NYX přehled

NYX
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454000/bmid_nxy-2BS-454000.jpg 3 11 11

Myslíte si, že existuje jenom jeden vesmír? A myslíte si, že inteligentní život na vzdálených planetách není možný? Odmítáte myšlenku, že jinde prospívají humanoidní ale i nehumanoidní rasy, které mají stejné starosti nebo prožívají shodné radosti jako my, ale trochu anebo diametrálně jinak; v kontextu své kultury, svého vnímání reality a chápání vlastního světa. Zavrhujete podobné myšlenky. Ale proč? Protože vědci tvrdí, že život na úrovni inteligentních bytostí mimo Zemi není možný. Ale vy, když zvednete oči k hvězdnaté obloze nějak tušíte, a nedokážete říci odkud se ten pocit bere, že vědci nemusejí mít až tak docela pravdu. A já mám ten stejný pocit. Proto jsem napsal knihu povídek NYX, abych vám potvrdil, ano jsou tam – mimozemšťani a vytvořili jedinečné kultury. Mají s námi mnoho společného, i když jsou často stvořeni z jiné podstaty než my.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize NYX. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (6)

evilunicorn
04.09.2023 5 z 5

No tak tohle mi dost sedlo!Takový rychlý šlehy na pár stránkách, ale autor i na nich dokázal vytvořit příběhy s tísňovou atmosférou a zajímavými nápady.Jen těch chyb v textu by nemuselo být tolik..Pro mě obrovské (a příjemné) překvapení!

jsemtady
16.06.2022 5 z 5

K téhle knize vypůjčené v knihovně jsem přistupovala nedůvěřivě. Proč, protože se jedná o českou sci-fi. Ale po několikátém přečtení se nestydím říct že toto je světová literatura. Panebože tohle strmí nad českými sci-fi knížkami jak Himaláje! Okamžitě ať začnou překladatelé překládat do cizích jazyků. Tohle je absolutní bomba v české sci-fi. Povinnost pro všechny, kdo umí číst. Četla jsem víckrát všechny povídky a za sebe musím říct, tohle je naprosto úžasná kniha povídek a hned vysvětlím proč. Pan Spisovatel má perfektně zmáknutý makrokosmos do kterého zasadil postavy. Dokonale zvládl vnitřní mikrokosmos postav. Prostředí je tak realistické, že jsem všechno viděla tak, jak si pan spisovatel přál. Postavy jednají přesně tak, jak si umím představit a jsou proto uvěřitelné!!!! Úplně mě vtáhl do děje a jestli je autor opravdu Čech, tak máme po desetiletích zas světového autora. Jaktože o tomhle spisovateli nikdo nepíše v novinách???? Hledala jsem informace ale jen jeden článek a jinak nic.


magpetronius
09.05.2022 5 z 5

Ano přečteno jedním dechem. Ano jsou to skvělé povídky. Dostaly mě Nyx, Légon, Somniator ale ty ostatní jsou také na pět hvězdiček. Knížku určitě doporučuju. Půjčila jsem si od kamarádky a pak si šla knížku koupit.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (45. týden)

01.11.2020


Citáty z knihy (2)

Čekal jsem tu neklidný, osamělý a opuštěný na stráži na okamžik, kdy se objeví kosmická loď připlouvající z hlubin tak vzdálených, že částice světla, které dopadají na sítnici mých stovek očí, pochází z galaxií, které již dávno zanikly.


Co to říkal stařec: „Armageddon je ale popření řádu přírody. Je veškerou negací života a všeho lidského, čistého a krásného. Čekání na konec světa, je cynické, chorobné, kruté, nesmyslné, je disharmonické a odporuje čemukoli humánnímu. Je záporem řádu, je popřením lidskosti…“


Kniha NYX v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených10x
ve Čtenářské výzvě2x
v Doporučených3x
v Knihotéce3x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit4x
v dalších seznamech2x