 5