jsemtady jsemtady komentáře u knih

Proč nejsem muslimem Proč nejsem muslimem Suscitator (p)

(SPOILER) Pár citátů z knihy
"Žena je dárkyní života, proto je v náboženství, které nenávidí život, bita a ponížena."

"To je můj imperativ: Za každou vystavenou mešitu v křesťanské zemi, kostel v zemi muslimské! Přikryjte půlměsíc vznešeností svoji!"

"Multikulturalismus – kdo se dnes této ideologii postaví stranou, má proti sobě vždycky celé stádo… "

"Ženy v islámu jsou jako velbloudice odchované na jatka, odpouští i noži řezníka."

"Překrásní velbloudi, nádherné velbloudice, od nejútlejšího dětství znají jen bič."

"Upír islám potřebuje veliké stádo."

"Nakonec není poháněčem jejich zlobných kázání, zlostného křiku, rostoucí strach, že jim stádo uteče za lepší pastvou?"

"Pokud mají tak úžasnou kulturu, proč se tlačí do Západního světa, o němž tvrdí, že se nachází uprostřed džáhilíji."

"Ekonomický model Západu je pro řadu muslimů nepřijatelný, ale technologické hračky už nikoli. Skrze ně škodí."

"duševní hrb"

"Optimisté versus pesimisté"

Nemoc soucitu "islamofilie" - skvěle vyložené na straně 61.

"Zajímejte se o celý jedovatý strom. Nikoli jen o pupen, květ nebo plod"

No je tam toho hodně. Těžká kniha ale stojí za přečtení. Dobré pasáže o zahalování a proč muži bijí ženy.

18.11.2022 5 z 5

Alláhovy děti Alláhovy děti Robert Poch

Abych se přiznala je to strašně silná kniha. Někde jsem musela přeskakovat protože mě bylo strašně divně a nemohla jsem z toho číst. Píše geniálně+. Já čekám kdy knihy Nyx a tady tuto přeloží do světových jazyků, protože píše světově. Prostě jestli je opravdu Čech tak máme světového spisovatele. Konečně!!!!

16.06.2022 5 z 5

NYX NYX Robert Poch

K téhle knize vypůjčené v knihovně jsem přistupovala nedůvěřivě. Proč, protože se jedná o českou sci-fi. Ale po několikátém přečtení se nestydím říct že toto je světová literatura. Panebože tohle strmí nad českými sci-fi knížkami jak Himaláje! Okamžitě ať začnou překladatelé překládat do cizích jazyků. Tohle je absolutní bomba v české sci-fi. Povinnost pro všechny, kdo umí číst. Četla jsem víckrát všechny povídky a za sebe musím říct, tohle je naprosto úžasná kniha povídek a hned vysvětlím proč. Pan Spisovatel má perfektně zmáknutý makrokosmos do kterého zasadil postavy. Dokonale zvládl vnitřní mikrokosmos postav. Prostředí je tak realistické, že jsem všechno viděla tak, jak si pan spisovatel přál. Postavy jednají přesně tak, jak si umím představit a jsou proto uvěřitelné!!!! Úplně mě vtáhl do děje a jestli je autor opravdu Čech, tak máme po desetiletích zas světového autora. Jaktože o tomhle spisovateli nikdo nepíše v novinách???? Hledala jsem informace ale jen jeden článek a jinak nic.

16.06.2022 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Jasné, stručné a čtivé. Díky autore!

20.07.2020

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

tohle ne, fakt už ne, ale dobrej kalkul ze strany autorky i nakladatele.

20.07.2020 odpad!

Povznesení Povznesení Stephen King

tak tohle je romantika :-) ala King

20.07.2020

Mrtví se přicházejí někdy rozloučit: Soubor povídek z období let 2002-2007 Mrtví se přicházejí někdy rozloučit: Soubor povídek z období let 2002-2007 Robert Poch

Normální hororové povídky. Žádnej sex ani násilím teda násilí tam trochu je. A celkem ujdou nápady. Za tu cenu jako e-kniha ale dobrý

20.07.2020 odpad!

Kazajit Kazajit Robert Poch

židovská kniha? Ukázky zajímavé.

19.07.2020 odpad!

Alláhovy děti Alláhovy děti Robert Poch

Tohle mi ale nikdo neřekl, že existuje taková kniha povídek. Strašně to vybočuje a chápu ty reakce dole. Chudák spisovatel.

15.07.2020 5 z 5