Alláhovy děti

Třináct krátkých povídek je uvedeno stručnou předmluvou, která bez okolků a vytáček charakterizuje žánr i téma. Spisovatel slibuje drsnou četbu, která není pro každého – a svůj slib plní. Nejedná se o samoúčelnou literární konstrukci, jejímž hlavním úkolem je šokovat čtenáře až k hranici znechucení. Ano, to, o čem autor píše, se mohlo stát – a nejspíše se i stalo, a to v podobě možná ještě hrůznější, než autor předkládá. V jednotlivých příbězích popisuje fenomén, kdy někteří muslimové zneužívají džihád, aby zakryli, že jsou: psychopatičtí vrazi, zorganizovaní sérioví zabijáci, co se rozhodli usmrcovat bez zřejmého motivu. Nejčastěji jsou poháněni touhou zabíjet a být zabiti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403208/allahovy-deti-eoy-403208.jpg 1.915
Povídky, Thrillery, Literatura česká
Vydáno, Naše vojsko

Kniha Alláhovy děti

pepik687
06.09.2020

A spousta dobro*erů bude dávat nízké hodnocení. Beze sporu a bez okolku nejlepší kniha povídek za poslední třicet let. Nemám už obavy o českou literaturu. Konečně autor co umí psát a ví přesně co chce a co čtenáři nabídnout. Tohle si zaslouží překlad do angličtiny a němčiny. Jednuduše a bez okolků vynikající.

13.08.2020

Vynikající kniha určená inteligentnímu a vzdělanému čtenáři. Tato kniha nepatří do ruky hloupým lidem!

jsemtady
15.07.2020odpad!

Tohle mi ale nikdo neřekl, že existuje taková kniha povídek. Strašně to vybočuje a chápu ty reakce dole. Chudák spisovatel.

Lucy Sun
04.04.2020

V prvé řadě je nutné předeslat, že kniha je určená zejména pro čtenáře starší osmnácti let. Povídky jsou svíravě kruté a děsivě pravdivé. Ukazují nebývalou krutost a cynickou surovost fanatiků (zde muslimských) v jejich bezuzdné ošklivosti a vskutku jejich činy na souvěrcích jsou odpudivé, neomluvitelné a doslova příšerné. Číst tuto knihu by měli také ti, kteří chtějí získat náhled na vnitřní pohnutky, proč se rozhodli někteří muslimové ve jménu Alláha vraždit jiné muslimy a podotýkám mírumilovné lidi stejného vyznání. Povídky jsou psané (zřejmě záměrně) ve stylu až na hranici magického symbolismu, ale myslím, že tak chtěl autor navodit styl, jakým je většina islámské literatury psána. Každá povídka je uvedena krásnou ukázkou básně z perštiny (přeložila Věra Kubíčková). Kniha mě hluboce zasáhla, protože si autor na nic nehraje a nic nepředstírá. Jak je uvedeno v popisu knihy "Ano, to, o čem autor píše, se mohlo stát – a nejspíše se i stalo, a to v podobě možná ještě hrůznější, než autor předkládá. "

Hana H.
26.12.2019odpad!

Jednoduché až to bolí, povídky s prakticky nulovým dějem krom znásilnění, podříznutí, mučení, zastřelení, bití. Snad nejotravnější byly takové ty snové či jaké představy ať už obětí či vrahů. Třináctkrát dokola to samé. Na toto téma byly napsány daleko lepší knihy narozdíl od této s propracovaným dějem. Tohle mi připadá, že se autor jenom honem chtěl přiživit na aktuálním tématu, aniž by tomu ovšem chtěl věnovat nějakou práci.

lenuskav
21.11.2019

docela drsný počtení...

Beracha1
20.10.2019odpad!

No to byla ale kardinální nuda. Přehlídka ztraceného času, nezapomeňte nekoupit.

topferka
20.09.2019odpad!

Hloubka příběhů mě nezaujala!