LucyBrand LucyBrand komentáře u knih

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhá knížka, která mě rozhodně nezklamala. Mám radši filmové zpracování ale knihy si také ráda přečtu.

18.04.2018 4 z 5

Nejznámější pohádky na dobrou noc Nejznámější pohádky na dobrou noc Charles Perrault

Knížkové leporelo ve velkým formátu. Knihu jsem jako malá holka měla velmi ráda.

18.04.2018 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Moc pěkné a krásné čtení. Kniha byla pro mě nejoblíbenější, byla to taková klasická pohádka. Tato knihy by rozhodně neměla chybět v dětské knihovně.

18.04.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Když jsem začínala, číst knihu moc mě to neoslovilo, ale postupem času jsem se začetla do knihy a pomalu se dostávala do děje a začínalo mě to bavit. Je to moje první kniha od autorky, nikdy jsem nečetla tento styl knihy. Docela jsem se bála, co mám, čekat od knihy ale nakonec mě to oslovila a byla jsem za to ráda. O této knize jsem si udělala dobré mínění. Styl psaní se mi velmi líbil a knihu rozhodně doporučuji!

Často střídaný pohled hlavních hrdinů okořeňuje knihu dynamičností, reálnost příběhu přivádí člověka téměř k šílenství, nutí ho prožívat veškerou bolest, kterou jednotlivci zakusili. Ruta Sepetys oplývá úžasnou schopností dovést postavy k dokonalosti - dává jim kus svého nitra, z každé stránky dýchá život, láska či čiré zoufalství.

13.04.2018 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Vlci, novela, která předchází trilogii Bratrstvo krve, se podle mého dá číst i bez znalosti předchozích dílů, i když nemohu říct, co všechno mi díky tomu uniklo. Pro mě byla novela Vlci druhým dílem tohoto autora. Styl psaní je dynamický a osobitý. Velmi se hodí do dané doby. Díky er-formě autor obsáhl pohledy dvou hlavních postav a čtenář má tak větší rozhled nad celým dějem. Atmosféru Kotleta vykreslit umí a tak jsem se brzy ocitla mezi upíry, lykany a otroky, kteří byly co chvíli zneužití a rozervaní na cáry. Kniha se mi jinak velmi dobře přečetla.

05.04.2018 5 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Pět dní je kniha o závažných rozhodnutích, veliké odvaze čelit nemoci a o osudu, který je každému dán. Máme však právo ho měnit? Mara je úspěšná, krásná, má milující rodinu, vše se jí daří, ale přijde rána v podobě Huntingtonovy nemoci. Knihu rozhodně doporučuji, velice se mi dobře četla. Těším se na další knihu od této autorky. Zbývá už jen pět dní - pět dní na život, pět dní na všechno.

25.03.2018 5 z 5

Madonna - Ilustrovaná biografie Madonna - Ilustrovaná biografie Marie Clayton

Ilustrovaná kniha přináší životní příběhy ze života Madonny. V knize jsou fotky a k tomu je daný popisek.
Kniha vypovídá o její celé kariéře. Kniha se mi dobře četla, rozhodně doporučuji.

19.03.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha se velmi dobře četla a to jedním dechem. Jádrem příběhu je tajemství, která ukrývá řeka ale nejen ona. Jenže díky další utopené vyvstávají na povrch různé souvislosti s předchozími utopenými ženami. Autorčin styl mi neskutečně sedí a já jsem moc ráda. Jasně, po přečtení několika hodnocení a recenzí jsem se bála, že budu zklamaná, ale já se začetla okamžitě a pořád jsem si kladla otázku, proč se to někomu nelíbí? Ale očividně jsem prostě naladěna na stejnou notu, jako autorka. Líbí se mi, jak do poslední chvíle uchovává tajemství a stejně si ještě nějaké ponechá. Knihu nepovažuji za nudnou, vleklou ani matoucí. Příběh je tajuplný a každá kapitola mi dávala ochutnat kousek tajemství a tím mě krásně táhla kupředu. Stejně tak, jako jsem nelitovala přečtení Dívky ve vlaku, tak nelituji ani přečtení autorčiny druhé knihy. Nejde toho litovat, protože za mě je to jedna z nejlepších knih minulého roku a dokonce předčila i Dívku ve vlaku. To, co jiní považují za vleklé a nudné, já považuji za skutečně poutavé a napínavé.

25.02.2018 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Byla jsem mile překvapená knihou. Je to krásný a smutný příběh o lásce, přátelství ale hlavně o životních zkouškách. Od té doby co jsem knihu přečetla, tak patří k mým oblíbeným knihám. Film jsem ovšem neviděla ale viděla jsem jen trailer a spíš jsem pro knihu. Kniha se mi dobře četka, a také mě velmi upoutala.

