Robert Poch

česká, 1966 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

Alláhovy děti

Alláhovy děti - Robert Poch

Třináct krátkých povídek je uvedeno stručnou předmluvou, která bez okolků a vytáček charakterizuje žánr i téma. Spisovatel slibuje drsnou četbu, která není pro každého – ... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 7 knih

Komentáře (23)

Přidat komentář
Naias
07. srpna

PanPredseda: Aha. Súdila som aj podľa toho, čo píše mamadli1922 vo svojom príspevku z 31.7. Ale nech už pán autor tvrdí to, či to, je to lež jako věž.

PanPredseda
07. srpna

Ad Naias:
Můj příspěvek je bez kontextu poněkud nepřesný, ale i mně Robert Poch tvrdil, že povídku napsal před tím, než vůbec četl něco od Lovecrafta. Ten první odstaveček regauje na teorii, kterou rozvíjel ve svém, nyní již smazaném příspěvku, kdy si člověk může nepamatovat, že něco již někde četl a použít to později ve své tvorbě, což se ho ale podle jeho vyjádření netýká.
Tudíž výmluvy p. Pocha jsou vcelku konsistentní: nejdřív prý napsal Hrůzného věštce a až potom četl Lovecrafta. Velice pravděpodobně však neodpovídají realitě.

Naias
07. srpna

Ak som to správne pochopila z príspevku užívateľa PanPredseda (príspevky užívateľa jsemRobertPoch sú fuč), Robert Poch napísal poviedku Hrůzný věštec po prečítaní poviedky Hrůzný stařec, keď si ju pamätal-nepamätal (to je ako s tou dievčinou z rozprávky, ktorá bola odetá-neodetá a priniesla dar-nedar). Mne tvrdil, že sa s Lovecraftom zoznámil až potom. Ako povedal Calvin: „Myslím, že bych ty výmluvy neměl mít tak improvizovaný.“

PanPredseda
06. srpna

Ad jsemRobertPoch:
1) K tomu Vašemu teoretizování, které se Vás prý netýká (a také netýká):
To by si takový jedinec na jednu stranu zapamatoval u povídky nejen hrubý nástin děje a zápletky, ale i pořadí vět a věty samotné skoro na slovo přesně a na druhou stranu by si nepamatoval, že už ji někde četl? Zajímavý (a pro mne neuvěřitelný) případ selektivní paměti, ale ten bych nechal k posouzení někomu povolanějšímu, kdo by mohl potvrdit či vyvrátit, zda to možné je.
2) Kdo Vám to dosvědčí?
3) Tak už jste se naučil použít správné slovíčko "zášť" místo nesmyslného "prestiž"? Výborně.
4) Popravdě je mi jedno, jestli se stanete úspěšným spisovatelem (i když můj osobní názor je takový, že jen těžko, protože ve Vaší tvorbě nevidím velký kvalitativní posun). Ale co mi vadí, že Vám zatím vcelku prochází fakt, že jste opsal a jen lehce pozměnil Lovecraftovu povídku a vydával ji za svou s tím, že Vaše sbírka povídek byla a je stále prodávána.
5) Neomluvím se Vám. Za pravdu se omlouvat nebudu. Mé komentáře, které jsou v současné době uveřejněné, Vás možná urážejí, ale za nimi si stojím. Po předchozí komunikaci s Vámi jsem smazal některé, které by bylo možné považovat za zavádějící. Víc už jich mazat nebudu.
6) To, že jsem měl vytvořit webovou stránku urážející Vaši manželku je lež. Aby se ty OČTŘ nakonec neobrátily proti Vám. Víte, jak je definována pomluva?
7) Nenechám. Dokud se nepřiznáte a neomluvíte. (Vizte můj předchozí komentář.)

