Alláhovy děti

Třináct krátkých povídek je uvedeno stručnou předmluvou, která bez okolků a vytáček charakterizuje žánr i téma. Spisovatel slibuje drsnou četbu, která není pro každého – a svůj slib plní. Nejedná se o samoúčelnou literární konstrukci, jejímž hlavním úkolem je šokovat čtenáře až k hranici znechucení. Ano, to, o čem autor píše, se mohlo stát – a nejspíše se i stalo, a to v podobě možná ještě hrůznější, než autor předkládá. V jednotlivých příbězích popisuje fenomén, kdy někteří muslimové zneužívají džihád, aby zakryli, že jsou: psychopatičtí vrazi, zorganizovaní sérioví zabijáci, co se rozhodli usmrcovat bez zřejmého motivu. Nejčastěji jsou poháněni touhou zabíjet a být zabiti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403208/big_allahovy-deti-eoy-403208.jpg 2.317

Kniha Alláhovy děti

magpetronius

Bravurní a velmi emotivní povídky od šumperského spisovatele Roberta Pocha, Alláhovy děti, které přečtete se zatajeným dechem. V jednotlivých příbězích sledujeme konflikt mezi oběťmi fanatiků (zde tedy muslimskými). Ve třinácti povídkách na pouhopouhých 194 stranách si autor s jednotlivými charaktery bravurně vyhrál a popsal je do sebemenšího detailu. Alláhovy děti tak nabízí jakýsi výjev toho, co se může stát, když fanatikové rozhodují o životě nebo smrti obětí nejen jinověrců ale i spolubratrů ve víře.

pepik687
06.09.2020

A spousta dobro*erů bude dávat nízké hodnocení. Beze sporu a bez okolku nejlepší kniha povídek za poslední třicet let. Nemám už obavy o českou literaturu. Konečně autor co umí psát a ví přesně co chce a co čtenáři nabídnout. Tohle si zaslouží překlad do angličtiny a němčiny. Jednuduše a bez okolků vynikající.

13.08.2020

Vynikající kniha určená inteligentnímu a vzdělanému čtenáři. Tato kniha nepatří do ruky hloupým lidem!

jsemtady
15.07.2020odpad!

Tohle mi ale nikdo neřekl, že existuje taková kniha povídek. Strašně to vybočuje a chápu ty reakce dole. Chudák spisovatel.

Lucy Sun
04.04.2020

V prvé řadě je nutné předeslat, že kniha je určená zejména pro čtenáře starší osmnácti let. Povídky jsou svíravě kruté a děsivě pravdivé. Ukazují nebývalou krutost a cynickou surovost fanatiků (zde muslimských) v jejich bezuzdné ošklivosti a vskutku jejich činy na souvěrcích jsou odpudivé, neomluvitelné a doslova příšerné. Číst tuto knihu by měli také ti, kteří chtějí získat náhled na vnitřní pohnutky, proč se rozhodli někteří muslimové ve jménu Alláha vraždit jiné muslimy a podotýkám mírumilovné lidi stejného vyznání. Povídky jsou psané (zřejmě záměrně) ve stylu až na hranici magického symbolismu, ale myslím, že tak chtěl autor navodit styl, jakým je většina islámské literatury psána. Každá povídka je uvedena krásnou ukázkou básně z perštiny (přeložila Věra Kubíčková). Kniha mě hluboce zasáhla, protože si autor na nic nehraje a nic nepředstírá. Jak je uvedeno v popisu knihy "Ano, to, o čem autor píše, se mohlo stát – a nejspíše se i stalo, a to v podobě možná ještě hrůznější, než autor předkládá. "

lenuskav
21.11.2019

docela drsný počtení...

Beracha1
20.10.2019odpad!

No to byla ale kardinální nuda. Přehlídka ztraceného času, nezapomeňte nekoupit.

topferka
20.09.2019odpad!

Hloubka příběhů mě nezaujala!