LuckyZ LuckyZ komentáře u knih

Pokrevní sestry Pokrevní sestry Kateřina Janouchová

Další pokracovani o životě porodní sestry ve Svedsku. O rodinném životě a rovnopravnosti. Dam i další dily, ale uz se to docela točí v kruhu.

28.06.2020 3 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Hrozná kniha, nedělám si iluze, že se to už neděje a o to je to horší. I kdyz je to psané před 11lety. Poutavé čtení od statečné ženy. Zajímavý postreh, že v její rodině vlastně nebyl žádný cit, vrelost, spíš jen strach.

08.06.2020 5 z 5

Hilda a pidilidi Hilda a pidilidi Stephen Davies

Četl synek. Hildu už zná od bratrance a četl omylem prvni Hildu a paradni slavnost. A tak jsme se teď dozvedeli jak to mela Hilda předtím, na coz jsou odkazy i v další knize. Synkovi se libilo elfí městečko a soucitili jsme s Hildou, která chtela zůstat bydlet v divocine a ne se stěhovat do mesta.

28.05.2020 3 z 5

Emoční poruchy v dětství a dospívání Emoční poruchy v dětství a dospívání Peter Pöthe

Dlouho jsem odbornou knihu nečetla, a tahle mě skvěla přitáhla zpátky k oboru. Čtivě napsáno, určitě se k ní budu vracet. Vřele doporučuji, a jsem ráda, že jsem jí konečně přečetla po těch letech, co ji vlastním.

04.05.2020 5 z 5

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Moje první kniha od autorky, začátek nic moc, ale pak to pokračovalo slibneji. Některá místa by se dala popsat lépe, ale nakonec z toho bylo příjemné čtení, optimistické, milé.

26.04.2020 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Kniha mě mile překvapila, jinak toto moc nečtu, ale dostala jsem se k ní i diky Ctenarske vyzve. Zajímavé postrehy o životě, a ukazka silného materskeho pouta. Docela fantastické, ale další nahled toho co může byt mezi životem a smrtí, nebo po smrti. K přečtení me motivovala i kniha o podobnem tématu Zachránila mě slza.

10.04.2020 4 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Velmi prospěšná kniha, nuti k zamyšlení o nasem životě a lékařské etice. Může se stát každému, a je až strašidelné co musela pacientka prožívat, když mysleli, ze nevnímá a dělali zakroky bez anestezie. Její vůle k životu je obdivuhodná. Knížka pro každého, rozhodně doporučuji. Doufam, že se mi to nikdy nestane. A jak můžeme vedet, ze víme, co prožívá a vnímá člověk v kómatu .

22.03.2020 5 z 5

Matčino srdce Matčino srdce Kateřina Janouchová

Po delší době jsem se vratila k teto serii a pokracuji 5.dilem,ale uz to pro me nema takovy náboj jako na začátku. Ale konec zase překvapivý a mnohovyznamovy nazev knihy dobre zvolený. Vadil mi styl psaní přímé řeči. Presto jsem si půjčila další díl.

22.02.2020 3 z 5

Povstání Herobrina Povstání Herobrina Steve DeWinter

Mamku i synka překvapil nečekaný konec. Dalsi pribeh z Minecraftu, kam se dostal jeden z bratrů pres speciální pc v otcove laboratoři. Potká se v něm s postavou Herobrina, ktereho vývojář nakonec do hry nepustil....

03.02.2020 2 z 5

Kryštof ÁDéHáDě Kryštof ÁDéHáDě Pavlína Brzáková

Kniha mě velni prekvapila, mile, nakonec i pozitivně popsán život rodiny s ditetem, které zlobi ADHD. Popis z pohledu matky, která našla hezký přístup k nastalym problémům synka i svych. Doporucuji precist vsem zajemcum o tema a také ucitelum.

03.02.2020 5 z 5

Hospoda Jamaica Hospoda Jamaica Daphne du Maurier

Četla se mi lépe, nez před 20lety,kdy jsem ucinila první pokus kvůli maturite, tenkrát jsem ji nebyla schopna dočíst . V půlce knihy jsem byla mile prekvapena a cetla se mi výborně. Poté uz jsem spěchala, abych ji docetla, připadlo mi, ze ji ctu uz dlouho . Mé první setkani s autorkou, diky Ctenarske vyzve. Nekdy mi popisy a magie přišli hezké, někdy zbytečné.

14.01.2020 4 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Pro mě nový úkaz a dik za něj Vyzvo, neb vybrat si předtím knihu o Ostravě bylo zoufalství. Doporučuji

01.01.2020 5 z 5

Shazam!: Monstrózní společenství zla Shazam!: Monstrózní společenství zla Jeff Smith

Můj prvni precteny pořádný komiks a moc me bavil a překvapil. Prisla jsem na něj, diky knize Srpnovy snih, kde komiks četl malý kluk v New Yorku po válce. Doporučuji

16.12.2019 5 z 5

O mašinkách - pohádky na kolejích O mašinkách - pohádky na kolejích Jiří Kahoun

Krásná kniha o opravdovych masinkach, které jezdí na cedkych kolejich. Krásné i vtipne obrazky. Doporučuji

10.12.2019 5 z 5

Staří parťáci Staří parťáci Kingsley Amis

Ostrovy mam ráda, ale mela jsem problem knihu dočíst, bylo to porad dokola to samé. A jak uz nekdo psal, stacilo by knížce max. 250stranek. Bez čtenářské výzvy bych se ke knize asi nikdy nedostala, ale není to můj styl.

23.11.2019 3 z 5

Srpnový sníh Srpnový sníh Pete Hamill

Krásná i když smutná kniha objevena díky Čtenářské výzvě. Doporučuji. Život po 2.svetove válce v Americe, Brooklynu, o pristehovalcich, nevinných dětech, hloupých grazlech, jidis, víře, hakovych krizich, rabinovi z Prahy a Golemovi.

23.10.2019 5 z 5

Asi moje nejdéle ctena kniha. Četla jsem ji synovi od podzimu, a on dočetl aspoň konec. Hezký příběh, veselejší konec než v předchozí.

17.07.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Zajímavá kniha, ale asi jsem čekala víc. Prý inspirace Kingem, nemůžu posoudit, prvního Kinga budu číst až za chvíli. Knihu si přečtu asi znovu.

14.07.2019 4 z 5

Pokoj zázraků Pokoj zázraků Julien Sandrel

Hezká kniha, i když ze začátku trochu nudná a neveselá. Doporučuji, i kvůli rychlému a překvapivemu závěru.

26.06.2019 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Moje první kniha od autorky. Zajímavé příběhy, neveselé, popis v každém ze 3 příběhů z roviny každého aktera, skoro, zajímavý styl, i když jsem čekala něco trochu jineho

17.06.2019