LucKub LucKub komentáře u knih

Rady zkušeného ďábla Rady zkušeného ďábla C. S. Lewis (p)

Knihu jsem precetla na jednim dechem a poznala jsem v ni na urcitych mistech nejen sama sebe, ale i sve blizke a pratele...je az neuveritelne, ze kniha, ktera byla psana v roce 1942 bude stale takto aktualni i v roce 2018.

26.08.2018 4 z 5

Na zvířatech záleží Na zvířatech záleží Marc Bekoff

Skvela knizka, ktera cloveka donuti se zamyslet nejen sam nad sebou ale i nad tim, proc a jak se chovame ke zviratum...za me plny pocet

28.09.2017 5 z 5

Žijte bez diety Žijte bez diety Joel Fuhrman

Me se kniha moc libila a splnila me ocekavani. Informace jsou logicke a castecne vysvetluje i duvod, proc dnes svet trpi obezitou a ruznymi nemocemi. Za me urcite palec nahoru a uz koukam po dalsich knizkach od Joela Fuhrmana.

28.09.2017 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Knihu jsem necetla, ale poslouchala a nevim, zda za to mohly ty uzasne hlasy a zpusob, jakym byla kniha namluvena, nebo dej jako takovy, ale kazdopadne jsem se u ni velmi bavila. Hlas a podani Lakomce od Stanislava Neumanna byl uzasny a proste neprekonatelny. Za me plny pocet hvezd hlavne zato, ze jsem se pobavila a zasmala

21.01.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Za me naprosto uzasna knizka, kteoru jsem precetla jednim dechem. Velmi poucne

Babička Babička Božena Němcová

Tuhle knizku jsem jako mala mela hrozne moc rada. Prala jsem si, aby moje babicky byly presne takove, jako ta v knizce a nechapala jsem, proc jsou tak odlisne. Kdyz jsem knizku cetla ted, jako uz dospela a matka, prisla mi stale stejne skvela a dokonce i slzicka sem tam ukapla.

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Nevedela jsem presne, co mam od teto knihy cekat a s tim jsem do toho take sla. Byla jsem prekvapena, v kolika pasazich jsem poznavala sebe, sve reakce i reakce partnera a nakonec jsem ji zhltla na dvakrat (byla bych ji precetla na jeden zatah, nebyt deti :D ). Nekolik myslenek z knihy zkusim aplikovat i u nas doma a doufam, ze to bude prinosne. Za me super a davam ji cist i partnerovi, aby se trochu "poucil" :D

30.12.2016 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Jako mlade divce, kdyz jsem mela knihu v povinne cetbe na skole, se mi knizka libila, ted, jako zrala zena mi prijde naprosto uzasna. Cetla i poslechla jsem si ji jako audioknihu a byla jsem nadsena z obou verzi.

07.12.2016 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Nevim proc, ale asi na tuhle knizku nejsem jeste spravne naladena. Po precteni asi deseti stranek jsem ji zklamane odlozila. Nicim me nezaujala, dokonce jsem se prichytla, jak u cteni myslim na to, co udelam k veceri. Zkusim ji znovu vytahnout za rok, dva, mozna tri, pak mozna jeji obsah ocenim vic. Hold na nektere knizky musi byt clovek "pripraveny"

25.08.2016 2 z 5

WHOLEFOOD – Energie pro zdravý životní styl WHOLEFOOD – Energie pro zdravý životní styl Elise Museles

Na tuhle kucharku jsem cetla par recenzi a byla jsem hodne zvedava, jestli je opravdu tak dobra, jak ji vsude chvali. Ac neni ciste veganska, velice me prekvapila a nadchla. Uz jsem z ni vyzkousela nekolik receptu a ani jeden nezklamal. Takove Merunkove tycinky se slunecnicovymi seminky, prazena cizrna, kosicky z ovesnych vlocek (vyzkousela jsem vsechny 4 varianty a ani jedna nema chybu. Navic jsem si uz udelala svuj vlastni upgrade), nebo tipy na smoothie s vyuzitim kaderavku atd. Jsem si jista, ze tuhle kuchaku jen tak na polici nedam a brzy bude samy flek, otisk, stranky budou slepene zbytkem testa atd....ale od toho preci kucharky jsou :D

