Mrtví se přicházejí někdy rozloučit: Soubor povídek z období let 2002-2007

Obálkový a hřbetní název: Mrtví se přicházejí někdy rozloučit. Povídkový soubor Mrtví se přicházejí někdy rozloučit je výběr Pochových povídek z let 2002 až 2007. Hororové příběhy nás nechávají zabřednout do mystického neznáma, které se rozprostírá kolem nás a o kterém mnozí nevíme. Poch před námi otevírá světy plné podivných, vědecky dosud neověřených záhad. Klade otázky; za neviditelnou oponou reality, co se tam děje? Proč z neviditelných míst přicházejí? A proč někteří mohou vnímat a vidět a komunikovat s neznámem? Poch nás ujišťuje, že ale také existují lidé, kteří tuto schopnost nejen že mají, ale jsou navíc obdařeni zvláštními schopnostmi, jako v povídce Metamorphosis, kdy hlavní hrdinka získává skutečně zvláštní a unikátní schopnost. Poch naznačuje, že nemusí to být pouze bytosti tam z venku, které nám pomáhají, ale můžeme to být i my. V povídce Cesta starého mládence je hlavním hrdinou mladý inženýr programátor, který pomáhá řešit dávnou vraždu. V příběhu nazvaném Neviditelná láska autor naznačuje, že když někdo opravdu chce tak může s milovanou bytostí skutečně zůstat až na věky. V jiné povídce podivínský sběratel je majitelem mnoha vzácných kamenů, ale jakým způsobem se jeho sbírka rozrůstá, to se čtenář dozví v příběhu nazvaném Hrůzný Věštec. V knížce čtenář nalezne devatenáct příběhů, devatenáct různých lidských osudů a devatenáct záhadných událostí. Nelze je vnímat lidskýma očima a určitě nahmatat smysly, které známe....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50761/mrtvi-se-nekdy-prijdou-rozloucit-soubor-povidek-z-obdobi-let-50761.jpg 2.515
Horory, Povídky, Sci-fi
Vydáno, Tribun EU

pepik687
06.09.2020

Některé povídky volají po zfilmování, mají drive a hlavně nápad a na českou literaturu rusofilní je tohle balzám na duši. (pepík)

13.08.2020

Knihu doporučuji čtenářům, kteří vyhledávají českou kvalitní literaturu. Povídky jsou určené náročnému čtenáři. Nic pro slaboduché čtenářstvo!

jsemtady
20.07.2020odpad!

Normální hororové povídky. Žádnej sex ani násilím teda násilí tam trochu je. A celkem ujdou nápady. Za tu cenu jako e-kniha ale dobrý

PanPredseda
12.06.2020odpad!

Kniha obsahuje 19 povídek, z nichž některé do žánru horroru rozhodně nezapadají. Většina povídek není ani zábavná, ani napínavá. Pasáže, ve kterých je zmiňováno násilí a erotika či sex jsou až na čestné výjimky nezáživné a neschopné probudit ve čtenáři jakékoliv emoce.
Nejlépe z celé knihy vyznívají tyto povídky: horrorová Setkání o Filipojakubské noci, psychologická Tisíc dní a atmosférická Blinsett, které onu špetičku kvality dodává fakt, že se mermomocí nesnaží být povídkou horrorovou.
Tři zmíněné povídky pak přečnívá ještě Hrůzný věštec, ale pouze do té chvíle, než si uvědomíte, že originál povídky znáte a je z pera dávno zesnulého Spisovatele s velkým S.
---
edit: Další povídkou, která je až nepřirozeně podobná jiné, dříve vydané, je povídka Matně sametový povrch. Srovnejte její text s povídkou Lidé od vedle autorky Pauline C. Smithové.

Lucy Sun
01.04.2020

Kniha obsahuje 19 hororových povídek. Nejsou erotické ani násilné a přesto zábavné a napínavé. Například hned v první povídce je skryté hluboké poselství o tom, co kdyby se někdo krásný a úspěšný ocitl v těle někoho ošklivého a neúspěšného? Druhá povídka Marcel je famózní studií psychosociální situace dvou lidí na společenském dně. Třetí povídka skvěle popisuje vztah bratra a lásky v perspektivě horoucí vášně. Úžasná povídka. A přímo brilantní je čtvrtá povídka... a to bych mohla postupovat až k skvěle napsané devatenácté povídce. Co dodat závěrem? Když přijmete autorův svět a vstoupíte do něj, zažijete skvělou jízdu a užijete si.

Aen
08.08.2014odpad!

Tuhle sbírku jsem loni četl a nepřipadla mi nějak zvlášť kvalitní. Jako každý, kdo zná Lovecrafta, musím souhlasit s Beracha1 i PanPredseda.

Beracha1
07.08.2014odpad!

Knížka mne poněkud zklamala, není přílíš záživná a ani originální.

horrorove3902
02.08.2014

Knihu jsem četl, a velmi zaujatě. Autor je zejména výborný vypravěč. Dokáže na malém prostoru zhutnit děj. Výborná kniha a doporučuji,

povídky

Robert Poch
česká, 1966

všech 8 knih autora

Kniha Mrtví se přicházejí někdy rozloučit: Soubor povídek z období let 2002-2007 je v

dalších seznamech2x