Lucy Sun Lucy Sun komentáře u knih

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

„Člověk, chce-li být svrchovaně dobrý, musí mít silnou a bohatou obraznost; musí se umět vžít do druhého a do mnoha jiných. Strasti a slasti jeho bližních musí se stát jeho vlastními. Představivost je velkým nástrojem dobra; a poezie k tomu notně přispívá.“
Charles Baudelaire

Pro mě úžasné básně. Mistrovské dílo, které nelze kritizovat.

16.04.2017 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

„Lolita, světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.“
Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla. Miluji tuto knihu a vždycky, když chce někdo doporučit nějakou knihu řeknu ať si přečte Lolitu.

10.11.2016 5 z 5

Alláhovy děti Alláhovy děti Robert Poch

V prvé řadě je nutné předeslat, že kniha je určená zejména pro čtenáře starší osmnácti let. Povídky jsou svíravě kruté a děsivě pravdivé. Ukazují nebývalou krutost a cynickou surovost fanatiků (zde muslimských) v jejich bezuzdné ošklivosti a vskutku jejich činy na souvěrcích jsou odpudivé, neomluvitelné a doslova příšerné. Číst tuto knihu by měli také ti, kteří chtějí získat náhled na vnitřní pohnutky, proč se rozhodli někteří muslimové ve jménu Alláha vraždit jiné muslimy a podotýkám mírumilovné lidi stejného vyznání. Povídky jsou psané (zřejmě záměrně) ve stylu až na hranici magického symbolismu, ale myslím, že tak chtěl autor navodit styl, jakým je většina islámské literatury psána. Každá povídka je uvedena krásnou ukázkou básně z perštiny (přeložila Věra Kubíčková). Kniha mě hluboce zasáhla, protože si autor na nic nehraje a nic nepředstírá. Jak je uvedeno v popisu knihy "Ano, to, o čem autor píše, se mohlo stát – a nejspíše se i stalo, a to v podobě možná ještě hrůznější, než autor předkládá. "

04.04.2020 5 z 5

NYX NYX Robert Poch

(SPOILER) "Nikdy nezapomenu na ten deštivý listopadový večer, kdy se ozvalo zvonění venkovního zvonku. Sešel jsem po schodech dolů, zrovna jsem se chystal jako každý večer opít, abych mohl usnout. Otevřel jsem a za dveřmi nikdo nestál."
Opsala jsem to z úvodu druhé povídky nazvané Spectator. NYX jsou dalším důkazem že šumperský spisovatel má prostě dar od pánaboha. Umí vyprávět a má neobvyklé nápady.

17.11.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Už začátek knihy mne odradil. Číst o kalhotkách potřísněných menstruační krví? Děkuji nechci. A čeština?

01.04.2020

Qinrai Qinrai Robert Poch

Příběh o malém chlapci, který překonal sám sebe. Přesvědčte se sami.

30.11.2017 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Absolutně skvělá kniha. Dr. Hannibal Lecter je má nejoblíbenější knižní postava. Všechny knihy Thomase Harrise vřele doporučuji.

02.08.2014 5 z 5

Čekala jsem že kniha bude víc tajemná. Velké zklamání.

02.08.2014 2 z 5

Mrtví se přicházejí někdy rozloučit Mrtví se přicházejí někdy rozloučit Robert Poch

Kniha obsahuje 19 hororových povídek. Nejsou erotické ani násilné a přesto zábavné a napínavé. Například hned v první povídce je skryté hluboké poselství o tom, co kdyby se někdo krásný a úspěšný ocitl v těle někoho ošklivého a neúspěšného? Druhá povídka Marcel je famózní studií psychosociální situace dvou lidí na společenském dně. Třetí povídka skvěle popisuje vztah bratra a lásky v perspektivě horoucí vášně. Úžasná povídka. A přímo brilantní je čtvrtá povídka... a to bych mohla postupovat až k skvěle napsané devatenácté povídce. Co dodat závěrem? Když přijmete autorův svět a vstoupíte do něj, zažijete skvělou jízdu a užijete si.

01.04.2020 5 z 5

Alláhovy děti Alláhovy děti Robert Poch

Doporučuji!

05.06.2019 5 z 5

Stíny jeviště Stíny jeviště Robert Poch

Dobrá kniha:)

18.06.2018 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Naprosto strhující pravdou podložená kniha. Do Osvětimi jsem se zajela podívat. Musím uznat, že je to opravdu hrozné odjíždět s pocitem kolik tam zemřelo lidí a to naprosto zbytečně. Snad nejdůležitější je tuto hrůznou historii připomínat mé generaci, proto aby se už nikdy neopakovala.

26.05.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Myslím si že tato kniha předčila Hvězdy nám nepřály. Kniha má v sobě tajemství velkého neznáma. John Green dokáže popsat pocity a udělat z celkem nezajímavých postav hrdiny. Mně osobně se kniha moc líbila a vřele ji doporučuji.

10.08.2014 4 z 5

Druhý dech a Ďábel strážný Druhý dech a Ďábel strážný Philippe Pozzo di Borgo

Kniha je dobrá, určite doporučuji k přečtení. Ale i tak jsem se už ke konci nudila. Pro mě nedostačující...Pro jiného fascinující. Určitě bych ale nechtěla vytknout autorův silný, životní příběh.

03.08.2014 2 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Zatím jsem neviděla film. Očekávala jsem od knihy víc, ale i přesto je příběh o lásce krásný.

15.11.2014

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Kniha zajímavá, tajemná a přečtená večer. Film je ale strašidelnější a lepší.

03.08.2014 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Četla jsem od Kinga hodně knih, ale Zelená míle je absolutně nejlepší.

02.08.2014 5 z 5