Proč nejsem muslimem

Proč nejsem muslimem https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503777/bmid_proc-nejsem-muslimem-7ij-503777.jpg 3 3 2

Religiózní dynamika islámu způsobila děsivé jedenácté září roku 2001. Tehdy jsem usoudil, že čas dozrál k tomu, abych si začal klást otázku, zda je či není islám zlá předtucha, abych mnohem později hledal argumenty na otázku: „Proč nejsem muslimem?“ Ať už pracujeme s konkurujícími si pojmy anebo alternativními koncepcemi, moje esej na téma Proč nejsem muslimem v konotaci antiopresivních přístupů a politologie snad má nepatrnou cenu, ale naznačuje jisté intelektuální a ideologické neshody mezi světem Západu a muslimů. A proč to? (1) Islám usiluje ovládnout náš svět, (2) odmítá být věcí veřejnou, aby mohl být kritizován a problematizován, (3) odmítá kompromis a konsens, (4) usiluje přivlastňovat si moc a rozdělování zdrojů. Autor eseje vyjadřuje svůj názor a zamýšlí se nad problematikou muslimů a islámu v novodobých dějinách Evropy. V eseji Proč nejsem muslimem čtenáři nabízí inspirativní, neotřelý a smysluplný pohled na daný fenomén. Komentuje a posuzuje jev v širším kontextu v konotaci antiopresivních přístupů, filozofie, politologie a sociologie. Navrhuje nový pohled na aktuální společenské téma, a nejenom to, doporučuje realizovatelná řešení. Autor klade palčivé otázky a hledá emocemi a slovním balastem nezatížené odpovědi, což se mu daří. Uchopuje pojmy živým obrazným jazykem a tím, že se kriticky zamýšlí nad danou problematikou, nutí čtenáře, aby společně vedli dialog a hledali odpovědi na složité až abstraktní myšlenky.... celý text

jsemtady
18.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Pár citátů z knihy
"Žena je dárkyní života, proto je v náboženství, které nenávidí život, bita a ponížena."

"To je můj imperativ: Za každou vystavenou mešitu v křesťanské zemi, kostel v zemi muslimské! Přikryjte půlměsíc vznešeností svoji!"

"Multikulturalismus – kdo se dnes této ideologii postaví stranou, má proti sobě vždycky celé stádo… "

"Ženy v islámu jsou jako velbloudice odchované na jatka, odpouští i noži řezníka."

"Překrásní velbloudi, nádherné velbloudice, od nejútlejšího dětství znají jen bič."

"Upír islám potřebuje veliké stádo."

"Nakonec není poháněčem jejich zlobných kázání, zlostného křiku, rostoucí strach, že jim stádo uteče za lepší pastvou?"

"Pokud mají tak úžasnou kulturu, proč se tlačí do Západního světa, o němž tvrdí, že se nachází uprostřed džáhilíji."

"Ekonomický model Západu je pro řadu muslimů nepřijatelný, ale technologické hračky už nikoli. Skrze ně škodí."

"duševní hrb"

"Optimisté versus pesimisté"

Nemoc soucitu "islamofilie" - skvěle vyložené na straně 61.

"Zajímejte se o celý jedovatý strom. Nikoli jen o pupen, květ nebo plod"

No je tam toho hodně. Těžká kniha ale stojí za přečtení. Dobré pasáže o zahalování a proč muži bijí ženy.

magpetronius
21.10.2022 5 z 5

Knihu mám doma, tedy z důvodu diskuse kterou vedu s jiným fanouškem ... Kniha mě zaujala. Ale myslím si, že tohle moc lidí asi nepobere. Knihu doporučuji spíše studentům humanitních VŠ a politikúm