Mrtví se přicházejí někdy rozloučit: Soubor povídek z období let 2002-2007 zajímavosti

Mrtví se přicházejí někdy rozloučit: Soubor povídek z období let 2002-2007
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50761/mrtvi-se-nekdy-prijdou-rozloucit-soubor-povidek-z-obdobi-let-50761.jpg 3 16 16

Povídkový soubor Mrtví se přicházejí někdy rozloučit je výběr Pochových povídek z let 2002 až 2007. Hororové příběhy nás nechávají zabřednout do mystického neznáma, které se rozprostírá kolem nás a o kterém mnozí nevíme. Poch před námi otevírá světy plné podivných, vědecky dosud neověřených záhad. Klade otázky; za neviditelnou oponou reality, co se tam děje? Proč z neviditelných míst přicházejí? A proč někteří mohou vnímat a vidět a komunikovat s neznámem? Poch nás ujišťuje, že ale také existují lidé, kteří tuto schopnost nejen že mají, ale jsou navíc obdařeni zvláštními schopnostmi, jako v povídce Metamorphosis, kdy hlavní hrdinka získává skutečně zvláštní a unikátní schopnost. Poch naznačuje, že nemusí to být pouze bytosti tam z venku, které nám pomáhají, ale můžeme to být i my. V povídce Cesta starého mládence je hlavním hrdinou mladý inženýr programátor, který pomáhá řešit dávnou vraždu. V příběhu nazvaném Neviditelná láska autor naznačuje, že když někdo opravdu chce tak může s milovanou bytostí skutečně zůstat až na věky. V jiné povídce podivínský sběratel je majitelem mnoha vzácných kamenů, ale jakým způsobem se jeho sbírka rozrůstá, to se čtenář dozví v příběhu nazvaném Hrůzný Věštec. V knížce čtenář nalezne devatenáct příběhů, devatenáct různých lidských osudů a devatenáct záhadných událostí. Nelze je vnímat lidskýma očima a určitě nahmatat smysly, které známe. Po přečtení této knížky budete na vážkách, byla to halucinace nebo realita? Je to výmysl anebo se příběhy skutečně staly?... celý text

Zajímavosti (6)

Povídka Matně sametový povrch je s největší pravděpodobností opsaná a poněkud upravená povídka Lidé od vedle autorky Pauline C. Smithové. (PanPredseda)


Ve zveřejněném popisu knihy je zmíněna povídka Cesta starého mládence. Kniha povídku s tímto názvem vůbec neobsahuje. Podle naznačeného děje se může jednat o povídku Setkání o Štědrovečerní noci. (PanPredseda)


Podle informace v knize jde o soubor povídek z let 2002 až 2007. (PanPredseda)


Zatímco na přebalu a hřbetu je uveden název Mrtví se přicházejí někdy rozloučit, uvnitř knihy je použit název Mrtví se někdy přijdou rozloučit, což je také replika jedné z postav v povídce Neviditelná láska. V této povídce je věta vytištěna s překlepem: Mrtví se někdy přiijdou rozloučit. (PanPredseda)


Povídka Hrůzný věštec z této knihy je očividným plagiátem povídky Hrůzný stařec od H. P. Lovecrafta (respektive jejího českého překladu od Fr. Jungwirtha). I přes tento fakt je kniha prodávána. (PanPredseda)


Autor knihu napsal od půlky října do půlky prosince roku 2001.Kniha dlouho, téměř šest let, ležela v šuplíku až se nakonec našla ochotná skupina donátorů, které text zaujal a zaplatili jeho vydání. Robert Poch je velmi skromný, pokorný, tichý a velmi sečtělý člověk. Vyhýbá se jakékoli aktivitě na internetu, tedy až na jedno, jediné co má je email. Dosud nemá ani počítač! I kniha povídek byla sepsána rukou! A pak přepsána přáteli na počítači. (horrorove3902)


Štítky knihy

povídky

Část díla

všech 19 částí díla

Autorovy další knížky

Robert Poch
česká, 1966
2019  53%Alláhovy děti
2007  53%Mrtví se přicházejí někdy rozloučit: Soubor povídek z období let 2002-2007
2020  58%NYX
2009  64%Špinavá holka
2017  42%Qinrai