25.08.2016 5 z 5

Jíst zvířata Jíst zvířata Jonathan Safran Foer

Kniha je velmi ctiva, obcas vas donuti k placi (zvlaste ty citlivejsi povahy nebo lidi s velkou predstavivosti), obcas vas rozcili a donuti vas nadavat jako spacek, sem tam si od emoci odpocinete. Shrnuto - velmi dobre napsana kniha, ktera popisuje cestu autora nejen po soukromych farmickach, ale i velkochovech atd. Pro me jednoznacne prinosna kniha

02.07.2016 5 z 5

Útěky Útěky Josef Škvorecký

Velmi zajimava knizka. Bylo tezke se od radek odtrhnout a jen me navnadila ziskat vice informaci o zivote Lidy Baarove. Nektere veci se mi zdaji dost kontroverzni, nektere videne ruzovymi brylemi, ale celek je velmi ctivy.

24.01.2016 5 z 5

Mužský šovinismus pro pokročilé Mužský šovinismus pro pokročilé Josef Hausmann

Zaklady muzskeho sovinismu se mi libili velmi, tahle kniha uz mene. Nenadchla ani neurazila, proste prumer, ktery stacilo precist jednou a vicekrat se k ni vracet nemusim (na rozdil od Zakladu muzskeho sovinismu)

13.09.2015 4 z 5

Základy mužského šovinismu Základy mužského šovinismu Josef Hausmann

Ac jsem zena, knizka se mi velmi libila. V mnoha kapitolach jsem poznala svou mamu, sestru, sebe i ostatni zeny ve svem okoli. Ovsem nedoporucuju feministkam a zenam podobneho smysleni. Tahle knizka je spis pro zensky, ktere se neberou prilis vazne :D

Vegetariánske dieťa Vegetariánske dieťa Igor Bukovský

Dalsi z prijemnych knizek od I.Bukovskeho. Zajimave informace, velmi ctive a prinosne pro maminky vegetarianskych deti

Hned to bude, Andílku Hned to bude, Andílku Igor Bukovský

Zajimava knizka pro maminky, ktere si nejsou uplne jiste, zda delaji vse spravne (co se vegetarianske vyzivy tyce). Velmi prijemne cteni, ktere musim jen doporucit.

Nejkrásnější pohádky Nejkrásnější pohádky Slávka Kopecká

S hodnocenim tehle knihy mam docela problem. Byla jsem za ni moc rada, ze budu mit co cist dceri pred spanim, ale treba Princezna se zlatou hvezdou na cele mi prisla hodne pritazena za vlasy a ani jsem ji nedocetla. Pardon, ale cist detem o tom, jak se otec zamiluje do vlastni dcery a chce ji pojmout za chot a ona pred nim musi utect....neni nad zfilmovanou verzi. Jednoduse receno jsem byla hodne zklamana a urcite po tehle knize uz hodne dlouho (jestli vubec nekdy) nesahnu.

12.09.2015 1 z 5

Velká vegetariánská kuchařka Velká vegetariánská kuchařka Dagmar von Cramm

Tuhle kucharku sehnat byl nadlidsky vykon a tak jsem se k ni dostala lsti a podvodem. Ale stalo to za to a dodnes z ni obcas varim, i kdyz uz jsem z vegetarianstvi pokrocila na veganstvi. Recepty jsou dobre, chutne, nijak slozite. Kdyz bude moznost, urcite po ni sahnete

Vegetariánská kuchařka Vegetariánská kuchařka Inga-Britta Sundqvist

Knizku bylo doste tezke sehnat, ale zadarilo se. Uz ji mam velmi dlouho, informace v ni jsou velmi dobre pojate, ovsem v receptech jsou mnohdy suroviny financne trochu narocnejsi. V zacatcich prechodu na vegetarianstvi (pred osmi lety) to byla jedna z mych "bibli", ktera mi velmi pomohla

12.09.2015 5 z 5

Veganské pochoutky - 100 moderních a zdravých receptů Veganské pochoutky - 100 moderních a zdravých receptů Jérôme Eckmeier

Jedna z nejlepsich veganskych kucharek, ktere se mi dostali do ruky. Urcite doporucju nejen tem, co s veganstvim zacinaji, ale i tem "pokrocilejsim"