NYX

Myslíte si, že existuje jenom jeden vesmír? A myslíte si, že inteligentní život na vzdálených planetách není možný? Odmítáte myšlenku, že jinde prospívají humanoidní ale i nehumanoidní rasy, které mají stejné starosti nebo prožívají shodné radosti jako my, ale trochu anebo diametrálně jinak; v kontextu své kultury, svého vnímání reality a chápání vlastního světa. Zavrhujete podobné myšlenky. Ale proč? Protože vědci tvrdí, že život na úrovni inteligentních bytostí mimo Zemi není možný. Ale vy, když zvednete oči k hvězdnaté obloze nějak tušíte, a nedokážete říci odkud se ten pocit bere, že vědci nemusejí mít až tak docela pravdu. A já mám ten stejný pocit. Proto jsem napsal knihu povídek NYX, abych vám potvrdil, ano jsou tam – mimozemšťani a vytvořili jedinečné kultury. Mají s námi mnoho společného, i když jsou často stvořeni z jiné podstaty než my....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454000/nxy-2BS-454000.jpg 2.27
Povídky, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Naše vojsko

Kniha NYX

PanPredseda
01.12.2020

To nejlepší, co jsem od Roberta Pocha zatím četl. Sbírka jako celek si zaslouží 60 %, povídka Nyx 80 %.

Lucy Sun
17.11.2020

(+ SPOILER) "Nikdy nezapomenu na ten deštivý listopadový večer, kdy se ozvalo zvonění venkovního zvonku. Sešel jsem po schodech dolů, zrovna jsem se chystal jako každý večer opít, abych mohl usnout. Otevřel jsem a za dveřmi nikdo nestál."
Opsala jsem to z úvodu druhé povídky nazvané Spectator. NYX jsou dalším důkazem že šumperský spisovatel má prostě dar od pánaboha. Umí vyprávět a má neobvyklé nápady.