Hilda a pidilidi

Hilda a pidilidi https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392006/bmid_hilda-a-pidilidi-X8I-392006.jpg 4 74 13

Dobrodružství Hildy série

Tohle je Hilda, průzkumnice, dobrodružka a fanynka kamenů. Na světě má nejradši dvě věci: svůj skicák a psa Větvíka. Tedy, na světě má nejradši tři věci: svůj skicák, psa Větvíka a maminku. Pardon, na světě má nejradšisvůj skicák, psa Větvíka, maminku a všechny nadpřirozené bytosti a příšerky, které žijí u nich v údolí. Hildina dobrodružství nejprve uchvátila čtenářky a čtenáře komiksů, poté vznikl animovaný seriál od Netflixu a nyní je tu knižní série. Prožijte s Hildou znovu její první setkánís trollem nebo s párem zamilovaných obrů. Pro skalní fanynky a fanoušky nabízí kniha desítky nových ilustrací a rozšíření smyšlené krajiny, do které se tak rádi vracíme. A pokud jste o Hildě nikdy neslyšeli, máme pro vás dvě otázky: Na co čekáte? A bolí oči hodně, když člověk poprvé vyleze z jeskyně?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Paseka

Hilda and the Hidden People

Becca_books
27.04.2023

Příběh Hildy je znám nejvíc z komiksů a seriálu. Nic z toho se u nás doma ještě neobjevilo a věřím, že pustit děti ke komiksu a televizi tak knihu neotevřou. Text je dobře srozumitelný, písmo tak akorát a ilustrace příjemné. Asi nemám co vytknout. Už se těšíme na další díl.

MASA064
15.02.2023 4 z 5

Příjemné čtení.

Drakobrouk
28.03.2022 5 z 5

Je to o holce, která žije v magickém světě a ráda kreslí mapy. A teď se musí stěhovat, nebo budou nuceně vystěhováni. Bili tam samé zajmavé věci, které mi zamotali hlavu. A líbí se mi Hafíci, protože umí lítat.

Hanina61
22.10.2021 5 z 5

Tak jsem zase dala šanci knížce pro děti... a jak napsal někdo pode mnou, Hilda a její svět jsou láska na první pohled. :-) Jdu si do knihovny pro pokračování. PS. Sice mám denně pod okny srnky, ale takový liškoloušek by taky nebyl špatný... :-)

š.m.i.k
17.05.2021 5 z 5

Moc hezky napsaný příběh, krásně se to čte a děti vyžadují další díl. Doporučuji a jdeme do něj ;)

LuckyZ
28.05.2020 3 z 5

Četl synek. Hildu už zná od bratrance a četl omylem prvni Hildu a paradni slavnost. A tak jsme se teď dozvedeli jak to mela Hilda předtím, na coz jsou odkazy i v další knize. Synkovi se libilo elfí městečko a soucitili jsme s Hildou, která chtela zůstat bydlet v divocine a ne se stěhovat do mesta.

MayB2
07.12.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale zůstanu kreslené Hildy – komiks dokáže v tomhle případě vyjádřit víc než slovní opis.

Sabča92
03.07.2019 4 z 5

Hilda je zkrátka a dobře láska. Nedávno jsem se k ní konečně dostala a přečetla si první komiksové zpracování a zamilovala si ji. A nyní jsem se dostala k této knížečce, která vypráví stejný příběh jako první komiks. Příběh jsem si užila i napodruhé. Je krásně znát rozdíl mezi písmenky a jen ilustracemi.. Těším se na další .-)

piquillio
10.06.2019 5 z 5

Tahle knížka má jednu závažnou chybu. Že není delší. Jinak jde o lásku na první přečtení.

bagel
15.05.2019 5 z 5

Krásné čtení, pro mě ještě lepší než komiksy s Hildou.

Makii
22.03.2019 4 z 5

Milý příběh :) Jen škoda, že mapka údolí na začátku nebyla lépe propracovaná.

Andynka
18.03.2019 5 z 5

To bylo taaak milé čtení. Moc zajímavý svět. Nejde si tu knihu neoblibit. :-)

holkamodrookata
23.12.2018 5 z 5

Kdy knihu Hilda a pidilidi rozhodně číst
- máte bujnou fantazii
- baví vás smyšlené světy
- věříte na elfy

Kdy knihu Hilda a pidilidi rozhodně nečíst
- upřednostňujete logiku před fantazií
- nesnášíte divoké králíky
- nemáte děti a dětské knížky vás nebaví