26.01.2018 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Kniha se mi velmi dobře četla, mělo to - velkou lásku, naději, chvílemi i zklamání. Hlavně to byl příběh srdcervoucí, na chvíli jsem se i dojala až mi slza padla nad smrtí Dawsona jak jsem byla do knihy začtená.

25.01.2018 4 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

S knihou jsem byla spokojená a byla docela hustě nabitá svými neustálími kousky. Nemám nic k tomu co bych tomu vytkla.

11.01.2018 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

První díl byl docela slabší oproti této knize. V knize bylo docela hustých hlášek a hlavně drsné akce. Hlavní hrdina byl az moc příliš nesmrtelný. Kniha se mi velmi dobře četla, jsem zvědavá na další díl knihy. Pro mě byla zajímavou bytostí Diana.

12.12.2017 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Tuto knihu od pana Kotlety jsem četla poprvé a nějak mě oslovila, že jsem si ji musela přečíst. Tento druh literatury jsem ještě nečetla a nejsem tím favoritem. Kniha se mi líbila a začla ji číst. Je to trilogie 3 knih a určitě kdo má rád od každého něco tak rozhodně ať si přečte tuto. Kniha byla pro mě oddechovou kategorií.

13.11.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od této autorky jsem četla první její knihu a musím přiznat, byla to pro mě výzva. Kniha se mi líbila a byla velmi rychle přečtená. Děj se postaven na psychologii postav, což je prostě parádní, je to jiné, ale naprosto fungující. Někdy byla kniha příliš vleklá, ale přesto stále zajímavá. A ten konec? Prostě pecka! Kniha se mi líbila ale koupě knihy rozhodně nelituji.

17.10.2017 5 z 5

Lady Gaga - Hledání slávy Lady Gaga - Hledání slávy Paul Lester

Knihu jsem si koupila ne jen proto, že Lady Gagy je úžasná zpěvačka ale také proto, jak ona vidí všechno jinýma očima. Tato kniha je vhodnou oddychovou knihou na pláž. Gaga je fakt skvělá umělkyně i s velkým srdcem, za to že pomáhá gayům a utiskovaným lidem. Kniha se mi osobně líbila a dobře se čte.

15.07.2017 5 z 5

Angelina Jolie - Osud jménem Brangelina Angelina Jolie - Osud jménem Brangelina Michaela Vaňková

Tato kniha byla čtivá ale čekala jsem od knihy něco víc. Popravdě, životopis byl zformulován na bulvárních článcích, případně poskládaných rozhovorů. Její příběh se mi dobře četl. Je to sice tenká knížka ale bylo to rychle přečtené což jediné mi vadilo, knihu by mohlo obohatit i nějaké fotky.

15.07.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Je to první díl knihy co jsem od autorky přečetla.

Kniha, Něž jsem tě poznala je poutavá a je to super čtení, takový oddechový čtení na odreagování od reality. Kdybych se měla rozhodnout, která kniha byla lepší tak se rozhodnu pro druhý i když první kniha mě zklamala už tím, že hlavní hrdina měl plán na půl roku ještě žít a pak jet do Švýcarska ukončit svůj život asistovanou sebevraždou. Obdivuji Lou, co vytrpěla za bolest a trápení.
V druhé knize vlastně zjišťujeme, že rodina Traynových se rozpadla, a postupem času se v knize dočítáme že Will po sobě zanechal nezvladatelnou dceru o kterou ani neměl zájem a všechno je plně jinak...

Buď silná 365 dní v roku Buď silná 365 dní v roku Demi Lovato

Knihu jsem si koupila nejen proto, že je Demi bezvadná zpěvačka, ale protože jí život udělal paseku a spadla až na dno. Všechny své zkušenosti si zapisovala do deníčku a tím vlastně si vytvořila portfólio a zformulovala tak knížku, která je vážně čtivá. Když otevřu knihu, tak se těším na každý den a na každý její nový moment co v knize popisuje a co sdílí s přáteli a rodinou. Vlastně jsem si knihu koupila, jen proto abych vnikla do jejího života co všechno prožila. Děj knihy mě moc oslovil, určitě knihu doporučuji.

Milníky na mé cestě Milníky na mé cestě Miley Cyrus

Je to zajímavá a příjemně čtivá kniha. Líbí se mi způsob zpracování i to, že to psala sama Miley. Jsou tam některé myšlenky, kde je vidět že to má Miley srovnané v hlavě a někde zase létá s hlavou v oblacích. Když knihu psala bylo jí 15 let a myslím, že na její věk je to velmi příjemná kniha, která stojí za přečtení, pokud vás zajímá o Miley něco víc, než co píšou všude možně na netu, nebo pokud jste její bezhlavý fanoušek, pak se vám tato kniha bude úžasně vyjímat v knihovně.

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Je to druhá kniha co jsem četla od autorky.

Děj knihy mě velmi upoutal, knihu nešlo jen tak odložit. Bylo to úžasné čtení, moc jsem si to užívala.