PanPredseda
03. srpna

Ad jsemRobertPoch:
Pane Pochu, rád používáte slůvko "drzé". Prozraďte mi prosím, jakým přídavným jménem byste označil Vaše jednání, kdy jste víceméně opsal a jen lehce poupravil Lovecraftovu povídku a vydával ji za své dílo.
Já myslím, že slovo "drzé" na to sedí vcelku přiléhavě.
Vaše slova, že "považujete diskusi za uzavřenou" beru pouze jako floskuli, která se chabě snaží zakrýt nedostatek Vašich argumentů. Pro mne diskuse skončí až ve chvíli, kdy se ke svému poklesku (rozumějte opsání Lovecraftovy povídky) veřejně přiznáte a omluvíte se za něj těm lidem, kteří o Vaši omluvu budou stát. Pokud k tomuto z Vaší strany dojde, slibuji Vám, že toto téma nadále nebudu jakkoliv rozviřovat či přiživovat a spokojím se s tím, že bude existovat Vaše veřejně dostupné přiznání a omluva.
Považuji diskusi tudíž za stále otevřenou, ale domnívám se, že by ji bylo vhodnější nadále vést kupříkladu zde: https://www.databazeknih.cz/diskuze/diskuze-o-autorech-8/plagiatorstvi-5118
Přeji Vám, ať v sobě najdete dostatek odvahy.

mamadli1922
03. srpna

Půjdu a vykradu banku. Chytí mě při činu, ukáží mi záběry z kamer, kde jsem já házející peníze do pytle. A já řeknu: "Tu banku jsem nevykradl." Musí mě tedy pustit, protože názor je subjektivní a mé slovo jim musí stačit. Jak napsal Petr A. Bílek: "Argumentace se stala záležitostí víry."

Pane Pochu, nechci spekulovat o tom, že profil "robertpoch" jste Vy. Nemám pro to důkazy a ano, tady si musí udělat názor každý sám. Dle mého je to očividné, Vaše argumentace chabá, ale máte pravdu, pokud nejsem hacker, pádné důkazy neseženu. Stejně tak jako o původu profilů "jsemtady" "horrorove3902" "1126" a hlavně Lucy Sun, ať už se za tím skrývají členové Vaší rodiny nebo Vy sám. (Někdo tu zmiňoval otázku podobného jazyka - všechny tyto profily mají totožný styl a úroveň vyjadřování - To ale posuďte sami). Zvláštní samozřejmě je, že ihned po mém prvním komentáři většina těchto profilů stáhla své pětihvězdičkové recenze a změnila je na odpad (kladné komentáře paradoxně zůstaly). Pozoruhodná shoda náhod - v jednom jediném dni!

Co ale nepopřete, a každý gramotný člověk si to může ihned ověřit, že jste opsal Lovecraftovu povídku Hrůzný stařec. Pokud nejste nějaká Mistrova dokonalá reinkarnace (Mrtví se někdy přicházejí rozloučit, tohle ale zcela jistě nebude ten případ), není jiná možnost než ta, že jste povídku zkrátka opsal, aniž byste si uvědomil, že se to ve slušné společnosti nedělá a není to úplně standartní umělecký postup. Vaše obhajoba, že Lovecraft je mrtvý a nezanechal dědice, je ještě víc úsměvná než ta, kterou jste předvedl na autorském čtení. Takže pokud přepíšu Annu Kareninu a vydám román pod svým jménem, je to v pořádku, protože Tolstoj umřel ještě dříve než Lovecraft! Ejhle kolik géniů by se z české literatury naráz vyrojilo!

Zkrátka a dobře, pane Pochu, neznám Vaší motivaci, ale plagiátor jste, a kromě svého dušování se, nejste schopen toto tvrzení vyvrátit. Nemám vůči Vám ani osobní "prestiž" ani zášť, jen mě mrzí, že když už se proviníte proti spisovatelskému kodexu tím nejnižším způsobem, nejste to ani schopen přiznat. Říct: "Jo, opsal jsem to, Lovecraftova povídka ve mně silně rezonovala, neuvědomil jsem si v tu chvíli, že je to špatně." Ale Vy jen mlžíte a tváří v tvář by Vás v debatě každý rozsekal jen tím, že by vedle sebe četl pasáže z obou povídek. A Vy byste nemohl říct ani popel. Pište dál, pane Pochu, držím Vám palce, ale pište s hlavou vztyčenou ne jako pštros zabořený v písku. Přeji hezký začátek pracovního týdne!

PanPredseda
02. srpna

Podle jistých indicií, které vyplývají z komunikace s uživateli "robertpoch" a "jsemRobertPoch" se domnívám, že z obou komunikovala (či stále komunikuje) jedna a ta samá osoba a tedy vymezení se uživatele "jsemRobertPoch" vůči uživateli "robertpoch", jakožto falešnému profilu, který by mu měl škodit, se nemusí zakládat na pravdě.

jsemRobertPoch
01. srpna

PanPredseda

1